Tuesday, 4 March 2014

39 nädalat ja 1 päev

Viimane nädal! Tegelikult olen ma väga kindel, et ma lähen üle 40 nädala,  sest jätkuvalt pole tunnetki, et põnn varsti välja tulla tahab. Midagi liialt ei valuta ja kusagilt midagi veel ei leki. 

Käisin täna ämmaemandale end näitamas ka. Pissiproov ja vererõhk on korras, poja on ilusti pea allpool. Purikas on ta meil endiselt ja kõhu mõõtmed on kasvukõvera ülaosas. 

Pakuti välja, et kui ma enne oma tähtaega pühapäeval ei sünnita, saan neid uuesti näha kas järgmisel või ülejärgmisel esmaspäeval, mille jooksul mu emakakaela stimuleeritakse (membrane sweep), mis ehk sünnitegevust alustaks. Otsustasin, et ma meelsamini tahaks pojat varem kui hiljem näha, seega lähen jälle esmaspäeval, kui muidugi enne sünnitama ei hakka.

Tänane figuuripilt ka seksikates ööriietes:

4 comments:

 1. Mina sain ühe valehäirega haiglas käia umbes 38 nädala paiku ja põngerjas muidu sündis 19.märts, tähtaeg oli 17.märts. Mul tegelikult sünnitegevus hakkas 18.märtsi hommikul kell 6 lootevee tulekuga (nagu ma vist juba maininud olen) aga kõik venis niiii pikaks, et poiss oli käes 19.märts kell 03.58 :D Mulle pandi mingi küünal ja tehti epiduraal, et emakael avanema hakkaks. Kui veed ära tulid, siis läks mõni tund mööda, enne kui valud hakkasid aga emakas ei tahtnud mitte kuidagi avaneda. Aga no ma millegi pärast arvasin, et poiss tuleb enam vähem tähtajal ja no tuli ka :)
  Igal juhul ootan juba pingsalt ka teie põnni sündi, teise inimese rasedust on palju huvitavam jälgida :D :) Ja loodan, et sul ei tule nii pikka sünnitust nagu minul :)

  ReplyDelete
 2. Ma ei tea, äkki oled sa juba kõigega kursis, aga igaks juhuks uuri veel seda õiget hingamist valude ajal, sellest sõltub nii palju. Need valud on nii tugevad, et see võib ära ehmatada ja siis kogu sünnitegevus pidurdub veidi. Tuleb osata hingata kõhtu,et laps saaks piisavalt hapnikku. Aga küllap ämmaemadad ja arstid ka õpetavad vajadusel.
  Mind ennast aitas just see Epu blogi postitus: http://eppppp.tahvel.info/2011/09/16/kohtumine-tundmatuga/ Äkki on sullegi abiks

  Kah Mari:)

  ReplyDelete
 3. No, kas pole veel beebiuudiseid? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha, ei ole, põnnil on jätkuvalt mugav :)

   Delete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...