Wednesday, 26 February 2014

Viga minu kasuks

Nagu ma eile mainisin, tellisin fotokaamera. Sain hommikul ilusti sõnumi, et pakk on teel. Iga kord, kui autot kuulsin, käisin akna taga piilumas, kas kuller on juba kohal ning umbes kümnendat korda kontrollimas käies oli tõesti.

Kahtlus, et ma päris õige asja ei saanud, tekkis juba siis, kui mulle pakk üle anti. Nimelt ei pidanud mu kaamera eriti suur olema, aga käes olev pakk oli üsna suur ja raske.

Tegin paki lahti ja ülla-ülla, oligi vale kaamera. Mulle saadeti hoopis parem kaamera - Nikon D7000.

Esmalt suundusin Google'sse, et aru saada, mis kaamera tegemist. Esmalt jäi karp lahti hinda nähes. Ei ole tegemist küll kõige kallima kaameraga, aga hind on siiski oma 5 korda suurem, kui minu tellitul. Teisena käi karp lahti, kui uurisin pilte, mis selle kaameraga tehtud on - NII ilusad

Natukene kaameraga esimest korda mängides jäin hätta küll, sest tegemist ei ole ikka päris tavalise lihtsa digikaameraga. Juhend, mis on  üle 300lk, tuleb ilusti läbi lugeda ning internetis nippe lisaks õppida. See ei ole enam naljamäng. 

Saite õigesti aru - mul pole plaaniski poele öelda, et nad mulle vale asja saatsid. Tegemist on ülisuure poega, seetõttu isegi südametunnistus ei piina, et ma neile kahju tegin. Nemad saatsid mulle vale toote, nende viga. Lugesin läbi poe tingimused ja seal polnud sõnagi sellest, kui parem asi saadetakse. Lisaks guugeldasin, et mis saab, kui pood kallima asja saadab ning ei leidnud mingeid seadusi, mis kohustaks mind seda toodet tagastama.

Lähen käin nüüd kiiruga pesus ja vaarun poodi mälukaardi järgi, et siis usinalt oma uut mänguasja õppima asuda :) (Eile sai küll ka mälukaart ja tripod ühest teisest poest tellitud, aga need tulevad alles esmaspäevaks kohale ja ma ei jõua oodata!)

19 comments:

 1. aga on ju ka võimalus, et kuller eksis aadressiga ja keegi kuskil ootab oma kaamerat.

  Anx

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pakil on minu nimi ja minu aadress, tuli õigesse kohta.

   Delete
  2. Kui see keegi kuskil oma kaamerat kätte ei saa siis talle saadetakse uus :)

   Delete
  3. Täpselt. Õnneks UKs on müüjatega tegelemine tunduvalt kergem, näiteks mu pere Eestis alati imestab, kui kiirelt ma saan asju poodi tagastada.

   Delete
 2. Kontrolli igaks juhuks, et nad su arvelt seda summat ei ole võtnud (kuigi sa vist oled seda nagunii juba teinud).
  Hea aps küll :) See on hea kaamera. Ma maksin kaks aastat tagasi selle eest üle 1000 naela…kahjuks olen seda väga vähe kasutanud, kuna millegi pärast tulid pildid halvemad kui palju odavama mudeliga. Nüüd seisab siin ja kaotab iga aastaga oma väärtust :( Pole jõudnud ära ka müüa.

  Aga sul tõesti vedas, kuna see on hea kaamera.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Arvelt on võetud vaid summa kaamera eest, mille ma tellisin. Ausalt raha mul D7000 jaoks ei oleks ka hetkel kusagilt võtta, sest kolimine, lapse tulek ja plaanitav uue auto ost on kõik mu säästud ära söönud.

   Loen usinalt muudkui interneti kommentaare ja läks hästi küll jah. Teeb ikka vähe paremaid pilte, kui mu telefon :D

   Delete
 3. Kui tuleks see aps välja, siis ma mängiks lihtsalt rumalat, et ah ei tea ma ju tehnikast midagi :D vedas, krt.. kade olen.

  ReplyDelete
  Replies
  1. ... või et ei uurinudki täpsemalt olles raseduse tõttu peast soe ja see läks samal päeval posti teises riigis elavale perele kingiks :P

   Delete
 4. häid pilte ei tee muidugi kaamera iseenesest, vaid objektiiv selle ees - nikoni kitid (ehk siis need, mis enamasti kerega komplektis kaasa tulevad) kipuvad olema teravamad kui canoni omad, aga eriti just kehvades valgustingimustes võid sa esialgu päris pettunud olla. õnneks aitavad selle vastu kaks asja: kõigepealt mõnede põhitõdede selgekstegemine (ehk mida ja miks iso, ava ja säri muutmine muudavad) ja seejärel nende teadmiste kasutamine (ehk automaatrežiimist täielik loobumine). kolmas asi oleks muidugi valgusjõulisem objektiiv (http://www.photopoint.ee/et/toode/3021/nikkor-af-50mm-f1-8-d-objektiiv on hinna-kvaliteedi suhte pärast suurema osa algajate esimene valik ja UK-s kindlasti odavam ka), aga kõigepealt tasuks muidugi kaameraga tutvuda ja aru saada, mida sul tegelikult vaja oleks :)

  edu! (ja natuke kade olen ka :P)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma esmalt õpin jah seaded ära selle objektiiviga, mis kaameraga tulid, sest olgem ausad, ma ikka suht algaja. Kunangi oli küll mingi Sony DSLR kaamera, aga sellega ma ka ühtegi seadet selgeks ei saanud, ei proovinudki, aga automaatrežiimiga meeldis mulle klõpsutada ka ning fotograafia on mind alati väga huvitanud.

