Sunday, 6 April 2014

Kaks nädalat ema olemist

Kuhu küll aeg läinud on... Pole aega olnud siia kirjutadagi. Päevad on hetkel kõik üsna ühte moodi - ärkame, söödame Cooperit, vahetame mähet, ootame, kuni ta magama jääb, logeleme ta magamise ajal, siis jälle söödame teda, vahetame mähet jne.


Täna on Cooper juba kaks nädalat vana. Aeg on möödunud nii kiirelt, samas on tunne nagu oleks ta meil alati olnud. Tunneme teda juba palju paremini ja saame kiiremini aru, mis talle tuska valmistab (enamasti on selleks siiski nälg). Esimese nädalaga võrreldes on ta hakanud tunduvamalt rohkem ärkvel olema. Kõht täis ja kuiv mähe all võib ta vabalt üle tunni aja lihtsalt ringi vahtida. Isu on tal ka meeletuks läinud. Kui esimesed poolteist nädalat söötsime teda kella järgi, siis nüüd nõuab ta ise nii tihti süüa, et me enam seda ei jälgi, lihtsalt teeme kindlaks, et tal kõht täis saaks, kui ta röökima pistab.


Söödan jätkuvalt pudelist rinnapiima nii palju kui ma seda välja pumbata suudan. Hetkel on selleks vaid kaks-kolm toidukorda päevas, kuid loodan piima kogust suurendada tihedamini pumbates (viimase paari päevaga on olukord juba paremaks läinud) ja mingi rinnapiima soodustava tee tellisin ka internetist. Ma olen Cooperit paar korda veel rinna otsa proovinud, aga üsna edutult. Ühe korra suutis ta ühe rinna otsas olla pool tundi, millest sõi ehk 5 minutit, ülejäänud aja tukastas, panin siis viieks minutiks teisele rinnale ja siis hakkas ta nii meeletult näljast röökima, et see katse jäigi sinna paika. Teise korra proovisin veel järgmine päev ja siis polnud ta üldse asjast huvitatud ja keerutas end ringi pidevalt ja röökis. Ehk tuleb mõni päev veel isu proovida, aga üldiselt ütleks ma, et me toidame teda nüüd ainult pudelist.

Süümepiinad on kõvad ning ka blogisse pantud kommentaarid teistelt, kes ei andnud alla, tekitavad vaid süümeka pisaraid. Kuid asi ei ole minus, sest Cooper pole nii palju proovinud must süüagi, et nibud valutaks, ämmaemandate sõnul ei ole ka mu nibude kujul midagi viga. Laps on see, kes lihtsalt ei taha rinnast toituda ja ma ei taha teda enda jonnakuse tõttu näljas ka hoida. Nii palju, kui ma olen ämmaemandatele maininud, et ma annan rinnapiima lisaks RPAle ka, on nad selle heaks kiitnud, sest vähemalt saab ta ikka osa antikehasid minu piimast kätte. Terve, täis kõhuga ja rõõmus laps on just see, mida me tahame. Jätaks selle teema nüüd sinna paika ja pole vaja kommentaare selle üle, et ma nii kergelt alla annan, sest see on kõike muud kui kerge olnud.

Neljapäeval käisime ämmaemanda juures teda kaalumas ka ning nüüd on ta ilusti üle sünnikaalu - 3940g. Seega nüüd me enam ämmaemanda juures kaalumas käima ei pea, mis on tore.


Eile registreerisime ta sünni ära, nüüd on lapse nimi ametlikult Cooper:


Täna tegin ma enda esimese öövahetuse ka, sest P'l on täna ragbimäng ja selleks oli tal vaja puhata. Seni olen nagu mõisapreili olnud ja öösiti järjest hea 6-7 tundi und saanud, kui P on Cooperiga üleval vahtinud. Ma olen talle korduvalt öelnud, et ma võin ka ööd enda peale võtta, aga sellest on ta keeldunud, öeldes, et seepärast ta isapuhkust võttis, et ma saaks puhata ja ta saaks aidata. Ei ole ta abile ei öelnud, sest esmaspäeval läheb ta juba tööle ja siis pean ma palju rohkem üksinda hakkama saama.

