Thursday, 22 May 2014

Katastroofilise algusega reis Leedsi ja Yorki

Enne P tööle minekut tahtsime väikesele puhkusele minna ning plaanis oli ringreis Edinburghi ja sealt edasi Leedsi ja Yorki. Poolel teel Edinburgi aga võttis politseionu meil auto ära, sest tuleb välja, et P saab Uus Meremaa juhiloaga vaid aasta sõita ja siis peab UK oma vastu ära vahetama. Vahetamiseks on tal aega aga 5 aastat ja eelnevalt olime me loetu põhjal aru saanud, et ta saab ka need 5 aastat sellega sõita. Küll oli häbi ja kurb ja kuri olla, et me asjast nii valesti aru saime ja nüüd kusagil Prestonis kõikide oma asjadega ja autota olime. Lõpp head lapsevanemad, eks? Otsustasime, et ei hakka koju tagasi ka minema, jätame lihtsalt Edinburghi vahele ja läheme rongiga otse Leedsi. Edinburgis oli hotellituba üheks ööks kinni pantud, aga see selleks. Rongi peal broneerisin Leedsis hoopis lisaöö ja otsustasime seal kaks ööd veeta, küll erinevates hotellides. 

Autosaagast pikalt kirjutada ei taha, sest see teeb tuju kurvaks. Auto saaks me tagasi vaid siis, kui P UK loa 2 nädala jooksul saab. Selleks on tal vaja aga passi, mis on tal ka aegunud ja mis juba omakorda 3 nädalat võtab. Seega autot me tagasi ei saa ning saame hoopis hullult palju raha maksta firmale, kelle käes auto hetkel on, ja siis ka trahvi, mille summat me ei julge mõeldagi. Raha meil kohe nende jaoks võtta küll ei ole, kuid eks me peame midagi välja mõtlema ning loodame, et saame neid jupiti maksta.

Igatahes aitab masendavatest uudistest, küll me need rasked ajad ka üle elame. EHK kunangi pöördub ka minu õnn ja saan elada nagu normaalne täiskasvanud inimene rahulikult ja stabiilselt. Ausalt ei suuda ära oodata...

Enivei, Leeds ise oli kena. Väga kena. Nii kena, et me plaanime sel aastal mingi aeg sinna ära kolida, sest Coventrys ei ole meil kunangi meeldinud olla ja siia tulimegi vaid töö pärast. Plaan siit kolida oli nagunii, me ei olnud vaid linnas kindlad, kuhu minna. Midagi suurt me ei teinudki Leedsis ja Yorkis, jalutasime lihtsalt palju ringi ja uudistasime.

Yorkis käisime viimase päeva pärastlõunal. Linn ise oli samuti kena ja sealne katedraal oli võimas, aga rahvast oli liialt ja meile mõlemale tundus, et sealsed inimesed ei olnud sugugi sõbralikud. 

Cooper elas ka kogu reisimise üllatavalt hästi üle. Jumal tänatud, et ta veel aru ei saa, millised luuserid ta vanemad on. Rongisõitude ajal ilusti magas, kõht läks tal ilusti tühjaks hetkedel, kui meil oli võimalust teda sööta.

Kokkuvõttes oli reis tore, kui mitte mõelda ülimalt halvale algusele, mis meid nüüd igapäevaselt morjendab. 

Lõpetuseks suur ports pilte.

Esimene korter-hotell. Teine hotell oli selle kõrval väga niru.
Tulevikus kohe kindlasti vaatan rohkem taolisi korter-hotelle, sest nii mugav oli oma köögiga. Ärge seda segadust tähele pange.
Tõsine teleka vaatamine.
Teel Leedsist Yorki.
Yorki linnamüürid.

Väike mumm.Cooperi arvamus Yorkist.

9 comments:

 1. Kas sa tead kedagi täiskasvanut kelle elu on rahulik ja stabiilne? Kedagi kellel ka lapsed on?

  Paha lugu selle autoga, aga vähemalt ei olnud autoga olev jama seotud õnnetusega (positiivselt mõeldes :) Elus tuleb ikka selliseid asju ette kus oma vitsad peksavad :) Meie peame ühe sellise oma vea pärast samuti varsti meeletult suuri summasi maksma hakkama (meeletu all pean silmas siis ikka kohe mitme nulliga numbreid :(

  Loodetavasti leiate õige lahenduse.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei tea, aga endal tahaks küll sellist elu. Kasvõi selliseid asju tahaks nagu ilus elukoht, kus me pikemalt elaksime. Töökoht, mis mõlemale meeldiks. See auto jama küll pani mõtlema, et peame laiskusest üle saama ja töötama selle nimel, et meil kõik meeldiks ja et me kõike korralikult teeks.

