Monday, 10 March 2014

Kodukontor

Kuna eilne päev möödus sedasi, et meist kahest kolme ei saanud, siis otsustasime ise uue pereliikme endale muretseda:


Meil on nüüd töötav arvuti :D P on ammuilma rääkinud, kuidas ta läpakaid vihkab ja kuidas ta meie elamises tahaks lauaarvutit. Sääste meil natukene on, mis oli uue auto jaoks kõrvale pantud, aga telefoni peal on ju raske autot otsida. Seetõttu otsustasimegi, et läheme ostame endale uue arvuti ning lükkame autoostu kuu võrra veel edasi, kui just vahepeal ei leia autot hinna eest, mis meil veel säästudes alles on.

Meie sassis vaba tuba muutus hoobi pealt väikeseks kontoriks, mida me planeerisime juba ennem nagunii. Andestage see kole vaip, majaomanik lubas, et see läheb vahetusse, aga tundub, et kiiret tal sellega ei ole. Laua ostsime IKEAst ja maksis ainult 17 naela ning tooli saime samuti IKEAst ja maksis see vaid 35 naela ning selle raha eest on üllatavalt mugav nahast kontoritool. Laua kõrval on ruum, kuhu hiljem saame poja korviga magama panna, kui ise samal ajal internetis olla tahaks, kui ta põõnab.

Arvuti ise tundub lahe olevat, ma istun siin esmakordselt seda postitust kirjutades, aga küll ma sellega tutvun. Nimelt on sellele Windows 8 peal, mida ma pole kordagi varem kasutanud, aga ehk harjun ära. Siiamaani olen hakkama saanud.

Kui kõik muu kraam sai meie uuest kontorist välja tõstetud ja kappidesse ära peidetud, siis tuli P'l peale tuhin ka kõik viimased asjad poja tulekuks valmis sättida. Et ehk laps sellepärast ei tule, et ma mõned asjad olin jätnud selleks ajaks, kui ta juba siin on. Tõstsime siis kohvilaua elutoast minema (uude kontorisse ukse taha peitu) ja nüüd saan ma oma kõhuga tegelusmati ja tooli vahel manööverdada:


P käskis lõpuks kõik pudelid ka karpidest välja võtta ja kööki valmis panna. Uuris neid pudeleid natukene, et kuidas nad töötavad ja on vist täitsa valmis neid varsti kasutama. Pudelitest meil puudust ei jää ja lutte on meil ka kokku lausa 5, mis pudelitega kaasa tulid. Plaanis on mul küll võimalikult palju pojat rinnast toita ja ma südamest loodan, et mul piima ikka tuleb ja jagub, sest ette ei ole veel midagi lekkinud, aga hellad on rinnad küll.


Enivei, arvuti on päris lahe ning sedasi vaid arvutile pühendudes telerist eemal istumine on ka mõnus, mitte pidev sehkerdamine arvuti ja teleri vahel. Vaja end nüüd hakata valmis sättima ja ämmakale minek, milles kirjutan pärastpoole, kui ma just sünnitama ei kuku :P

10 comments:

 1. Piima tuleb ainult imetamisega. Lüpsmisega seda piisavalt ei tule. Pudeli kasutamine aga muudab imetamisvõtte valeks ja sealt RPAle üleminek läheb nagu niuhti. Ma paneks need pudelid seniks silma alt ära, kuni neid päriselt ka vaja läheb (siis kui tööle tagasi pead minema). Eduka imetamise tarbeks on vaja meeles pidada vaid üht: piima tuleb juurde ainult imetamisega (mida vähem anda rinda, seda vähem piima tekib). Ja lisa-teadmiseks, et aeg-ajalt on lastel kasvuspurdid ja rinnastreigid, mis kestavad mõned päevad ja lähevad alati üle - ka siis, kui tundub keeruline, on vaja last rinnale panna, mitte sirutada käsi pudeli järele - kui seda teed, siis on last raske rinnale tagasi saada. Lisaks tuleks proovida saada kätte õige imetamisvõte (et sinu rinnad ei läheks väga katki ja et beebi saaks kõhu korralikult täis) ning imetada siis, kui laps soovib, mitte kella järgi. Rind ei ole ainult toit - see on ka lähedus ja turvalisus.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh kui kole sõna see lüpsmine ikka on (kui jutt on naistest) :D aga see selleks... Seda küll kindlalt väita ei saa, et pudeli kasutamine imemisvõtte valeks muudab. Meil olid ka samasugused pudelid kasutuses nagu sellel pildil siin on ja poiss jõi ilusti nii pudelist, kui ka rinnast. Ja meie beebide facebooki grupis oli ka palju neid emasid kes kasutasid vahel pudelit ja toitsid ka last rinnaga.