   Delete
 5. Palju õnne uue kaamera puhul!
  Juhul, kui tekib isu suurema avaga objektiivi järgi (mõnusad pehmed/udused taustad, teravamad pildid hämaras jne) soovitaksin vaadata hoopis selle objektiivi poole: http://www.currys.co.uk/gbuk/cameras/accessories/lenses/nikon-af-s-dx-nikkor-35-mm-f-1-8g-swm-prime-lens-08160378-pdt.html
  Selle objektiiviga saad sa lihtsa vaevaga teha pea-aegu sama maagilisi pilte kui profifotograafid.
  Ebayst kasutatuna on muidugi soodsam :)
  Palju edu kaamera tundmaõppimisel! Fotograafia on imeliselt mänguline ja põnev, kui esmased põhitõed selgeks on õpitud. Alguses võib ehk tunduda, et kõik need erinevad seaded ja nupud ja menüüd on kohutavlt keerulised ning segadust tekitavad, aga mõne aja pärast oskad sa oma kaamerat kasvõi kinnisilmi seadistada!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur aitäh soovituse eest, see objektiiv ei olegi NII kallis, et ka uuena osta. Eks ma üritan esmalt lihtsamad asjad kaameraga selgeks saada ning kõikidest ISOdest ja muudest asjadest rohkem aru saada, enne kui hakkan kellelegi kingisoovi vihjama :P

   Delete
  2. Kui toas on vähe valgust või pimedam siis lihtsalt pane ISO kõrgemaks. Näiteks proovi õhtul toas teha ilma välguta pilti erinevate ISO- tega ja siis võrdle tulemusi. Näed, et need pildid mis kõrgema ISOga tehtud on palju parema kvaliteediga :)
   Pilvisel päeval sama lugu. Lihtsalt mängi ja tee palju proovipilte.

   Delete
 6. Ju ma olen imelik aga mina ei oleks seda kaamerat endale jätnud. Ma usun tasakaaluseadust, kui midagi läheb kusagil hästi, läheb midagi teisalt ka halvasti. Aga ma olen ka tükk maad vanem inimene ja teisel ajal kasvanud .

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma arvan, et Maril on viimase ajaga üsna palju halvasti läinud (pean silmas ta exiga seotud asju ja pidevat kolimist jne), et ta on selle kaamera igati ära teeninud. Seda enam, et Mari on alati väga töökas ja pealehakkaja noor naine olnud. See apsakas oligi nii määratud tasakaalusedause poolt :) Ja tõesti sellele suurele firmale ei ole see mingi kahju :)

   PS Postita juba mingeid pilte ka siis nüüd!

   Delete
  2. Eks ma ka karmast mõtlesin, aga loodan, et see on just tasu heade asjade eest, mida ma teinud olen. Eile juhtus üks teine asi ka, nimelt jõulude ajal võitsin ühe võistluse firma igakuulises insoles ning auhinnaks sain ostukinkekaardi. Auhind saadeti kontorisse kuu aega tagasi, aga see läks kaduma. Üllataval kombel just eile leiti üles, või oldi mulle uus kinkekaart saadetud, mille elukaaslane mulle koju tõi töölt. Tähtede seis mind eile soosis :)

   Alice, kohe pärast vanni läheb kaameraga katsetamiseks. Vanni ajasid valud kõhus ja ei saa ju enne sünnitada, kui kaamera kasutamine selge :D

   Delete
 7. minu jaoks on selline asi põhimõtteliselt vargus, omastada vara mille eest sa ei ole maksnud ja mis kellegi apsu tõttu sinu valdusesse sattus. ma isegi imestan, et siin kõik enamuse takka kiidavad, et vahvalt tuli välja. aga äkki see töötaja, kes saatis kogemata välja vale kaamera, peab nüüd selle vahe ise kinni maksma?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tegemist on ülisuure firmaga, kus kohe kindlasti töötajad ei pea asju oma taskust kinni maksma, vaid firmal on selliste juhtumiste jaoks kindlustus. Kui ma töötasin valuutavahetuses ja me kogemata kliendile rohkem raha andsime, mis hiljem kassat kokku lüües välja tuli, ei võetud see kunangi meie palgast välja, sest inimlikke eksimusi ikka juhtub. Ükski klient liigse rahaga tagasi ei tulnud ja ega seda keegi ei lootnudki. Samuti praegu töötan kullerteenust pakkuvas firmas ja üsna tihti lähevad asjad meie autojuhtide käe läbi katki. Kuigi nad on ise hooletud, ei pea nad seda kinni maksma, seda teeb kindlustus.

   Delete
  2. ma töötan praegu valuutavahetuses, kus me jälle kõik oma puudujäägid kinni peame maksma. inimlikke eksimusi muidugi juhtub, aga kuigi ma ise seda eluski ette ei kujuta, võiks ju näiteks juhtuda, et mõnel ebaausal inimesel tekiks kiusatus oma sõbrale x summa rohkem anda...

   umbes pooltel kordadel olen ma oma puudujäägi kusjuures tagasi saanud, aga teisel poolel ei pane tõenäoliselt ka klient tähele, et ta nüüd rohkem sai (sest ei tule alati tagasi ka need, kes vähem said - nendel oleks ikka põhjust ju). sellepärast proovin ise ka olla alati aus ja õiglane, aga jah, kui nt sportsdirect või mõni teine netipood on mu tellimusele kogemata midagi juurde pannud või ära vahetanud, siis ma olen samamoodi asjad endale jätnud...

   Delete

Viimase aasta muutused minu mõttemaailmas

Olin eelnevalt kuulnud, et 30seks saades muutuvad tihti inimeste eluvaated jms, kuid ei uskunud seda. Tuleb aga tunnistada, et just sel aast...