Monday, 10 January 2011

Uue aasta lubadused

Eelmise aasta alguses tegin ma mõningad lubadused ja teeks nüüd kerge kokkuvõtte, kas ja kui paljud neist täidetud said:

Ps! Lubadused on jah inglise keeles kirjutatud, sest mulle lihtsalt meeldib. Oma märkmikesse, päevikusse jms kirjutangi enamasti inglise keeles. Mees ei arva, et ma saladusi kirjutan ja lühemad sõnad on ka :)

1. Learn something new. (eesti k: Õpi midagi uut.) - Selle võtsin käsile detsembris, kui ma üritasin lipsusõlme ära õppida. Põhimõtteliselt sain selgeks, ainult natukene vildakas tuleb.

2. Clean body with detox. (eesti k: Puhasta organismi.) - Mõtlesin, et suudan veepäeva teha vms, aga tegemata see jäi. Isegi kohvijoomisest ei ole ma suutnud loobuda. Ei suitseta niigi enam juba pea kaks aastat ja ei joo nagu kunagi jõin, seega üks "pahe" võiks ju veel olla, et päris ingliks ei muutuks.

3. Loose 5kg (goal 55kg). (eesti k: Alla võtta 5kg, siht 55kg.) - NAER. Kõige vähem näitas kall 59kg aasta alguses, kui meil majutusega probleemid olid. Hetkel olen rõõmsaks 62kg suuruseks palliks end söönud.

4. Knit a sweater. (eesti k: Koo kampsun.) - Üritus end käsitöölainele taas viia. Ei õnnestunud, ajast jäi puudu.

5. Experience something new. (eesti k: Koge midagi uut.) - Eurostari rongiga sõit (lisaks esimeses klassis sõit), pikamaa-lend, Ameerika külastamine, oma parfüümi tegemine, neid õnneks jätkub...

6. Be braver and socialize more. (eesti k: Ole julgem ja suhtle rohkem.) - Ma arvan, et selle aastaga olen ma kindlasti oma väikesest kookonist hakanud välja tulema ja üritan lahtisem olla. Eks harjutamine teeb meistriks ja sujuvat juttu veel ehk alati ei tule, kuid ma olen poolel teel.

7. Give to charity. (eesti k: Anna heategevusele.) - Tehtud, tööl oli heategevuse jaoks "Jeans for Genes" day ja sinna läks oma 5 naela, lisaks mõned üksikud ühepennised, mis ma McDonaldsis olen andnud heategevuse kassasse.

8. Read at least two books a month. (eesti k: Loe vähemalt kaks raamatut kuus.) - Arvestades seda, et ma aasta alguses lugesin ühte raamatut kolm kuud, ei läinud sugugi täide. Arvuti, mängud, telefon jms täiesti röövivad aja.

9. Fix teeth. (eesti k: Tee hambad korda) - Poolenisti tehtud. Kõige valutavam sai välja tõmmatud, teine valutavam sai paigatud. Mõned plommid veel panna sel aastal.


1. Read 25 books. (eesti k: Loe 25 raamatut.) - Lähen uuele katsele, kuid seekord rohkem motiveeritult!

2. Visit Estonia. (eesti k: Külasta Eestit.) - Maikuus on plaan Eestis käia, seega vähemalt see punkt saab täidetud.

3. Lear something new. (eesti k: Õpi midagi uut.) - Sest uued oskused tulevad alati kasuks.

4. Visit a hairdresser. (eesti k: Külasta juuksurit.) - Ma olen endal küll hea juuksur, kuid professionaalsemat kätt oleks vaja küll. Ilmselt teen seda Eestis.

5. Be more positive and less moody. (eesti k: Ole positiivsem ja vähem tujukas.) - Aeg on suureks kasvada, positiivsust on vaja ja naeratus sajale keerata :)

6. Take up handicraft again. (eesti k: Hakata käsitööga taas tegelema.) - Heegeldamine, kudumine, mida iganes... Et oskused rooste ei läheks.

7. To save and be smart with money. (eesti k: Raha säästa ja sellega targalt ümber käia.) - Tuleb väga kasuks tulevikku planeerides.

8. Move to our own place. (eesti k: Oma enda elamisse kolida.) - Ma ei mõtle päris oma kodu osta, aga omaette koha rentida, kus ei peaks kellegagi kööki ja vannituba jagama. Loodetavasti veebruaris või märtsis saab see tehtud, sest enne on vaja natukene seitsmendat lubadust teha.

Sel aastal kaalu langetamist lubadustesse ei pannud, kuid uue kaalu ostsin küll ning eluviise sooviks muuta väga. Kuid ei taha sellest tüütut kohustust teha, vaid sammhaaval edasi liikuda.

Minule igatahes meeldib lubadusi sedasi maha kirjutada ja end ikka triksis-traksis hoida :)

10. Take up jogging. (eesti k: Käi sörkimas.) - Tehtud, suvel ikka mõned korrad ajasime end parki jooksma. Ilm ja muud segavad faktorid tulid aga vahele ja nüüd ei ole kuid käinud. Kuid tossud ootavad truult ilusamaid ilmu.

11. Have some savings. (eesti k: Oma sääste.) - Reisi jaoks säästsime pileti jaoks ja kuluraha jaoks, seega oskame küll seda teha.

12. Get new job. (eesti k: Saa uus töökoht.) - Tehtud :D

3 comments:

Tervitused ja uudis!

Tervitused kaugelt maalt! Viimasest postitusest on üle aasta ja ma otsustasin, et ma isegi ei vabanda selle pärast. Viimasel aastal olen üld...