Monday, 14 April 2014

Meie igapäevasest elust

Nädal aega võtsin hoogu ja lõpuks ometi sain arvuti taha. Täismahus kahe mehe eest hoolitsemine on raske. Eriti, kui Cooper on iga päevaga aina rohkem üleval päeval. 


P saab küll teatud asjadega ühe käega hakkama, aga, kui Cooper üleval on, siis päris kahekesi ma neid jätta ei julge. Välja arvatud õhtuti, kui ma tunnikene varem magama lähen. P saab Cooperi toitmisega hakkama sedasi, et paneb ta diivanile istuma ning krooksutamiseks suudab ta lapse ühe käega oma õlale tõsta ja siis patsutada. Mind aetakse mähkmete vahetamise ajaks üles.

Üldiselt näebki öö hetkel välja selline, et Cooper ärkab söömiseks ja mähkmevahetuseks üles kella 12-1 ajal. Seejärel 3-4 ajal ning seejärel 7-8 ajal, kui ma juba end voodist terveks päevaks välja ajan. Üldiselt jääb ta üsna ruttu öösiti uuesti magama, välja arvatud mõningad erandjuhud. Näiteks üks öö otsustas ta kella 4st 6ni lihtsalt tsillida ja vahtida. Samas järgneval ööl jäi ta poole söömise pealt sügavasse unne.

Vahivad tõtt.
Päevad mööduvad meil ka samamoodi. Hommikuti 7-8 ajal ärgates on ta hetkel üleval hea 2-3 tundi. Sel ajal asjatan temaga üksinda ja lasen P'l magada, sest ta tavaliselt tuleb hiljem voodisse. Selle aja jooksul asjatan Cooperiga vast kõige rohkem. Määrin teda õliga kokku, sest üleaegse lapsena on ta nahk väga kuiv, kuigi see on kõvasti paremaks läinud. Mudin ta vildakat jalga sirgemaks. Panen talle uueks päevaks puhtad riided ka selga. Puhastan ta veel räämas vasakut silma (parem on terveks saanud juba). Hoian teda kõhuli ja lasen tal oma kaelalihaseid treenida ning vahepeal panen ta mängukaare alla uudistama ka, mis talle üllataval kombel juba täitsa meeldib.

Mänguhoos.
Tavaliselt sellele järgnevalt ta pikalt ei maga ja varsti tsillib jälle paar tunnikest üleval, kuni lõuna ajal pikema une teeb. Kõige paremini magab ta päevasel ajal meie suure voodi keskel täitsa omaette. Kui me ta elutuppa kuhugi magama jätame, siis alati ta kakleb unega ning tahab pigem meiega seltsida, kui magada. Sedasi süües, magades ja tsillides ta päevad mööduvadki.

Moosivaras.
Läbikäimine on tal ka viimased 5 päeva ühesugune olnud - üks kord päevas ja korralikult. Nii korralikult, et mähkmesse kõik hästi ära ei mahu ning tihti saan ma tal jälle riideid vahetada. Kaks korda on ta suutnud oma superlaadungi mähkmevahetuse ajale ka jätta, mis on kohe eriti lahe. Õnneks pean seda vaid korra päevas taluma, ülejäänud aja peeretab ta niisama.

Miskipärast on Bolt'i poos ta põrandal olemise lemmikpoos.
Minu päevad mööduvad muidugi Cooperi ajakava järgi. Kui ta magab, siis üritan enda eest natukene hoolt kanda ja korralikult pesus käia ning ööriided dresside vastu vahetada. Elamise eest üritan ka natukene hoolt kanda ning sätin asju korda, pühin purusid ja panen niisama asju ilusti ritta. Korralikult koristada pole küll jõudnud, kõike teen jupiti. Pesupesemine on ka aega nõudev. Masin küll peseb, aga riiete kuivama panek ja kuivatusrestilt kappi panek on tüütu. Vahepeal olen hea elukaaslane ja teen meile P'ga sooja süüa ka. Seda küll mitte iga päev, täitsa oleneb, kas viitsimist on. Kindlasti üritan ka mitu korda päevas rinnapiima pumbata. Vahepeal käime suures toidupoes ka, mis tavaliselt võtab terve Cooperi une. Ja just siis, kui mõtlen, et nüüd on aega natukene arvutis istuda, on Cooper jälle üleval ja nõuab süüa (seda nõuab ta iga päevaga aina valjema häälega).