Lõpetuseks veel udukogukaid telefoni pilte:

Unelemise näoilmed kümne sekundi jooksul.
Like a boss... Jälle minu kõhul mõnulemas.
Na na na na na na.. Batman!
Little Mr Handsome.
Emme pehmel kõhul mõnulemas.
Näide sellest, kuivõrd mu Amazoni tellimused muutunud on ja kui lihtne on vaid paarikümne minuti jooksul palju raha kulutada. Vasakult paremale: klõps koti kärule riputamiseksTommee Tippee RPA valmistamise masin, beebisalvrätikud, mähkmed, BabyBjörn Miracle kõhukott.


21 comments:

 1. Oh kui armas ta ikka on :) Aga see söötmise asi...ära üldse muretse, et teda pudelist toidad ja, et ta saab RPA-d...poisil kõht täis, kaalust võtab juurde (saab ju natukenegi rinnapiima), nii et kõik ju korras :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh :-) Eks ma üritan vähem muretseda, lihtsalt tundub, et seda rinnaga toitmist surutakse nii peale, et kui hakkama ei saa, siis olen halb ema.

   Delete
  2. Selles on sul jah õigus. Ma ka hirmsasti alati põdesin, kui küsiti, et kas annad ikka rinda...kui vastasin, et kahjuks enam mitte, siis ka vaadati sellise pilguga, et milline kohutav ema ma ikka olen.

   Delete
 2. Väga armas laps sul. :) Ja nii kahju, et imetamisega ei suju. Pumbata on ju ikka päris raske teinekord, mul näiteks enam pumbates üldse ei tule midagi. Hea on muidugi soovitada ka, et proovi ja proovi talle seda rinda suhu toppida, ehk ikka võtab. Aga ehk Londoni kultuur ka natuke teistmoodi vms ja arstid soovitavad natuke isemoodi asju või näitavad. Kas seal sellist tegelast pole nagu imetamisnõustaja näiteks, kelle juurde saaksid minna ja kes siis aitab last sinna rinna otsa õigesti nii kaua kuni toimima saab? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul käis imetamisnõustaja esimesel nädalal kodus. Soovitas nibukaitsmeid, millega laps imeb, aga mitte pikalt. Kui ma see pool tundi üks päev proovisin, siis mingi pool minutit ta ilusti imes, aga siis hakkas igav ja nihverdas end ära. Ega ta on pudeli otsas ka rahutu, aga vähem ning meil on silm peal, palju ta ikka süüa saab.

   Delete
 3. Sa teed k6ik väga hästi! Oled väga tubli, et rinnapiima iga hinna eest lapsele anda püüad. Kindlasti pole tähtis see, KUIDAS laps selle kätte saab, vaid see, et ta seda saab. Väga tubli otsus. Püüa lihtsalt v6imalikult kaua sellega vastu pidada.

  ReplyDelete
 4. Kas Babybjörn on Inglismaal hinnatud kõhukott? Saksamaal ortopeedid seda peavad kahjulikuks. Soovitavad rohkem selliseid nagu Manduca ja ErgoBaby

  ReplyDelete
 5. jep, Eestis ka ja babybjorniga hakkab kohe selg valutama.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh issand, ma vaatasin lihtsalt, et sellel oli palju häid kommentaare, et ju on hea. Pole Cooperit veel sisse proovinud, aga eks ma proovin ja vaatan, kas ehk saadan tagasi...

   Delete
  2. Meil oli BabyBjörn Active ja meie olime üli rahul. Mina ise kandsin last selles esimesed paar kuud, kuna laps oli nõus magama vaid püstiasendis päeval, ja mul seljaga mingeid probleeme ei olnud. Enamuses kandis last selles aga mu mees ja seda üsna pikalt. Mehe jaoks me selle rohkem ostsimegi. Meie peres oli see asendamatu ja oskame vaid kiidusõnu öelda.
   Aga proovi ise ja vaata kuidas sulle (teile sobib). Võib olla tasub minna poodi ja seal kõike kohapeal proovida ja siis see õige välja valida.

   Delete
  3. Alice, ma usun, et vanematele sobib. Lastele on kahjulik, sest nende jalad ripuvad u otse alla, aga peaksid olema nagu M täht (näiteks nii, nagu nad kandelinas oleks)

   Delete
  4. Sel juhul võib olla küll, et ei ole hea.

