Saturday, 21 December 2013

Kolime varsti jälle

Eelmisel nädalavahetusel käisime ühte korterit vaatamas, mille üürilepingule me eile alla kirjutasime ja kuhu me jaanuari lõpus sisse kolime. Korter asub küll majas, mis väljast paistab nagu tavaline elumaja ning meil on oma sissepääs, seega ma täpselt ei oska öelda, kas seda peaks nimetama korteriks või veerand-majaks, sest kortereid on ühes majas vaid neli.

Korter on kolmetoaline ja üsna väike, kuid meile tubade plaan meeldib ja liikumis-ruumi on. Pigem on hubaselt väike. Tegemist on ka üsna vana elamisega, mistõttu ta just kõige uhkem ei ole, kuid omanik teeb enne meie sissekolimist mõned hädavajalikud parandused ning meil on lubatud ise ka hiljem näiteks seinu värvida jms, muidugi kui omanikule enne ette teatame.

Korter on küll üpris räpane ja vajab kindlasti korduvat suurpuhastust, et see meile sobivalt puhas oleks. Kolime kas samal ajal, kui ma emaduspuhkusele lähen, või natukene ennem (täpne kuupäev on paika panemata, oleneb, kuna eelmine elanik välja kolib), seega on mul aega seda küürida küll. Esmakordselt korteris käies polnud sealset elanikku kohal ja ma ei julenud arvatagi, milline inimene seal elab. Eile lepingut alkirjastamas käies kohtasime ka praegust üürnikku ning tegemist oli noore mustanahalise neiuga. Aru ei saa, kuidas ta küll seal elada saab sellise segaduse sees.

Korter tuleb õnneks mööbliga. Elutoas on kaks diivanit, kohvilaud, telerialus. Suures magamistoas on voodi, millele me üsna kindlasti küll uue madratsi ostame, üsna suur riidekapp ja peegel ning ruumi ka hälli jaoks. Väiksem magamistuba on mööbli-vaba ning me päris veel ei tea, mis me sellega teeme, ilmselt väikese kodu-kontori. Võiks ka lapse toaks teha, aga plaanis on teda vähemalt esimese aasta küll omaga samas magamistoas hoida, küll omas voodis. Köök on paraja suurusega ning kraanikauss on ilusti akna all, mis mulle meeldib. Vannituba on ka enam-vähem.

Koristamist tuleb palju, aga mul on juba nägemus, et me suudame selle elamise väga hubaseks ja puhtaks ja armsaks teha. Vähemalt saame varsti päris oma elamisse kolida, sest jagamisest on rohkem kui kõrini. Meil on siis kuu aega aega end sisse seada ja end põnni tulekuks valmis seada ja viimased tähtsad asjad talle osta. Ma nii ootan!

3 comments:

 1. Tundub, et teie uut elukohta võib nimetada maisonette-iks :)
  Muretut kolimist!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh :)

   Elukohta reklaamiti, kui maisonette, aga see tundub pigem olevat mitmekorruseline korter, meie elamine on kõik ühel korrusel. Mine tea, peaasi, et jagama ei pea :D

   Delete
 2. Tavaliselt on jah läbi kahe korruse, aga on ka vaid ühel tasandil olevaid. Peamine selle maisonette juures on see, et on eraldi sissepääs :)

  ReplyDelete

Ära häbene ja lahutus-uudist

Tahtsin teha postituse, et mainida, et kui te tahaks iial mulle midagi öelda või ühendust võtta, siis tehtke seda julgelt kas meilid...