Friday, 23 May 2014

Kehakaal 2 kuud pärast sünnitust

Tasapisi ja pisitasa hakkab kaal ka lõpuks õiges suunas minema. Kui ma esmalt lihtsalt silma järgi tervislikumalt toituda üritasin ja maiustustest loobusin, siis nüüd kaks nädalat olen usinalt kalorite lugemisega tegelenud. Kaloreid aitab lugeda äpp My Fitness Pal

Peale kalorite lugemise ma väga midagi teinud ei olegi, trenni teha luban iga päev, aga midagi pole viitsinud. Jalutamaski käin vaid umbes iga teine päev ja siis vaid väike 3km tiir ASDA poodi. Laadisin telefoni 7 Minute Workout äpi, mida kasutada kavatsen hakata, aga ehk homme. Täna oli plaanis, aga poeg läks magamistuppa magama ja just seal oli mul plaanis lõõtsutada, P ees ei tahtnud. Seega jõin hoopis pokaali veini, nautisin pikka duši, lakkisin küüsi ja olin niisama ilus ja lihastevabalt lodev.

Pilti jagan küll vaid kõhust, kintsud on mul palju hullemad ja enamus endisi pükse ei tule kintsudest üles. Kleidid on ka kõik puusade ümber nii kitsad, et istudes rebeneksid. Paar päeva tagasi sai just kohvritäis raseduseelseid riideid üle uuritud ja tulemus oli suht masendav. Aru ma ei saa, miks ma eelnevalt nii kuradima kitsaid riideid pidin kandma...

Vasakul 6 nädalat pärast sünnitust. Paremal 8,5 nädalat pärast sünnitust. Lootust ehk veel on sel aastal heasse vormi saada.
Kuigi kaal on vaid number, siis see oli mul täna hommikul 68,4kg. Enne rasedust 58kg, enne sünnitust 85kg ja pärast sünnitust 79kg. Esmane eesmärk oleks 65kg, aga pärast seda saavutust vist ikka üritaks end 60kg peale saada, et uut garderoobi ostma ei peaks.

7 comments:

 1. Sa oled noor inimene, saad kiirelt vormi! Mina, vanamutt ja teine hiigelkòht , vot see on juba keerulisem :) Aga ma i9metan ja see ònneks sòòb palju kaloreid, kui just sisse meeletult ei aja. Kaal kaaluks aga mul on ees selline kott, tùhi kott. Kui istun siis vajub pùkste peale. vot see on veel òudsam. Teen iga hommik kòhulihaseid ja nats joogat, kreemitan hoolalst aga karta on, et selle aasta rannapiltidelt mind ei leia :)

  ReplyDelete
 2. väga hästi aitab kaalu langetada ja vormi saada siiski igapevane vankriralli titega. ja rinnaga toitmine. mul see igatahes toimis, hoolimata sellest et rinnaga toitmise ja unepuuduse tõttu oli ikka hundiisu ja sõin kõike, mis hing ihaldas (no ikka tervislikkust pidasin ka silmas, ei uhanud jäätist, burksi jms). olin synnitades 35 ega oleks kunagi arvanud, et kaal nii kähku langeb ja lameda kõhu saan, isegi tselluliit kadus. sain 3 kuuga raseduseelsesse kaalu ja kukkus veelgi. kui laps juba aastane ja rohkem, siis ei pruugi ta tahta kärus olla ja tuterdate tema tempos teosammul:) nii et välja kondama!

  anne

  ReplyDelete
  Replies
  1. oi, võib-olla jäi nüüd minu agiteerivast kommentaarist mulje, et pead kähku-kähku vormi saama ja see peab mingi kinnisidee olema. eiiii!!! kindlasti mitte:) lihtsalt värske õhk tuleb teile mõlemale kasuks ja rääkisin vaid oma kaalukogemusest pärast sünnitust (mulle meeldis jalutada, sain justkui rutiinist välja ja rahulikult omi mõtteid mõelda, õnneks laps magas nagu nott nii sõitvas kui ka seisvas vankris)

   anne

   Delete
  2. Ega tuleb end jah rohkem välja sundida. Kahjuks pole kodu ligidal kusagil väga jalutada, lähim park on 4km kaugusel. Samas olen mõelnud, et hea ring olekski sinna jalutada, pargis tiir ja koju tagasi. Kindlasti proovin selle varsti järgi. Meie elukoha rajoon on aga nii ülerahvastatud, et siit suurele tänavale minek on alati suur manööverdamine kõnniteelt autoteele, sest nii palju autosid ja poolenisti kõnniteele pargitud. Samas see on ka jama vabandus :-P Pean end ikka rutiini saama, et hommikul või lõuna ajal end iga päev välja ajaks. Aitäh soovituse eest :-)

   Delete
  3. Haha, ei tundunud nii midagi. Ma ju tahan ise ruttu ruttu vormi ka saada, muidu ma kalorite lugemisega ei jamaks :-) Väikest tõuget ikka on vaja, et ma end liigutama ka rohkem hakkaks. Ja Cooper magab alati õues jalutades väga hästi.

   Delete
 3. Oota ainult, kuni Cooperist saab kaheksakilone hantel - kilod lendavad minema :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ta juba paar nädalat tagasi oli 6,14kg, seega annab teda tõsta juba küll :-) Paar korda olen ta süles kükke teinud, päris raske oli.

   Delete

Viimase aasta muutused minu mõttemaailmas

Olin eelnevalt kuulnud, et 30seks saades muutuvad tihti inimeste eluvaated jms, kuid ei uskunud seda. Tuleb aga tunnistada, et just sel aast...