Tuesday, 18 March 2014

41 nädalat ja 1 päev - viimane ämmaemandaga kohtumine

Kui mul füüsiliselt nii palju rase olla ei olegi väga raske, siis vaimselt muutub väga kurnavaks küll. Sellest nädalavahetusest on kerge masendus seljas, sest lihtsalt nii kopp on ees üksinda kodus olemisest ja teleka vahtimisest. Tunnen end meeletult kasutult siin ja iga päev pommitatakse küsimustega, kas on juba midagi toimumas. Väike nutt aitab ja siis üritan jälle positiivne olla :)

Täna käisin ämmaemandaga kohtumas jälle ning ta oli üllatunud, et ma ikka veel teda vaatama tulin. Eelmine nädalavahetus oli ta ju puhkusel ja nägin tema asendust. Ta tegi mulle teise sweep-protseduuri, et ehk ikka meelitab see last ise välja tulema. Ka tema oli üllatunud, et poja pea on nii madalal vaagnaluus juba ning emakakael olevat mul seekord juba 3cm avatud. Eelmine nädal oli 2cm, seega midagi ikka on toimunud.

Kui ma ei peaks enne nädalavahetust sünnitama hakkama, siis laupäeval kell 8 hommikul lähen haiglasse sünnitust esile kutsuma. Selle nädala lõpuks on meil laps! Juhuu!

Nüüd on põnev, kas poja sünnib Kalade tähtkujus (enne reedet) või saab temast Jäär (reedest edasi). Mitte, et ma täiega tähtkujusid usuksin, aga huvitav ikka.


6 comments:

 1. Oeh, ma mäletan enda aastatagust aega. Ka ämmaemand muudkui imestas, et miks ma ikka ja jälle tagasi jõuan ta juurde :D Viimasel visiidil 40+6 oli mul 4-5cm avatust ja sain saatekirja esilekutsumisele nädalalõpuks. Aga järgmine päev sünnitasin hoopis, täpselt 41 nädalal siis :)

  Loodan, et sul tuleb ikka ka ise :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ka, oleks tore. Üldse ei meeldi mõte pikast haiglas olemisest, kui sünnitust esile kutsutakse.

   Delete
 2. Miks sa ei usu, seda kui kirjutasin sulle kommentaariumisse. Köik muud arvestused vöivad valed olla! Laps ise teab. Synnitusteedesse langemise päev on esimene päev, loe kalendrist 14 päev, see on lapse synnipäev!
  Rohtudega vahele segamine ei ole hea, kuid nn. massaz on parem! Ära pabista. laps ju liigutab!
  Jöudu ja närvi, liigu keppidega!

  ReplyDelete
 3. Nonii. Laupäeval on mul 30. juubel. See oleks kena kingitus küll. Ja jäärad on igatahes ägedamad kui kalad. Võib-olla ta sellepärast passibki? :P

  Samas mulle meeldiks ikka, kui ta ise tuleks :) Ja olen korduvalt kuulnud lastest, kes esile kutsumise tähtajal ise tulevad. Nii et :) Pöidlad pihku, kuidas ka ei läheks, mis muud :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ise mõtlesin ka, et jäärapäisus tundub talle rohkem sobivat :P

   Mitmed tuttavad on öelnud, kuidas nad esile kutsumise päeval või üks päev enne loomulikult sünnitasid hoopis. Oleks tore, kuid mul on kui kivi südamelt langenud, et mul on vähemalt nüüd tähtaeg, kuna laps kõhust välja tuleb.

   Delete
 4. Muide, jalamassaaž aitab ka sünnitust esile kutsuda. Las mees mudib su jalatallad-varbad korralikult läbi. Kui ka ei mõika, on rasedajalgadele kasu ikka. :)

  ReplyDelete

Viimase aasta muutused minu mõttemaailmas

Olin eelnevalt kuulnud, et 30seks saades muutuvad tihti inimeste eluvaated jms, kuid ei uskunud seda. Tuleb aga tunnistada, et just sel aast...