Saturday, 13 August 2011

Karjäärinaine

Ülejäänud nädal on rahutuste suhtes väga rahulik olnud, üle 2000 inimese on praeguseks vahistatud ja kohtud on 24h lahti, et neile karistusi määrata. Uudistes näidatakse idiootseid intervjuid mässajatega, et saada teada mäsu põhjuseid. Nemad süüdistavaid rikkaid inimesi, et nad ei anna neile tööd jms. 16. aastane kutt rääkis, et ta varastas asju oma lapse jaoks. Just selline siinne elu ongi...

Vähemalt töönädal läks uudiste seas väga väga kiirelt, ilma mingite eriliste virisejatejata.

Ma ei olegi siin rääkinud, ma saan kuueks kuuks ametikõrgendust! Nimelt üks tsikk meie kontoris läheb kuueks kuuks Austraaliasse ja muudesse sealsetesse maadesse reisima ja tema koht pakuti mulle. Muidugi mu teistelt kollegidelt pidid nad ka küsima, aga juhataja sõnastas selle nii hästi, et on vaja kogemust ja poes töötamise kogemust, sest ei ole vaja kedagi kuus kuud õpetada, vaid peab töö kiirelt selgeks õppima. Põhimõtteliselt meie kontoris vaid mina vastangi neile kriteeriumitele :P

Armas oli küll see, et minu praegune juhataja ei olnud hästi rõõmus, et ma selle pakkumise vastu võtsin, sest ma teen klienditeeninduses enamuse tööst. Väga meeldiv oli kuulda, kuivõrd ikka on minu panust märgatud ja juhataja isegi ütles, et kui teda kontoris ei ole, olen mina põhimõtteliselt kontori vanem-töötaja.

Kuulutus on vist juba välja pantud, et keegi minu töökoha kuueks kuuks üle võtab ja kui ma õigesti aru sain, siis nad jääkski meie kontorisse lisa-abiks. Minule lubati natukene palgalisa ka, aga seda nad ei ole veel kinnitanud, kui palju see olla võib.

Mida ma siis tegema hakkan? Ametinimetus oleks umbes Procedures Lead, mis tähendab, et ma pean silma peal hoidma kõikide meie poodide protseduuridel Euroopas ja Lähis-Idas. Ma suhtleks palju rohkem kolleegidega teistes riikides ja teistes osakondades ja õpiks üldse rohkem telgitaguseid. Kes teab, kuhu see mind peale kuute kuud viia võib, kas ehk sellest tuleks midagi enamat. Ehk too kolleeg ei tulegi reisimisest tagasi... Ja kui ma isegi klienditeenindusse tagasi lähen, siis juhataja ütles, et minust saaks Team Leader, et tavaline klientiteenindaja ma enam hästi olla ei saaks oma kogemusega.

Super võimalus ja pakkumine, just kui ma aktiivselt hakkasin mujal paremat töökohta otsima. Samas miski minus väga tahab praeguses firmas end üles töötada ja natukene karjääri teha.

Lähiajal hakkan vaikselt siis uut töökohta õppima ja vähem klientidega suhtlema. Juhuu :)

Vaikselt pean plaani ka järgmisel aastal kõrgharidust omandama hakata, aga sellest teine kord. Mõnusat nädalavahetust!

6 comments:

 1. Super! Nii hea lugeda sellist rõõmusõnumit :)

  Edu!

  ReplyDelete
 2. tead, sa elad praegu täpselt seda elu, mida mina enne laste saamist elada ei jõudnudki (ehkki hirmsasti oleks tahtnud). ma ei kujuta küll ette, millal ma ükskord karjääri tegema hakata saan, aga väga lahe on sulle kaasa elada :D

  ma eeldan, et ametikõrgendusega kaasnes ka palgakõrgendus?

  ReplyDelete
 3. Laura, suur aitäh :)

  tikker, mul mingi aeg oli küll suur tite-isu, aga see on täiesti kadunud. Tahaks ju ikka karjääri teha, koolis veel käia ja niii paljudes kohtades reisida. Eks ma pean sellega arvestama, et kui me ühel heal päeval lapse saame, siis meie mõlema pered on kaugel ja ei saaks last nii kergelt kellegi hoida anda.

  Väike palgakõrgendus tuleb ka, mis on väga boonus :)

  ReplyDelete
 4. ära nüüd oma karjääri tegemisega nii hoogu mine, et blogimise ära unustad :P

  ReplyDelete
 5. Hei! Loodan et ma väga ebaviisakas ei ole, aga tahaks küsida natuke Inglismaa palkade kohta. Hetkel olen ise Eestis, aga kandideerin läbi reed.co.uk jne kontori- ja klienditeeninduse kohtadele. Olen mitmeid telefoniintervjuusid teinud ja paar korda nö face-to-face kohal ka käinud. Ma ei loodagi mingeid kullakoormaid, aga pakutav palk tundub päris väike (või on mul lihtsalt vale ettekujutus asjast). Kas 17 000 Londonis ja 14 000-15 000 väljaspool Londonit ongi normaalne või on see ikkagi absoluutne entry-level? Aitäh kui vastata oskad!

  ReplyDelete
 6. Ingrid, ei ole väga ebaviisakas, eks ikka ju huvi on, mul oleks ka :) Nood palganumbrid on kusjuures täiesti õiged, klienditeeninduses palju rohkem ei saa, kui just mõne eriti hästi tasuva firma otsa ei satu.

  Mina saan hetkel ise ka ainult 15k aastas ja kui aus olla, siis täpselt sama tööd tehes nii mõnegis teises firmas saaks ma natukene rohkem palka. Sama firmaga olen vaid seetõttu, et nüüd pakuti ametikõrgendust ja tuleviku väljavaated tunduvad helged. Eks kui ametikõrgendus nii meelt mööda ei ole, siis asun hoolega uut tööandjat otsima.

  ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...