Kui mulle üldiselt asjatamine meeldib, siis täna tuli küll hetk, kui endast oli kahju, et omaette olemise aega üldse ei ole. Ärkasin enne kella 7t ning lasksin lahkelt P'l kella 14ni voodis olla. Cooper tegi selle aja jooksul vaid väikeseid pooletunniseid uinakuid ning mul oli suur isu oli duši all käia ja süüa. Ei ole ju pere ligidal ja nii häid sõpru siin veel, kellele tunniks-kaheks saaks Cooperi anda, et ise kasvõi pikka vanni ja küünte lakkimist nautida. Oleks P käsigi terve, saaks ma seda endale lubada, aga see ei parane tal nii pea. Ärge saage valesti aru, ma täiega naudin ema olemist ja iga hetk Cooperiga on imeline (v.a. ta superkaka koristamine), kuid väikest hingetõmbamise hetke tahaks ka vahepeal. Vahepeal harva siiski, sest pikalt ma oma imearmsast pojast eemal olla ei suudaks :-)

2 nädalat vana pilt ja see body hakkab talle juba väikeseks jääma. Üleüldse tundub Cooper siin pildil ülevalolevate sellenädalaste kõrval nii pisikene.

8 comments:

 1. Oh teid nummikuid :) Ma olen oma blogi vanade postide ülevaatamisega jõudnud aega, kus Plika on paarikuune ja ütlen, et kiirelt läheb see aeg, tõesti... Alles ta ju sündis.. Alles Poiss ju sündis... Ja juba on Plika VIIENE ja ma arutan lasteaia arenguvestlusel, et äkki peaks ta järgmisel sügisel kooli minema :D Ja ma olen täiesti unustanud need unetud ööd ja beebiaja, kus pidevalt pidi ärkama, tissitama, lõbustama... Tol ajal tundus seda kõike küll nii palju ja nii pikalt, aga ma sain muidugi kaks last järjest ka... Ühesõnaga... Mis ma nüüd öelda tahtsingi :) Aeg lendab :) Nii et naudi, täiega. Aga seda sa ka teed :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Naudime ja juba nüüd halame, et ta kasvab liiga ruttu ja on juba nii palju suurem. Varsti on ta juba kuu aega vana ja ma olen kindel, et ennem, kui arugi saame, hakkab ta roomama jms

   Delete
 2. Tegelikult öeldakse, et kõige parem oleks laps panna õhtul kell 19.00 ööunne ja 07.00 ärkamine. Selle ajavahemikus oleks u. 23.00-24.00 , 03.00-04.00 söömine ( oleneb lapsest muidugi) alguses need söömised on tihedamini, aga kui laps harjub selle kavaga, siis muutuvad söömise vahed pikemaks. (minu oma ärkas algul iga 3-4 tunni tagant, nüüd sööb kella 2 aeg öösel ainult, vahel on pahad päevad kui ärkab ka tihedamini)
  Päeval üdiselt last ei hoita üleval rohkem kui 1,5-2 tundi, kuna nad väsivad väga kiiresti ja pärast on neid raske magama saada. Minu jaoks on väga mugav kui laps läheb vara magama ja vähe aega üleval, kuna siis on aega rohkem enda jaoks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja laps magagu alati oma voodis, siis ta hakkab seostama voodit magamisega, hiljem peaks olema nii et kui paned ta voodisse teab ta, et nüüd on tuduaeg. ( v.a päeval kui laps magab õues vankris) Ideaalis peaks laps ka igapäev sama kellaaeg ka õues magama vankris nt kell 12,( teoorias peaksid lapsed väljas paremini magama) siis seostub sama ka vankriga toas mütsi pähe panekuga jääb juba magama. Nt. mina ei ole pannud oma last õue sama kella aeg magama, nüüd ongi jama et ei taha magada seal väga, ja sellega on päevakava sassis, kuid üks mu tuttav teeb seda ja tal käib kõik kella ajaliselt ja laps magab hästi. :) ( nii pikaks läks nüüd :D

