Wednesday, 12 March 2014

Meil on ju aed ka

Internet ja arvuti söövad mu aja ära! Ma olen siin juba mitu tundi istunud ja pole ikka veel midagi väga asjalikku teinud. Isegi sünnitanud ei ole.

Toidutellimuse võtsin vastu ja panin kõik asjad ilusti kappidesse ära, see võttis oma 10. minutit. Lisaks teine masinatäis pesu on ka pesemas. Mis meenutab, et üks uus poja tekk ununes pessu panemata... See-eest käisin teist korda meie nirus aias ja panin voodilinad päikese kätte kuivama. See ajaloolune sündmus vajas kajastamist pildi näol:


Selline meie majatagune aed ongi. Majaesine aed kuulub ka meie korterile, aga see on sama niru. Plaanis on mõlemad murulapid küll natukene rohkem korda teha, et endal ilusam vaadata oleks ja et maja taga oleks võimalust ilusate ilmadega natukene päikese käes tsillida. Nüüd väljas olles lõikusin köögikääridega mõned pikemad puhmad maha, et linad ära mahuks (ennem oli aia eespool rohkem sarnane selle taganurgaga, kuhu ma veel ei läinud). Natukene kuivanud heina kiskusin ka paljaste kätega välja ja sain ilusti nõgese käest kõrvetada ka, sest mul targal olid plätud jalas. Ma ju ei kavatsenud seal pikalt olla...

Igatahes on vaja mingi aeg kusagilt reha muretseda, et kuivanud heinast lahti saada, ja mõne aiaomanikust tuttava käest muruniidukit laenata (või naabrite, neil on superkena aed, mul on alati häbi, et meie korteri eelmised elanikud kõik on selle nii unarusse jätnud). No kui päris küngastest ja mätastest aias lahti ei saa, et seal päris aega veeta, siis on vähemalt riietel seal ilusam kuivada ehk ühel päeval.


6 comments:

 1. Veider, et majaomanik aia korrashoiu eest ei hoolitse aga m6nus on ju kui on v2ike oma nurk 6ues. Saad lapse sinna p2eval magama panna ja n2ituseks potip6llundusega tegeleda :). Omad yrdid ja tomatid potti kasvama!

  Sigrid

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ah, näeks sa seda meest, siis saaks aru. Küll lubas vaibad ära vahetada, praod laes ära parandada ning ahju korda teha. Poolteist kuud hiljem pole ta siin jätkuvalt midagi teinud. Ei tea miks, sest investeeriks ta sellesse kinnisvarasse rohkem, saaks ta ka rohkem üüri küsida.

   Ega me oma kuuekuulist lepingut ka vaevalt uuendame ja tahaks ikka kuhugi kenamasse kohta minna, seega ei hakka ise ka siinse korda tegemisega liialt pingutama, vaid mõned asjad, et endal ilus vaadata ja olla oleks. Ürdid on köögiaknal potis kasvamas, kuigi ma vist kogemata kastsin seemned üle ja peaks uued ostma. Vaatan veel, alles nädala eest said mulda :)

   Delete
 2. Teie Cooper sellepärast ei plaanigi veel sündida, et ootab millal emme-issi aia korda teevad...no et siis saaks tema seal aias oma uinakuid teha :D :D
  Aga no nali naljaks...aga tõesti huvitav, et eelmine elanik ei viitsinud selle aia eest hoolitseda. Aed ju ometigi ei ole nii suur...olen ise ka vahel laisk (kes meist ei ole) aga nii laisk ma ka pole, et pisikese aia lasen heinamaaks kasvada.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh iga normaalne inimene oleks maja seeski nähes šoki saanud. Isegi elutoa laual olid tomatikastme plekk teise pleki küljes kinni ja ikka mitu korda küürimist võttis terve elamine, et inimese moodi puhas ümbrus oleks. Eks see lühikese üürilepingu süü ka, sest kui siin vaid kuus kuud ollakse, siis paljud ei viitsigi selleks väikseks ajaks väga midagi teha
   teha.

   Delete
 3. Kui meie maja üürisime siis me ka ei mõelnud eriti sellele, et meie kohustuseks on aia eest hoolitsemine. Noh lihtsalt üldse ei tulnud selle peale kuna maja ei olnud ju meie. Kui 5 kuud hiljem välja kolisime siis oli muru nagu hein ja meeletu töö oli aeda korda saada (meil oli suur aed).

  Samas need kes korterit üürivad siis tõesti on ju keeruline selle aia eest hoolitseda. Korteri omanikel ei ole ju muruniidukit ja ega ju teie ka ei hakka endale seda ostma. Hea on kui laenata saab aga samas siin Inglismaal kasvab see muru nii kiiresti, et siis peaks pea iga 2, 3 nädala tagant seda kellegi käest laenama. Nii, et jah üürikorteris on aia eest hoolitsemine üsna keeruline.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui nii vähe aega üürida, siis võib olla tõesti ei viitsi ei aia peale aega raisata. Kuigi meie võtame seda asja natuke teistmood, et ikkagi ju meie elame selles elamises ja seega hoolitseme ka aia eest. Eelmise korteris elasime sees umbes 4 kuud ja ka ikkagi niitsime muru, riisusime lehti, rohisime lillepeenart jne. Tõesti, muruniidukit selle pärast ostma ei hakkanud ja laenasime naabritelt. Praegu on sama, elame ikka üürikas ja niidame muru ning hoolitseme aia eest. Muruniidukit pole ka veel ostnud, ei osta ka enne kui ükskord kunagi päris oma elamise saame ja nii kaua laename naabritelt. Niiet meie oleme sellise suhtumisega, et vahet pole kellele elamine kuulub aga kui vaja muru niita siis teeme seda :)

   Delete

Kuidas me 2,5 kuud kaubikus elasime!

Jah, lugesite pealkirja õigesti :)  See postitus sellest on küll üsna pealiskaudne üldistest asjadest, mis mul hetkel aega parajaks teh...