   Ma ise ka mõtlesin, et oleks hullemini minna võinud. Õnneks oli auto ka odav £700 maksev, mitte tuhandeid naelu. Tuleb sundida end positiivselt mõtlema.

   Aitäh heade soovide eest.

   Delete
  2. See on täiesti normaale sellistest asjadest unistada ja unistama peabki viisil, et see sind elus edasi viiks. Te olete alles nii noored ja elutee alguses. Küll te ka kunagi jõuate oma unistusteni.
   Mida ma silmas pidasin oli, et kui teil ka see ilus elukoht ja meeldiv töökoht kord on siis sellega tulevad kaasa omakorda probleemid, tõusud ning mõõnad. Selline lihtsalt on elu. Mõnele valusam, mõnele vähem, aga probleeme jätkub meile kõigile.
   Ühtepidi saab olema elu stabiilsem, aga teistpidi taas ebastabiilne. Lapsi omades lisandub oma muredele veel ka ju nende mured.

   Heaks omaduseks elus edasi saamiseks on positiivne suhtumine ja omadus olla teiste vastu lahke ja tolerantne. Teil paistavad need omadused olemas olevat.
   Autoga saite omad vitsad kätte, aga nüüd olete arvatavasti ettevaatlikumad ja täpsemad selliste asjadega. Hea, oli, et sellise õppetunni saite juba nüüd ja mitte hiljem kui kaotada oleks olnud võib olla rohkem.
   Loodetavasti pääsete ehk ka sel korral vaid ehmatusega ja maksumused ei tule väga suured.

   Mõtle kui palju sa oled juba nii lühikese ajaga saavutanud. Sa oled oma elu 2 aastaga TÄIESTI ümberpööranud :) Kaks aastat veel ja ma olen kindel, et olete veelgi lähemale oma unistustele liikunud.
   Arvata võib, et läbi kivide ja kändude, aga siiski lähemale :)

   PS: Meil on armas ja ilus maja, aga ikkagi unistame veelgi ilusamast ja armsamast :) See eluaseme saaga siin riigis on midagi sellist mis kogu su elu sinuga kaasas käib. Majalaen sinna otsa (väljaarvatud kui just lottot ei võida, aga ka siis kaasnevad suurema majaga ka suuremad tulumaksud ja muud kulutused :)

   Delete
  3. Alice, sa oskad alati ka kõige paremaid kommentaare kirjutada. Suur aitäh, et sa mu meele täna rõõmsamaks tegid :)

   Delete
 2. Minu sõbranna sai ka alles hiljuti teada, et ta võib oma Eesti lubadega UK-s aasta sõita ja et peab oma Eesti load UK omade vastu vahetama (ta on seal elanud juba 3 aastat) :D
  Aga no vähemalt ei jätnud te oma reisi päris katki :)

  Ja ma just ükspäev mõtlesin, et mis teist saab...selles mõttes, et teil ju üürileping pooleks aastaks tehtud jne :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ilmselt pikendame praegust lepingut veel kuu-paari võrra, sest majaomanik on selline tossike nagunii, kes sellega nõustuks, peaasi, et raha sisse tuleks.

   Delete
 3. See on üks välismaal elamise tüütutest kohustustest jah, et jälgida kogu aeg, et oleks hektivad passid / id-kaardid. Eriti nüüd uuemal ajal, kui kõik dokumendid ju juba 5 aastaga aeguvad, laste omad nagunii siis lühikese kehtivusajaga. On meilgi sama olukord olnud - viimasel hetkel enne puhkusereisi avastatud, et mehe pass enam ei kehti, Õnneks ta "kohalik", sai kiirkorras uue tellida viimasel minutil. Minu passi vahetus on kindlalt plaanitud järgmise Eesti reisi sisse (biomeetrilisi dokumente ei saa posti teel tellida ju ka). Nii, et tüütu, aga lihtsalt tuleb ennast distsiplineerida ja jälgida. Ja load ka õigel ajal ära vahetada. ;) Sul on Eesti load ära vahetatud?

  Aga, Cooper tundub igavesti vahva sell! Ja see on peamine! ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma õnneks ei oska üldse sõita, vähemalt üks dokument vähem, mille üle muretseda :-)

   Delete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...