   Delete
  2. Mis vanuses sa rutiini hakkasid looma? Väga hea mõte on hakata varsti meil ka üritama mingit rutiini looma. Voodit tal veel pole, magab öösiti vankris meie voodi kõrval. Õues jalutades magab ta hästi, aga aed on meil lahtine ja sinna teda üksinda magama jätta küll ei julgeks hetkel. Päeva pikim uni tuleb tal meie voodil, seega on ta rahulikult ikka omaette toas sel ajal, väiksemad uinakud teeb elutoas diivanil või lamamistoolil.

   Delete
 3. Rutiini võib hakkata kohe harjutama, meie hakkasime u. 1,5 kuu vanuselt, praegu ta 3 kuune. Ma oleks hakkanud varem kuid ma ei osanud ja hiljem soovitati mulle raamat( Gina Ford Rahulolev beebi) sealt sain palju igasugust huvitavat teada, aga mina nii karm ei ole kui raamat kirjutab, et tuleb last üles äratada päevaste uinakute ajal kui aja täis on maganud, ma lasen tal nii kaua magada kui ta ise soovib.
  Kuid see kella 7 magama panek on tõesti mingi maagiline aeg vähemalt minu lapse jaoks, olen vahepeal pannud ka kell 8, 9 ajal magama kuid siis on kindel, et ta ärkab öösel vähemalt 3 korda. Mina nt ajasin algul sassi söömise ja une jonni, iga jonni peale andsin süüa siis mõtlesin miks ta nii vähe sööb ja vingerdab söömise ajal kuid tegelikult tahtis ta magada,nii ta oligi mul 3-4 h üleval arvates et ta magab öösel siis paremini, tegelikult see nii ei ole :D Süüa tahab ta iga 3-4 h tagant, sest kui anda tihedamini siis lükkub iga söögikord edasi, st et siis kui on õhtu ja on ööune aeg siis tal ei ole kõht enam tühi ja ta ei söö.
  Meie päevakava( ideaalis) näeb selline siis välja, muidugi aegajalt kergete muutustega:
  07.00 ärkamine söömine
  8.30 -9.00 uinak ( magab u. 1 h)
  12 pikk lõunauni, 2-3 h
  16.00 või 16.30 väike uinak ca.30 minti
  18.00 või 18.30 ettevalmistus ööuneks, söömine, õhuvannid, vann vms.
  19.00 ööuni
  Pead lihtsalt kinni pidama sellest, et ei hoia kauem kui 1,5-2 h üleval ja läheb 19.00 ööunne.

  ReplyDelete
 4. jalad ju ilusad sirged, aru ma ei saa kust te näete et vildakas.
  mu lapsel ka rutiin olnud alates sünnist. magama pannud kõiki oma lapsi( mul neid palju :-P) kl 19. maganud nad tavaliselt 7-10ni. peale seda siis vaadanud, millal magama panna ja söötnud vastavalt nõudlusele.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ta vasaku jala laba on väljapoole paindunud, viimasel pildil on seda natukene näha.

   Delete

Viimase aasta muutused minu mõttemaailmas

Olin eelnevalt kuulnud, et 30seks saades muutuvad tihti inimeste eluvaated jms, kuid ei uskunud seda. Tuleb aga tunnistada, et just sel aast...