   Samas kui kahjulik see saab olla kui seda müüakse ja on veel üks populaarsemaid kõhukotte olnud läbi aastate?
   Meie lapsele õnneks ei ole küll midagi seal kotis istumune teinud ja teise lapse puhul kasutaks kindlasti uuesti. Peale selle kuigi me seda kotti kasutasime siis see aeg kokku mis ta seal sees istus oli ikka väga väike võrreldes sellega mis ta kas siis vankris, süles või juba ise kõndides veetis. Nii, et ma arvan, et tähtis on ka see kui palju või kus seda kasutama plaanitakse hakata.

   Aga parem siis tõesti kui Mari asja uurib enne kui kasutama hakkab :)

   Delete
  5. Ega see igapäeva kasutuseks ei ole ostetud, pigem juhtudeks, kui me kusagil väljas käime nädalavahetustel.

   Delete
 6. lapsi mul küll pole, aga ma ise ei saanud rinda peaaegu üldse mõni päev ainult ja sellegipoolest olen terve elu (26 olen) kaaslastest tervem olnud ja tugeva immuunsüsteemiga, allergiaid ka pole. Teised lapsed olid koguaeg haiged ja midagi viga ning ma olin lausa kade, sest ei saanud kunagi koolist puududa nagu nemad. seega võib kõik ikka hästi minna ju :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul on kusjuures sama lugu, et kordagi ei saanud rinnapiima ja ma olen kogu aeg väga terve olnud :-)

   Delete
 7. See Batmani pilt meenutab nii Olli, kui temagi oma Batmani riietuses tukastas :D üldse väga ilmekas magaja teil :) armas

  ReplyDelete
 8. Ise pumbates saad sa vähem piima kätte kui laps imedes. Ja lisaks on tal pudelist lihtsam süüa, muidugi vehib ja keerutab ta rinna otsas. Sulle ka ei meeldiks kui kogu aeg söök suhu jookseks, nüüd aga ise tööd tegema pead hakkama. Pluss imemisvõte rinnast on teine kui pudelist. Proovi kasvõi nibukaitsmetega ta rinnale saada. Ja kui tahad ikka proovida rinnale saada, siis jäta pudel ära ja anna piimasegu teistmoodi, lusikast, topsist või süstlast

  ReplyDelete
 9. Palju Palju õnne Sulle pisipoja sünnipuhul ! :)
  Leidsin juhuslikult su blogi ja olen siin paar nädalat jälgind seda. Endal ka 3 kuu vanune poiss ja sama jama oli, et kodus võttis 500 g alla ning arst soovitas lutipudeliga juurde anda.Rinna otsas ta jäi magama ja äratada oli teda seal raske. Nüüdseks ongi nii läinud, et sööb ainult rpa. See on nii hell teema, et siiani on süümepiinad kuidas mina küll hakkama ei saanud sellega. :) Tutvusringkonnas ka kellel lapsed saavad rinda, nüüd leidsin sinu kelle oma saab pooleks rp/rpa, natukenegi kergem hakkas et ma pole ainuke :D

  Tervitades viljandimaalt
  Diana

  ReplyDelete
 10. Mul ei andnud selle imemisega seoses rahu üks m6te. Minu s6branna lapsel oli ka probleemid rp joomisega ja tal tehti kindlaks, et tal on mingi keelek66lus (oeh ma ei oska seda eesti keeles öelda) lühem. Tegemist oli vist http://en.wikipedia.org/wiki/Ankyloglossia . Cincinnati ülikooli uuringus aastal 2002 selgus, et imemisprobleemidega lastest 16% oli see probleem.
  Igal juhul läksid nad paar päeva hiljem haiglasse ja see k66luseke l6igati läbi (narkoosita) ja laps sai normaalselt rinda imema hakata. Küsin vaid igaks juhuks, kas seda probleemi on teil arstid välistanud?
  Igal juhul megaarmas laps teil. 6nne ja edu! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, keel on tal ka üle vaadatud ja on korras. Ta on lihtsalt rahutu sööja, vahepeal siputab kõvasti pudeli otsaski, aga mitte alati.

   Delete
  2. siis on hästi. Mul lihtsalt tuli see s6branna lugu meelde ja pidin ära kirjutama. Igal juhul väga väga tore, et sa viitsid rp välja pumbata, sellega teed sa oma lapsle niiii palju head.
   Ka Mari:)

   Delete

Viimase aasta muutused minu mõttemaailmas

Olin eelnevalt kuulnud, et 30seks saades muutuvad tihti inimeste eluvaated jms, kuid ei uskunud seda. Tuleb aga tunnistada, et just sel aast...