Wednesday, 10 August 2011

#LondonRiots Päev 4

Tööle minnes oli hommikul näha, et Hayes oli täiesti puutumatu eilsest mäsust. Uudistes öeldi, et siin küll arreteeriti 26 inimest, aga õnneks mingit tõsist häda ei olnud. Jõudsin ilusasti tööle ja esialgu läksid asjad hästi.

Keskpäeva paiku hakkas uudistes ja Twitteris levima, et mäsu läheb edasi täna rohkem Lääne-Londonisse, just täpselt, kus meie kõik töötame ja elame. Üks ülemus nt elab Southallis ja see oli täiesti kinnine, sealsed elanikud pidid politseile näitama dokumente tõestamaks, et nad seal elavad (aadress arvetel, autojuhiloal vms). Sealses piirkonnas on peatänaval alati hästi hästi palju rahvast. Too ülemus saatis koju minnes pildi peatänavast, kus kõik poed olid kell 15:30 suletud ja tänaval ei olnud mitte ühtegi hingelist. Kõik olid autodega teel koju, sest enamus ärid sulgesid varem, et mäsu ennetada.

Lugesin tööl uudistes, kuidas inimestel otse tänaval riided seljast rööviti. Ringi käis hirmus video, kus ühe teismelise pea oli väga veriseks ja oimetuks löödud. Kamp poisse läks nagu esialgu appi, aitasid haavati püsti ja siis läksid ta seljakoti kallale! Võtsid sealt kraami välja, mis paar sammu edasi lihtsalt hooletult tänavala visati. Täiesti jälk.

Siis tuli meeletu hirm. Kujutasin ette, kuidas ma töölt koju saan, sest pidin kell 18 lõpetama. Mõtlesin juba, kes mind ehk koju sõidutada saaks või kujutasin ette kuidas minu buss kaaperdatakse (mis juhtus eile öösel, vist Ealingus). Veel suurem hirm oli, kuidas Roger koju saab, sest tema tuleb Põhja-Londonist ja täna oleks ta kell 21 pidanud lõpetama, sest ületunde tegi. Söögiisu kadus lõunaajaks täiesti, käed värisesid ja pisarad tikkusid silma, nii palju siis heaoluriigist. Meie kontor sulges kell 16 ja mu ülemus, kes minu ligidal elab, sõidutas mind koju ja homme hommikul sõidutab ta mind tööle ka. Õnneks Roger oli tolleks ajaks juba kodus ja tema sai ka kollegi autoga.

Uudistes rääkis, et Londonis on 16 000 politseiniku tänaseks valmis ja vajadusel on neil plastik-kuulid relvades. Päeval oli meeletu kogukonna abi ja inimesed kogunesid, et mäsust koristada aidata. Inimesed kogunesid õhtupoole ka mitmetes piirkondades, et ise mässajatele vastu hakata ja neid oma kogukonnast eemale hoida. Kõik olid valmis.

Telerist näitas umbes tund aega tagasi, et Croydonis põles auto jälle, kuid õnneks seekord oli tuletõrje üsna kiirelt selle kõrval. Kuid kuna enamus politseisid teistest linnadest tulid Londonisse appi, hakkasid mässud teistes linnades käest minema! Manchesteris lõhuti poodide aknaid ja hetkel uudiseid lugedes põlevad seal mitmed hooned. Mässamine on ka Birminghamis, Bristolis, Liverpoolis ja mujal. Meie linnaosas on hetkel kõik teatavasti vaikne, ehk aitas see, et politsei oli varakult platsis.

Eile tulistati ühte tavainimest Croydonis , kui teda ta autost välja sunniti. Mees suri täna haiglas. Lisaks oli uudistes üks 60ne mees, kes eile üritas tänaval tulekahju kustutada, aga talle anti lihtsalt peksa. Täiesti haige...

Vaadates internetist mässajate pilte, ei saa öelda, et KÕIK on mustanahalised teismelised poisid. On väga palju naisterahvaid, nemad tunduvad enamasti küll mustanahalised olevat, ja valgeid. Vanus on kas 20ndates eluaastates või päris teismelised. Manchesteri pilte vaadates nüüd on väga palju just valgeid teismelisi tüdrukuid, kes on justkui peoriietes.

Twitter on hetkel küll asendamatu, sest uudised levivad selles ülikiirelt. Täiesti idiootsed inimesed kekutavad nii seal kui ka Facebookis, mida nad küll eelmistel öödel tasuta varastanud on ja kuidas nad vahele jäänud pole. Heatahtlikud inimesed teevad neist teadetest muidugi ekraanipildi ja edastavad lahkelt politseile. Nii palju siis mitte vahele jäämisest.

Kes teab, kui tõsiseks see täna Londonis läheb ja mida järgnevad päevad toovad... Eks ma hoian teid kursis!

No comments:

Post a Comment

Aucklandi loomaaia külastus

Laste sünnipäevade puhul käisime me perega Aucklandi loomaaias. Amberi sünnipäev oli 9ndal ning Cooperi oma on 22sel tulemas. Teadsin juba ...