Friday, 21 January 2011

Books, my love!

Oleks mul vaid üks selline tuba, kus saaks kõikidest arvutitest, teleritest, telefonidest jms eemale saada ja raamatutele pühenduda... Praegu on parim koht, kus ma saan oma raamatusse süveneda, bussis. Eriti masendav. Ja tihti ei ole lihtne end muust maailmast välja lülitada, kui muu maailm uurib, kas ma mõnda filmi või seriaali või saadet vaadata soovin. Ja siis teeb jälle telefon häält ja sada muud asja... Ma ei tea, miks mu ümbrus ei soosi mul lugeda, aga ma tõesti üritan ja jõuga võtan endale lugemiseks aega teiste kiuste. Ma nüüd lähen ja loen ka mõned leheküljed, aga üldiselt peab täna varakult magama minema, sest homme pean kell 8 juba tööl olema.

4 comments:

 1. aga miks üldse peab mujal ka lugema, kas bussist ei piisa? oleneb, kui pikad vahemaad on, mina sain küll bussis väga palju läbi loetud :P oh, kuidas ma igatsen seda vabadust... istuda bussi... avada raamat... lugeda segamatult järgmised pool tundi ja jõuda nagu muuseas sihtkohta...

  ReplyDelete
 2. Mul on suur isu oma uueaasta lubadusest kinni pidada ja 2011aastal 25 raamatut läbi lugeda. Kunagi ei olnud sellega probleemi, aga nüüd kulutan oma aja liialt muudele mitteharivatele tegevustele.

  Bussisõit on umbes esimese bussiga 20 minutit ja teisega 10 minutit + ooteaeg kahe bussi vahet. Ikka päris hästi jõuab loetud :)

  Üritan ja pingutan ikka 50lk päevas ära lugeda, kuigi siiamaai olen seda vähestel päevadel suutnud. Samas mõni päev loen rohkemgi kui eriti tubli olen (loe: telerist ei tule nii palju saateid või ma sihitult internetis ei kola).

  ReplyDelete
 3. Ma loen põhiliselt enne magamaminekut ja nädalavahetustel. Eesti vahet lennates tuleb ka oma 6h lugemisaega :)
  Enne magama minekut loen aga sellepärast, et see on osa mu enda unekoolist! Kuna mul oli uinumisega tõsiseid probleeme, siis tegin endale nimelt ka unekooli nagu Tikker oma lastele :)) St mul on oma rutiin, mis peaks aitama paremini magama jääda: näopuhastus, dušš jne, raamatuga voodi - 2 peatükki ja tuttu! Unekooli probleem on selles, et vahest on raamat liiga huvitav ja 2 peatüki asemel tuleb 2h lugemist! :)) Telekas ei ole unekooli eesmärgil magamistoas lubatud, aga teil muidugi kõik hetkel ühes toas, et ma saan su murest aru :)

  ReplyDelete
 4. Unekooli üle ma kurta ei saa, vahepeal tuleb uni isegi liiga varakult peale. Vähemalt enamasti jään magama kohe kui tuli kustutatud ja pea patja katsub.
  Kuna me hetkel vaid ühte tuba üürime, siis teler on siin paratamatus. Kuid vahel mulle täitsa meeldib telerit või mõnd filmi vaadates unne suikuda.
  Pigem on minu nõrkus see, et ma kodus lugemise ajal iga 5 minuti tagant blogisid või Facebooki vms kontrollimas pean käima. Kuigi isegi kui neis mingeid erilisi muutusi ei ole ja telefon ju teeb häält, kui ka on muutus. Väiksena suutsin ikka kümneid lehekülgi järjest katkematult lugeda, nüüd ei tea ise ka, miks tähelepanu mul eriti enam ei ole...
  Aga hetkel olen graafikus :)

  ReplyDelete

Viimase aasta muutused minu mõttemaailmas

Olin eelnevalt kuulnud, et 30seks saades muutuvad tihti inimeste eluvaated jms, kuid ei uskunud seda. Tuleb aga tunnistada, et just sel aast...