   Aga palju õnne teile uue pereliikme puhul :D Loodame, et varsti tuleb ikka see kõige oodatum pereliige ka lõpuks välja :D :)

   Delete
  2. Aitäh soovituste eest. Pudelid lähevadki sahtlisse peitu, aga ennem tuleb sahtel tühjaks teha :-)

   Delete
 2. Mul ükskõik kuidas keegi oma last toidab AGA ma soovitaks samuti, et kui sul on suur tahtmine ikka rinnaga toita siis peida need pudelid kõige kaugemasse kapinurka ära :) Parem osta endale üks kapsapea külmutuskappi võimaliku rinnapõletiku eemale peletamiseks.
  Rinnaga toitmisel on alguses alati üks periood kui see hirmus valus võib olla, aga kui sa sellest üle saad siis on kõik kui lepase reega. Raha hoiate ka kokku kui rinnaga toidate, sest see kunstpiim on üsna kallis. No ja muidu ka mugav kui toit endaga alati kaasas ning ei pea pidevalt mingied pudeleid pesema ja soojendama :)
  Ootan põnevusega uudiseid :)

  ReplyDelete
 3. Kordaks ka, et kui rinnaga plaanid toita siis pane pudelid kappi. Mul tuli piim rinda alles 4. päeval peale poisi sündi, iga 3 tunni tagant tuli teda selleks rinnale panna. Nüüd kutt 6-kuune ja saab veel rinda. Lisa saab ka pudelist veidi. Ja lisaks ei pruugi su lapsele valmis ostetud pudeli lutt sobida, need tited kipuvad pretensioonikad olema. Ootame uudiseid :)

  ReplyDelete
 4. Seda mängukaart ei ole sul enne 2,5 kuud üldse vaja :D Ta ei saa MIDAGI aru :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ega ma ei ole lootnudki, et meil on geeniuslaps, kes kohe seal all mängima hakkab, aga elevus on oodates suur ja pidime ta valmis sättima :D Eile kuulasime näiteks ise selle muusikat oma hea kümme minutit :D

   Delete
 5. Ma ei saa ùldse aru, miks ostetakse pudelid kui on plaanis rinnaga toita? Ju sul ikka pole pàriselt plaanis tissitada, kui juba pudelid valmis ostetud ;)
  Minu asi pole, kus ja millega aga àra ennast peta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ehk oleks pidanud paremini sõnastama, et plaanis on last rinnapiimaga toita. Tahaks pumpa aeg-ajalt kasutada, et meespool ka lapsele süüa saaks anda, kuigi enamus toidukordi tahan teda ikka tissitada.

   Lisaks on mul suur hirm, et mul ei ole piisavalt rinnapiima või midagi juhtub ja ma ei saa talle rinnapiima anda. Minu enda emal kahjuks oli mingi põletik sisse löönud, mistõttu ma ise ei saanud beebina tilkagi rinnapiima. Muidugi ei tähenda see, et mul mingi soodumus oleks, aga lihtsalt on hirm sees :/

   Kui pudeleid alguses kohe vaja ei lähe, siis hiljem ikka. Ostetud said kõik asjad siis, kui nad poole hinnaga müügis olid. Philipsi komplektiga saime 7 pudelit ning kaks Tommi Tippee oma ostsin juurde, sest need on lahedad kuningliku perekonna lapse sünni puhul tehtud.

   Delete
  2. Saame aru küll (ise ka emad ju), et vahel võib vaja minna (pead ilma lapseta kuhugi minema, vaja tööle naasta), aga sul on ju selline arsenal, nagu hakkaksidki pudelitoitu andma, nii et võibki jääda mulje, et sa oled juba valmis esimeste raskuste (nagu ikka uute oskustega, algus on alati raske, sama kehtib imetamise kohta, sest me ei sünni selle oskusega ja enam ei ela ka sellises ühiskonnas, et oleks lapsest saati näinud imetavaid emasid kõrvalt) korral pudelile üle minema. Loomulikult on see iga ema enda otsustada, kuidas toidab, aga kui sul tõesti soov rinnaga toita, siis esimesel kuul kindlasti ja ma ka ei soovitaks enne 3ndat kuud üldse lapsele pudelit anda proovida, sest piisab vaid korrast, et ta hakkaks pudelit eelistama. Kui oled järele mõelnud ja otsuse teinud, siis jää selle juurde (ja paki pudelid silma alt ära), sest kõige olulisem asi, mida üks ema oma esimese lapsega peab õppima on otsusekindlus - see aitab igasugusest raskustest hiljem üle. Enesekindel ema on rahulik ema, kes esimeste komistuskivide juures alla ei anna :D Jõudu ja jaksu ja jääme ootama uudiseid :D

   Delete

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...