Monday, 21 March 2011

Elamisest, taaskord

Mõeldes, et võtaks ikka julguse kokku ja koliks ära enne kui mehel alalin töökoht olemas on ja uurisin täna kortereid. Eile pani majaomanik 6 kuu elektriarve seinale ja küljes oli kuri kiri, mis ütles, et kõik, kes puhureid vms lisa toa kütmiseks kasutavad, visatakse välja. Jätkem meelde, et arve oli septembrist aprillini ja oli üle aastate külmim talv siin. Küte on siin taimeri peal ning töös on see enamasti päeval, kui meid kodus ei ole. Öösiti kütet järel ei ole, seega olemegi puhurit töös hoidnud pidevalt. Meie tuba on nimelt juurdeehituses ja meil on KOLM välisseina, ühes seinas on kahepoolne klaasuks, kust külma mõnusalt sisse puhub. Muidugi kasutasime siis puhurit lisaks, et me ära ei külmetaks! Tunnistan, et kui me ise elektrit maksaks, siis ilmselt oleks mõelnud, kas panna pluusile ehk hoopis pusa peale, mitte puhur tööle, aga siiski. Vannitoas, vetsus ja köögis ei ole mingisugust kütet ja mingisugust töötavat ventilatsiooni, seega peab vetsu aken lahti olema ja köögi aken ka kokkamise ajal. Vähemalt ei ole Inglise talved küll ülikülmad, aga üsna jahe oli siin küll. Kuid me ei saa väga kurta, sest me ainult 400 naela kuus maksame ja kõik maksud on sisse arvestatud. Kui see elektriarve jagada kuue kuu peale ja kuue toa vahel, siis tuli see vaid 33 naela kuus ühe toa pealt, mis minu meelest midagi superüüratut küll ei ole. Kuid see selleks, uurime uusi jahimaid!

Mehe sõbralt tuli ka hea pakkumine ühelt tolle tuttavalt - kahe magamistoaga korter vaid kuueks kuuks ja 800 naela kuus koos maksudega. See oleks super, mis siis et vaid kuueks kuuks. Täna läheme selle sõbraga kohtuma, et rohkem sellest teada saada ja vaatama minekut ehk planeerida.

Kogu selle kõige juures oleme siiski väga positiivselt meelestatud, sest elu on siiski ju ilus ja läheb nii nagu minema peab, vähemalt raskemad ajad on seljataga :))

4 comments:

 1. kaks magamistuba? ehk et kokku kolm tuba, sest elutuba on ju lisaks (eeldades, et sa räägid kinnisvarast briti kombe kohaselt)?

  muidugi võtke see, siis me tuleme külla :D:D:D

  ReplyDelete
 2. Jah, elutuba ja kaks magamistuba. Briti kombel räägin jah, muidu ma ajan end segadusse liialt pidevalt ümber lülitades.

  Vähemalt telefonis sõber pakkus välja seda kohta, oleks armas küll. Vähemalt saan Rogeri teise tuppa magama panna kui ta üle viskab :D Kuid kõik on alles vaid jutt, kindel asi on ainult siis, kui me asju pakkima hakkame.

  Külla tulge vabalt! Tädi täna just ütles, et me peame endale suurema elukoha saama, et ta siia saaks meile külla ja šoppama tulla :)

  ReplyDelete
 3. ma pole siiani lubanud endale üldse londonist unistamistki, kuna hotelli ei saa minna ei rahalisel võimalusel ega taha ka põhimõtte pärast - fiiling on täiesti vale. ja pole ühtki normaalset varianti suutnud ööbimiseks välja mõelda, see eeldakski tuttavaid, kel lisamagamistuba ja kes meid välja kannataks :) kui te peaks tõesti sellesse korterisse kolima, siis ma hakkan küll lennupileteid vaatama :D

  ReplyDelete
 4. Hõiskasin liiga vara, see suur koht on läinud kellelegi teisele juba :(

  Aga otsime usinalt edasi!

  ReplyDelete

Viimase aasta muutused minu mõttemaailmas

Olin eelnevalt kuulnud, et 30seks saades muutuvad tihti inimeste eluvaated jms, kuid ei uskunud seda. Tuleb aga tunnistada, et just sel aast...