Friday, 11 February 2011

Gurmaanid

Väga positiivne avastus, et mu kaasale meeldivad jahukastmed. Kuigi eks neidki teen ma natukene rohkem kiiksuga kui ma Eestis tegin ja vürtse tuleb rohkem sekka. Täna üllatasin ennastki ja tegin guljaši moodi kastet:

Pruunistasin loomaliha ja hautasin natukene veega. Maitsestasin soola, pipra ja kreoli (ehk tõlkisin õigesti) vürtsiga. Siis lisaks piima-jahu segu, ketšupit ja lõpus hapukoort. Nämma!

Roger küll alguses viskas natukene mokka viltu kui ma ketšupit sisse panin, aga pärast oli kommentaariks "excellent". Ise olin ka rahul.

Mitte, et mul alati söögitegemine hästi välja tuleb. Aeg-ajalt ikka oskan teha selliseid käkerdisi, et hea meelega viskaks kohe ära, aga ma ei ole harjunud toitu päris sedasi ära viskama. Homme või nädalavahetusel teen kartulisalatit kah, sest niiii isu on peal. Kahju, et siin poes viinereid ei müüa...

4 comments:

 1. Ma olen ka teinud jahukastmeid, kuigi väga harva.

  Poola poe viinerid ajavad ka asja ära :)

  ReplyDelete
 2. Ma ka muidu ei teinud, sest lapsepõlves sai neid kõrini söödud. Ega praegugi me ehk vaid korra aastas keedukartuleid sööme, kastmeid teen pigem riisi või pasta kõrvale :)

  Ma Poola poodides ei käi, sest minu piirkonnas on need enamasti aasia omadega ühes koos ja minu meelest nad alati haisevad, mis on väga vastumeelne. Frankfurterid peavad asja ära ajama.

  ReplyDelete
 3. Korra aastas keedukartuleid!!!
  Iswer, ma söön iga päev :S Ikkagi eestlane ju. Mehele pakun rohkem baked beanse.. ikkagi inglane ju :D

  Meie nurgapoed siin ei haise.. või olen selle viie aasta jooksul juba harjunud. Ma seal tihti ei käi aga vahest on ysna nostalgiline seal jalutada. Näiteks küpsisetordi jaoks Selga kypsiseid osta. Ja hapukapsast.

  Meie maja ligidal on muideks viis nurgapoodi. Kaks on Poola, yks idamaade ja kaks Inglise.

  ReplyDelete
 4. Ma Eestis ka sõin iga päev, aga siin on tõesti üliharva, no ei isuta :D

  Meie Sainsburys müüakse ka teiste maade toitude hulgas poola värke, kust saab hapukapsast ja piparkoogipräänikuid. Aga siinseid nurgapoed kipuvad olema minu jaoks eemaletõukavad... või olen ma lihtsalt eriliselt pirtsakas :D

  ReplyDelete

Tervitused ja uudis!

Tervitused kaugelt maalt! Viimasest postitusest on üle aasta ja ma otsustasin, et ma isegi ei vabanda selle pärast. Viimasel aastal olen üld...