Friday, 13 December 2013

Eesti, siit ma tulen!


Kuu aja pärast sõidan pikaks nädalavahetuseks Eestisse perele oma ilusat figuuri näitama ja ma NII ootan seda! Esialgu oli plaan detsembrikuus minna, aga piletihinnad on jõulude ajal ikka hirmkallid. Jaanuari esimene nädalavahetus oli veel kallis, aga kolmas nädalavahetus oli juba enam-vähem.

Pileteid vaatasin väljasõiduga Birminghamist, kuhu lennujaama on meil vaid umbes 20 minutiline autosõit. Ühtegi odavlennufirmat sealt vist Eesti poole ei lähe. Odavaima pileti sain Lufthansaga ning sõit on ümberistumisega Frankfurtis. Vähemalt saan mugavas lennukis istuda, lennu peal süüa ja kohvri eest ei pea ka midagi lisaks maksma.

Muidugi väike hirm on rasedana lennata, kuid Lufthansa lubab kuni 36rasedusnädala lõpuni arstitõendita lennata, kui on olnud komplikatsioonidevaba rasedus. Küll aga soovitatakse pärast 28nädalat lennates arstilt igaks juhuks tõend võtta. Minu väljalend on 32nädala lõpus, seetõttu igaks juhuks küsin arstilt ikka tõendi kaasa. Lisaks on vaja leida mingi hea reisikindlustus, mis ka raseduse komplikatsioone-sünnitust välisriigis (imelik on Eestit küll välisriigiks kutsuda :P) kataks, sest parem karta kui kahetseda.

2 comments:

  1. Anna mulle kindlasti teada, kui kohal oled!! :)

    ReplyDelete
  2. Ma ei tea, kas juba leidsid kindlustuse, aga mina rasedana kasutasin seda: http://global.ihi.com/
    Eestlased ei kindlsuatgi üle 20+ nädala rasedaid.

    ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...