Monday, 17 February 2014

37 nädalat

Beebisid, kes sünnivad 38.-40. nädalal peetakse õigeaegseteks ehk meie põnn võib nüüd igal hetkel sündida, kuigi tähtajani on veel kolm nädalat. Mul pole aga tunnetki, et ta varsti plaanib välja tulla, las ta kasvab veel natukene.

Kui muidu on mul kergelt läinud, siis uueks vaeguseks on karpaaltunneli sündroom, mis mind viimasel kolmel päeval piinanud on. Nädala alguses tuli suur kudumise tuhin peale ja sai vist liiga tehtud. Karpaaltunneli sündroom tekib tavaliselt käte ja sõrmede samas asendis hoidmise tagajärjel, mistõttu on ta tihti füüsilise töö tegijate kutsehaiguseks. Kuna raseduse ajal on vere hulk 50% suurem, siis on selle aja jooksul eriti suur soodumus selleks ebamugavaks sündroomiks. Karpaaltunneli sündroomi tunnusteks on kipitus ja pinge sõrmedes, mis on eriti hull öösiti, tundetud sõrmed ja minu sõrmed on hommikuks ka natukene paistes.

Ööd on tõesti hullud, sest magan ma nagunii ülimalt halvasti, ärgates iga tunni tagant. Nüüd lisaks külje keeramisele ja vetsus käimisele ärkan ka selle peale, kui ma oma käsi enam ei tunne ja nad valutavad. Päeval on käed lihtsalt tuimad ja valutavad. Mitte küll kõvasti ja valusalt, pigem selline tuikav ja ebameeldiv valu. Igatahes pole kolm päeva kudunud, kuigi uued lõngad saabusid, ja loodan, et valu läheb varsti ära.

Kaal on mul ka lõpuks üle 80kg ning loodan, et rinnaga toitmine teeb imesid ja et sünnitades kaob üsna palju sellest. Õnneks venitusarme veel ei ole, kuigi tean, et nad võivad isegi pärast sünnitust tulla. Üllataval kombel ma end ülimalt hiiglaslikult ei tunnegi, kuigi kõht jääb vahepeal ette küll. Täna palusin näiteks esmakordselt P'l mu ketside paelad kinni siduda.

4 comments:

 1. Ma sain enne 37. nädalat kõigega ise hakkama,aga nii kui mees 37. Eestisse jõudis olin paras hädapätakas, alati lasin saapad jalga mulle panna :D eks ma vahel laisklesin ka tegelt :D
  Mul vist tulidki venitusarmid nats enne sünnitust ja kui enne olid kriipsud üle kõhu laiali (no neid ei ole massiivselt),siis nüüs on nad kõik puusadele koondunud suuremas lademes. Aga noh,auvärgina võtan neid ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Põhimõtteliselt saaks ise ka hakkama, kuigi see võtaks pikalt aega. Varbaküüsi palusin P'l üks päev lakkida, sellest ta miskipärast keeldus :P
   Ma ise väga imestan, et mul venitusarme veel ei ole. Kintsudel kaalu tõusust-langusest on mul õrnad armid teismeeast ja tõsiselt arvasin, et mu kõht läheb ka üsna koledaks. Õnneks veel mitte ja kreemitan usinalt oma pauna edasi.

   Delete
 2. Ega magneesiumipuuduses ei saa asi olla?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei usu, vitamiine võtan usinalt. Arvan ise, et see lihtsalt üks neist raseduse kõrvalnähtudest ning kudumine väsitab ka sõrmed ära.

   Delete

Kuidas me 2,5 kuud kaubikus elasime!

Jah, lugesite pealkirja õigesti :)  See postitus sellest on küll üsna pealiskaudne üldistest asjadest, mis mul hetkel aega parajaks teh...