Wednesday, 12 February 2014

36 nädalat 2 päeva

Eile oli 36. nädala kohtumine ämmaemandaga. Sain jälle 45 minutit oodata, aga õnneks on mu ämmakas ülilahe, et ta on seda väärt. Vererõhku mõõtsime kolm korda, sest esimesed kaks korda rääkisime samal ajal sünnitusest ja mul läks vererõhk natukene kõrgeks sellel ajal.

Kõhtu mudis ta ka mõnda aega. Põnn on end ilusti diagonaalsest positsioonist sirgeks lükanud ning ta pea on juba natukene mu vaagnasse laskunud. Asendi muutus ilmselt põhjustaski eelmisel nädalal valu alakõhus, sest rohkem ma seda tundnud ei ole. Loodan küll, et ta natukene varem välja tuleks, aga miskipärast on tunne, et pojal on kõhus hea ja mugav olla ning liialt vara ta välja tulla ei taha. Põksib jätkuvalt väga energiliselt ja luksumine on põnnil ka tihe nähtus, lausa korra-kaks päevas (vahepeal ka öösel). Viimase paari päeva jooksul olen ma teda suutnud kaks korda oma puuksuga ehmatada ka lausa sedasi, et ta võpatas mu kõhus. Oleks arvanud, et ta on praeguseks sellega harjunud, aga mulle teeb see kõvasti nalja küll.

Põnn on väikese kasvuspurdi ka teinud ning on jälle ülemise kasvukõvera juures. Eile sai haiglasse võtmiseks 1. suuruses Pampersid ostetud, loodan, et poja nende jaoks liiga pontsakas ei ole. Ise kasvan ka hästi, nädalaga on kilo juures. Eks kodus istumine ja pidev nosimine on oma jälje jätnud. Igatahes täna hommikul oli kaalul kaunis number 78,6 kg. Eile õhtul virisesin natukene ning P sõnul olin ma ennem tema meelest nagunii liiga kõhna. Seda oli küll armas kuulda, aga samas naljakas,  et tänu temale olen ma nüüd 20kg raskem :P

Midagi dramaatilist ei ole jätkuvalt õnneks, lihtsalt raske on olla ja selg hakkab valutama, kui rohkem kui kaks minutit järjest kõndida. Päevad kodus on uimased, sest kui paar korda öö jooksul vetsus käia, siis katkenud unega ikka välja ei puhka. Vähemalt saan rahus nüüd lihtsalt telekat vahtida, kududa ja täna sain isegi natukene lumesadu aknast näha. Puhata on tore ning õnneks P ei ootagi, et ma pidevalt kraamiks siin. Pigem käseb ta mul rohkem puhata ning eile pahandas, kui ma ise olin kardinaid maha kakkunud, et neid pesta. Võtan vabalt, kuni veel saan :)

3 comments:

 1. Ära jah upita midagi körgelt vötta!
  Edu!

  ReplyDelete
 2. Ei ole väga upitanud, kardinad sain küll alla laua peale ronides :P Ei olnud hullu midagi.

  ReplyDelete
 3. Yle pea ei soovitata käsi ajada, ta ju sul siirdub peaga alla emakasse. Muidu ajad käte körgele töstmisega nabanööri sinna, kua pole vaja. Silmakörguselt mitte körgemale. Vanaemad teavad selliseid asju!
  Lase mehel teha pesunööri täitmine ja ära vötmine. Natuke on ainult aega! Vöta rahulikult.
  Edu!

  ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...