Sunday, 25 May 2014

Pudelimajandusest

Cooperi köök.
Võin ausalt nüüd öelda, et süümekad selle pärast, et rinnaga Cooperi toitmine välja ei tulnud, on ära läinud. Pudelimajandus ei ole sugugi nii tüütu ja sellega harjusime ruttu ära.

Juba haiglas anti Cooperile Aptamil RPAd, mida me otsustasime ka kodus edasi anda. Vaevusi ei tundu see talle tekitavat, seetõttu ei hakka teisi natukene odavamaid marke isegi proovima. Kui midagi pole katki, siis ei ole vaja parandada.

Kodus valmistame talle piimasegu pulbrist, kuid alati on olemas ka mõned pudelid valmispiima. See on selleks puhuks, kui me välja läheme ja laps väljas olles süüa nõuda võib. Lisaks ka nendeks juhtudeks, kui ta on oma pudeli tühjaks joonud, aga natukene veel tahaks ning me ei viitsi tervet uut pudelit pulbrist valmistada.

Piimasegu kergeks valmistamiseks ostsin Tommee Tippee Perfect Prep masina, mida kõik märtsibeebide grupi RPAd kasutavad emad kiitsid. See on tõesti imemasin, mis elu veel lihtsamaks teeb. Ainus miinus masinal on see, et kõige väiksem kogus, mida ta valmistab on 4oz, mis on umbes 113ml. Hetkel sööb Cooper 4-5oz korraga, aga vahepeal jätab üsna palju alles või vahepeal tahaks natukene lisaks ja väikest kogust sellega teha ei saa. Sel puhul lähevad kasutusse valmispiimad.

Masin ise töötab sedasi, et vesi on seal sees filtreeritud. Valin, kui palju segu teha tahan, panen pudeli veekraani alla ja vajutan suurt nuppu. Masin väljastab esmalt väikese koguse väga kuuma vett, millele lisan vajaliku koguse pulbrit ja pudelit raputades lahustan selle. Kuum vesi tapab kõik pulbris olevad bakterid. Seejärel panen pudeli masina alla tagasi, vajutan uuesti nuppu ja pudelisse tuleb õige kogus jahedamat vett, mis kogu segu täpselt õige temperatuuriga teeb. Kogu tegemine võtab umbes 2 minutit, kui sedagi, mis on hea juhtudeks, kui Cooperil äkknälg peale tuleb ja ta meile sellest häälekalt teada annab.

Pudelite steriliseerimiseks on meil Philips Avent elektriline steriliseerija. See mahutab endasse 6 pudelit, mis on hea suur kogus. Steriliseerimine võtab aega 6 minutit, pluss aeg pudelite jahtumiseks. Me tavaliselt seejärel paneme pudelid kiirelt kokku ja sahtlisse, kust neid siis kerge kohe võtta on. Nii palju, kui ma lugenud olen, siis pudelid peaksid avamata olekus 24h steriliseeritud püsima, aga me kasutame nad alati kiiremini ära nagunii.

Ma ootan huviga ka seda aega, kui ta hakkab muud toitu peale piima manustama. Kindlat aega selleks me paika pannud ei ole, järgmine vaid soovitatud 4-6. kuud ja vaatame ise, kuna ta muu toidu vastu huvi tundma hakkab selles ajavahemikus. Plaanis on suures enamuses ikka ise need juurviljad siis ära püreestada. Osaliselt tahaks kindlasti proovida ka tal endal toitu avastada ja keedetud juurvilju ma käega süüa lasta, kui ma sellega kaasneva segadusega hakkama saan.

2 comments:

  1. Tere! Mainid, et väljas kasutad valmispiimasegu. Kuidas sa seda soojendad õigele temperatuurile, kui oled kusagil kohvikus näiteks ja tahaksid teda seal toita.

    ReplyDelete
    Replies
    1. See oli nüüd küll ammu, aga Cooperile sobisid nad täiesti toatemperatuuril ning isegi külmalt, seega ei olnud kunangi vajadustki neid eraldi soojendada.

      Delete

Viimase aasta muutused minu mõttemaailmas

Olin eelnevalt kuulnud, et 30seks saades muutuvad tihti inimeste eluvaated jms, kuid ei uskunud seda. Tuleb aga tunnistada, et just sel aast...