Monday, 25 August 2014

Viiekuune Cooper


Viis kuud vanaks sai ta küll juba kaks päeva tagasi, aga alles täna jõuan väikest viimase kuu kokkuvõtet tegema.

- Nagu eelnevalt mainitud, suudab Cooper ühest kohast teise liikuda natukene end nihverdades ja mitu korda üle külje keerutades. Kui siht silme ees, siis on minek, näiteks, kui märkab teleripulti või telefonilaadija juhet põrandal.
- Kordan seda iga kuu - on aina elavam ja aktiivsem.
- On nädal aega iga päev natukene lisatoitu söönud, mitte vaid aeg-ajalt maitstes. Uuteks maitseteks oli pastinaagi püree (maitses) ja pirni püree (ajas öökima), mis ma talle ise usinalt vaaritasin.
- Hambaid veel ei ole, kuigi ma olen kindel, et üks päev oli väike nurk väljas küll, mis igemesse tagasi peitu läks. Hambad on alumise igeme all väga tunda, seega iga päev ootame, et nad välja vupsama hakkaksid.
- Cooper proovib igasuguseid uusi häälitsusi - küll plaksutab keelega või teeb dinosauruse möirgamist.
- Paar päeva on uut krutskivenna nägu ka teinud (pilt all).
- Öösiti on hakanud tihedamini üles ärkama - 3 korda vähemalt, kui vahepeal saime 1-2 korra peale.

Ühtegi suurt muutust nagu see kuu ei olegi tulnud - ei istu veel, ei rooma ja hambaid ka ei ole. Ehk järgmine kuu on natukene suuremaid muutusi ka.

Rõõmus poiss oma uutes pidžaamades, mis ma talle kõva kasvuruumiga ostsin.
Krutskivenna nägu.

5 comments:

 1. Proovi talle kodus bataadi (sweet potatoe) püreed teha, see kipub tittedele väga maitsema. Kõige parem maitse tuleb siis kui ahjus seda hautada.

  ReplyDelete
  Replies
  1. On plaanis, pole lihtsalt ostnud veel, kuna elukaaslasele see ei maitse ja vaid endale ma eriti ostnud pole. Järgmine kord, kui poodi satun, ostan. Muskaatkõrvits, porgand ja banaan on ka veel päris hästi sisse läinud :)

   Delete
 2. kiilakas hihihihih!
  Itaalia lastel on kòigil paksud tumedad juuksed peas ( Anital olid ka tumedad, alles nùùd on heledaks pleekinud)... Alfredol vàiksed blodid udemed kasvavad :)
  Cooper on tàitsa Inglise vòi Eesti poiss, kiilakas :)
  Nunnu kiilakas muidugi

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kiilaspea jah oma väikeste blondide udemetega. Need on küll viimase kuu aja jooksul üsna pikaks kasvanud ja saab juba sassi ajada, aga pildile on raske püüda :P

   Isa on tal blond ja ma olin ka väiksena blond (teismeeas alles läksid juuksed kartulikooreks), seega me ei arvanudki, et ta juuksepahmakaga on kohe :)

   Delete
 3. No nii nunnu laps kohe:)

  ReplyDelete

Aucklandi loomaaia külastus

Laste sünnipäevade puhul käisime me perega Aucklandi loomaaias. Amberi sünnipäev oli 9ndal ning Cooperi oma on 22sel tulemas. Teadsin juba ...