Thursday, 8 May 2014

Cooper on paks

Eile käis meil Health Visitor kodus uurimas, kuidas meil läheb, ning Cooperit kaalumas ja mõõtmas. Enne ta tulekut oli Cooper natukene viril ja ma juba kartsin, et ta end hästi üleval ei pea, aga tusatuju läks üle ja oli hea poiss. Kui HV teda läbi vaatas, andis Cooper talle ilusti isegi naeratuse, pärast seda, kui HV mult küsinud oli, kas ta naeratab juba. Naeratusi saame me päeva jooksul ikka väga palju. Kõige armsam on siis, kui ta omaette tegelusmatil asjatab ja kui üks meist talle ligidamale nunnutama läheb ning ta meid nähes naerupalliks muutub. See on lihtsalt nii imearmas tunne :)

Cooper on meil paks. Päriselt ka. 6,14kg paks, mis on üle keskmise ning eelmise kaalumisega võrreldes on ta kasvugraafikus kaks astet kõrgemal. HV uuris, et ehk me söödame teda liiga palju, aga me tõesti anname vaid siis, kui ta päriselt näljane on. Keelata teda ju ei saa, kui tal kõht tühi on, kuigi näeme oma silmaga, et ta on ikka väga pontsakas. Küll maha jookseb, kui jooksma hakkab.

Üks päev ma hirmuga avastasin, et kõik ta 0-3 kuu riided on talle täpselt täpselt parajad. Otsisin ruttu kõik 0-3 kuu riided välja, et need talle vähemalt korra selga panna enne, kui need talle väikeseks jäävad. Kui ta kahekuuseks saab, siis saame ta ilmselt juba 3-6 kuu riietesse panna. Nüüd peavad ilmad ruttu suviseks minema, sest enamus 3-6 kuu riided, mis mul talle ostetud on, on üsna suvised. Siitkohalt soovitus tulevastele emadele - ärge liialt päris pisikesi riideid ostke. Jah, paljud on alguses lapse seljas küll suured, aga nad tõesti kasvavad ülikiirelt neist välja. Kui laps peakski sündides imepisikene olema, siis saab need imepisikesed riided juurde osta, aga ette ei ole mõtet küll. Meil on nüüd nii mõnedki väga ilusad riided, mida ta tõesti vaid korra-kaks kandis. Tuleb nüüd välja mõelda, kas hoiame järgmisele pojale, kas üritan nad internetis võileiva raha eest maha ärida või viin nad lihtsalt mõnele heategevusorganisatsioonile.

Pilte ka meie paksukesest!

Pea üleval hoidmine kõhuli olles tuleb aina kindlamalt välja.
.... kuni ta ära väsib.
... ja meelsamini selili asjatab.

8 comments:

 1. Ei ole see paks midagi, mõned kasvavad lihtsalt kiiremini oma normi täis. Meie poiss sündis 4,1 kilosena, esimese kuuga võttis juurde 1,5 kg. 8-kuusena oli 10 kg ja 74 cm mida peetakse keskmise aastase lapse mõõtudeks. Õnneks enam nüüd nii kiirelt ei kasva ja saab riideid kauem nautida :) (meil kõik riided selga ei jõudnudki, kutt kasvas enne välja)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ise olin ka väiksena parajalt pontsakas, seega eks ta emasse ole sellega. Samas piltidel kaheaastasena näen ma juba üsna sale välja ja sealt edasi olin ma väga sale laps. Pikkust on tal ka nüüd juba 58cm, sündides oli 51cm, seega kasvab pikkusesse ka, mitte ainult laiusesse.

   Delete
 2. mul läks neid 0-3 kuud riideid pool aastat vaja, lõpuks tüdinesin neist ära, selga läks mõni asi aasta jagu ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. See on jah hea teine vaatenurk, et vähemalt ei tüdune me ta riietest ära ja piltidel on tihti uued riided. Ja ma saan tihedamini šoppamas käia :D

   Delete
 3. Ma arvan, et tulevasele emale võib mitu korda öelda, et pole vaja palju riideid osta, aga ikka ostetakse. Kes ei tahaks siis oma tulevasele lapsele nunnusid riideid osta, ikka ju tahad. Eriti kui valik on suur ja hinnad head, nagu meil siin UK. Nii, et minu arvates ei ole sellel ütlemisel palju mõtet.
  Teise lapse puhul ollakse juba 'targemad' (ja mõned ei ole ka siis ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha, ma tean. Seda tõesti, et siin hinnad head on, õnneks päris varandust neile esimestele riietele ei kulutanud. Lisaks saime enamus kinkideks :)

   Delete
 4. Seda ka veel, et kui sa ostad tuntud firmade riideid siis saab neid pärast üsna hea hinna eest ära müüa. Mina olen seda korra teinud Nearly New Sale-is ja sain vähemalt osa raha tagasi. Sügisel on plaan veel sellisele laadale minna kust protsenti maha ei võeta vaid maksad lihtsalt oma laua eest ja ülejäänud müügist saadud raha on sinu.
  Sul loomulikult ei ole praegu aega sellise asjaga jännata, kuna laps alles väike, aga võid mõned head asjad tuleviku tarvis alles hoida kui tahad osa rahast tagasi saada. See tegelikult on uskumatu kui palju kraami ostetakse kasutatult kujul ning ka selliseid asju mis tegelikult juba üsna kulunud on. Olin ise kassas seal Nearly New laadal ja nägin oma silmaga mida inimesed kokku ostsid. Seega kõiki asju ei tasu veel heategevuspoodi küll viima hakata kui vaid on ruumi kus asju hoida :)

  ReplyDelete
 5. Mina seekord pole veel midagi ostnud, kòik asjad on kuskilt saadud. Meil on ka kaal ammu ùletatud, ja kasvukòverast tàiesti vàljas. Pikkuses on ka ammu 3-6 kuu asjad seljas ( aga meie poiss on mitu ndl vanem ka ju :) )

  ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...