Wednesday, 11 December 2013

Minu riided raseduse ajal

Esialgne plaan oli mitte liialt raha kulutada raseduseaegsetele riietele, sest kannan ma neid ju siiski vaid piiratud aja. Hea plaan oli. Mida suuremaks ma paisun, seda ebamugavamalt ma end tunnen ja seda parajamaid riideid ma vajan. Õnneks armastasin ma eelnevalt kanda üsna lohvakaid pluuse nagunii, mistõttu ma liialt uusi pluuse ostnud ei ole. Veel. 

Seetõttu kui ma esmalt paksemaks minema hakkasin, siis esialgu hakkasid mu tollased üsna kitsad püksid kõik väikseks jääma. Mõningaid sai natukene pikemalt kantud juuksekummi abil, mis nööpi kinni hoidis. Noil kordadel olid pikad ja lohvakad pluusid ka väga kasuks. Esimeseks raseda-ostuks osutusidki raseda-püksid:


Kuna mu üliõpilase-ale ASOS lehel kestis novembri lõpuni, siis suundusingi sinna oma esimesi raseda-pükse ostma. Üleval pildil olevad tumesinised püksid, mis on üleval vasakul pildil olid küll alguses natukene suured, kuid suur ja lai kumm pükste ääres oli mõnusalt mugav ning püksid näevad ka väga viisakad välja. Hea on neid tööl ka pikemate saabastega kanda, mis hoiavad talvel jalgu soojas. Ülemised parempoolsed püksid (ASOSest) on NII mugavad. Nad on tehtud pehmemast materialist ning näevad natukene pidžaamapükste moodi välja, aga korraliku pluusi ja kingadega saab neid tööl vabalt kanda.

Leggingsid (samuti ASOSest) on muidugi kohustuslikud, sest nad on lihtsalt nii kuradima mugavad. Eraldi rasedatele mõeldud legingseid on mul kolm paari - kahed musta värvi (erineva paksusega materialist) ja ühed tumesinised. Raseduse-eelsed mahuvad mulle ka veel jalga, kui ma kummi kõhu alla sätin, aga päeva peale muutuvad natukene ebamugavamaks.

Alumised parempoolsed püksid ostsin ma Mamas & Papas kodulehelt. Muidu on superkenad püksid, aga ma oleks pidanud numbri väiksemad ostma. Kujutasin ette, et ma rasedusega kasvan nii palju, et UK riidenumber 10st saab number 12, teadmata, et raseda-riided tehaksegi ka puusast ja kintsust suuremad (vähemalt mulle on nii tundunud). Lootsin, et ehk lähen piisavalt paksuks nende pükste jaoks, kuid praegu on nad veel väga löhvakad ja tahavad pigem alla kukkuda, kui jalas püsida. Aga mul on veel aega nende jaoks kosuda!


Raseda-sukapüksid on ka ASOSest ja vaatamata sellele, et nad imelikud välja näevad (millised raseda-riideid tegelt ei näe imelikud välja...) on nad väga mugavad.

Parempoolsed viigipüksid ostsin Mothercare'st pärast Coventry'sse kolimist, sest siinne peakontor on palju professionaalsem, kui meie Londoni oma oli. Ei midagi erilist, lihtsalt viisakad viigikad.


Kleitide ostmise tuhin tuli mul ka peale ning kõik ülevalolevad kleidid ostsin ma samuti ASOSest. Triibud ja tumedad värvid lähevad mulle ka hästi peale. Vasakpoolne kleit on pigem nagu suur-suur (ülisuur!) t-särk ning triibud on tumesinised. Keskmine kleit on kootud ning natukene läbipaistev, mistõttu ma ilma leggingsiteta seda kindlasti ei kannaks. Parempoolne kleit on alles viimase nädala ost ja üks mu lemmikuid, sest kleit näeb lihtsalt NII armas välja (ASOS Maternity Kate Dress, kui kellelgi huvi on).

 

Praeguseks on mul ainult kaks raseda-pluusi. Vasakpoolne on New Look'ist ning on lihtne ja igapäevane. Parempoolne on ASOSest ning samuti üks mu lemmikoste. Pluus on siidisest materialist ning punane värv lilledel näeb päris elus tunduvamalt erksam ja kenam välja.

Lisaks olen ma pea iga kuu paar paari uusi rinnahoidjaid ka ostnud, iga kuu aina suurem number. Neid olen ma ostnud Primarkist, kus nad vaid £2-3 maksavad. Varsti hakkan uurima, kust hea hinnaga kvaliteetseid immetusrinnahoidjaid osta saaks.

Tõesti ei julge ette öelda, et ma rohkem riideid raseduse-ajaks ei osta, samas tore oleks, kui ma siin loetutega ning eelnevate riietega läbi saaks. Mõtlen, et rase olen ma ju vaid kolm järgnevat kuud ja vaid kaks kuud neist olen ma veel tööl. Viimase kuu saan ma kodus pidžaamades veeta, kui ma nagunii ülisuuri mõõtmeid oman. Pigem kulutaks raha põnni garderoobi täiendamisele, et tema vähemalt meil hea välja näeks :)

1 comment:

  1. esimestel imetamisnädalatel võib rinnasuurus veel muutuda (kui piimapaisude jms ühele poole saad), nii et ära neid ette osta.
    imetamiseks sobivad ka ilma kaarteta rinnahoidjad - sellisest hästi venivast materjalist nagu pompea jms tegijad teevad... need kasvavad-kahanevad koos rinnaga ja imetamise ajaks tõmbad lihtsalt ülespoole (mulle meeldis see variant rohkem, sest nii ei tilkunud kogemata piima rinnahoidja peale). rinnapadjad osta aga küll varuks ära

    ReplyDelete

Kassipoiss Gatsby

Kuna meie pere viimane inimbeebi hakkab aina suuremaks ja asjalikumaks saama, siis oli vaja uut beebid. Ma arvan, et inimbeebidest on meil ...