Saturday, 15 February 2014

Haiglakott

Pigem kotid, sest sünnitama minnes võtan kaasa kaks kotti, üks mulle ja teine pojale.


Asjad pakkisin kahte mähkmete kotti, mis mul on. Poja asjad on roosas kotis, sest tema asjad on väiksemad ja mahtusid ilusti sinna. Minu asjad on mustas suuremas kotis. Lisaks turvatool, mille sisse olen kombeka pannud ja tekikese haaran ka enne minekut kaasa.


Poja koti sisu:
- Minu raseduse märkmed, mida ämmaemand täitnud on ja kus kõik vajalik kirjas on.
- Mähkmed 1. suuruses.
- Beebide niisked salvrätikud.
- Vatitupsud. Igaks juhuks, ehk eelistan last nendega ja vaid veega alguses pesta, mitte salvrätikutega.
- Küünekäärid.
- Väike pepukreem, mille testeri ma kusagilt sain. Ehk ei ole päris alguses vaja või saan ruttu koju, aga suurt Sudocremi purki ei taha kaasa vedada.
- Riided: kaks lühikeste käistega vesti, kaks pikkade varrukatega sipukaid, kaks paari pükse, kaks pluusi, kaks mütsi, kaks paari sokke ja kaks paari kratsimise kindaid. Me ei ole erilist koju tuleku riietust veel valinud, seega ehk tuleb see lisaks või saame tavaliste riietega hakkama.
- Kolm marlilappi.


Minu koti sisu :
- Riided: vana öösärk sünnituseks, pidžaamad, leggingsid ja lai pluus koju minekuks, tavalised sokid ja pehmed soojad sokid.
- Pesu (omaette kilekotis): 5 paari paberist sünnitusjärgseid trussikud, kolm paari tavalisi vähe suuremaid trussikuid, kaks imetamise rinnahoidjat.
- Kaks pakki sünnitusjärgseid sidemeid (kokku 20).
- Rinnapadjad (10).
- Pesemise asjad: dušigeel, kehakreem, näokreem, hambapasta ja hambahari, deodorant, hügieeniline huulepulk, pihustatav näovesi sünnitegevuse ajaks, kui ehk liiga palav hakkab ja kiiret värskendust on vaja, nibukreem. Šampooni ja palsamit on veel vaja. Rätiku haaran ehk ka viimasel minutil või kasutan haigla oma, sest rätikuid neil ikka peab olema.
- Juukseharja, läätsed ja prillid haaran ka viimasel minutil.
- Toit: kaks spordijooki ja hommikusöögi küpsised (kotis on rohkem, pildile sai vaid kaks pakki).
- Kilekott, kuhu pärast määrdunud riided panna.
Lisaks vaja pakkida telefoni laadija ning Kindle'i võtan ka kaasa, et kas lugeda sellelt või mänge mängida, kui ma seal juhtumisi pikalt olen. Natukene meiki ehk võtaks ka kaasa, kui meelde jääb, et oleks ilusam tunne koju tulla.
P'le ei ole midagi pakkinud, küll ta saab koju asjadele järgi tulla, kui tõesti midagi veel vaja on.
Ehk on piisavalt asju kaasa võtmiseks valmis. Kui keegi märkab midagi, mis meelest läinud, andke aga kommentaarides teada.

3 comments:

 1. Kyyneviil ja pabertaskuratid igaks sajaks juhuks :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hea idee! Eks rahakoti suskan ka kuhugi :)

   Delete
 2. Lapsele soovitan võtta kahes suuruses riided kaasa, sest ei tea ju kui suur ta reaalselt on. Haiglas oli meil poiss nende riietega, mis seal selga pandi, koju tulekuks oligi meil kahes erinevas suuruses riided. Oma arust võtsime ühe paari kõige pisemaid riideid kaasa, mis meil kodus oli (nr 56) aga reaalselt oleks võinud veel väiksemad võtta (osta), sest ta täiesti uppus nendesse, kuigi oli täiesti tavalises pikkuses poiss, 51cm. Isegi arst ütles, et poisil nii hirmus suured riided :D Kodus muidugi avastasime, et ise nr 50 riided on talle päris suured

  ReplyDelete

Aucklandi loomaaia külastus

Laste sünnipäevade puhul käisime me perega Aucklandi loomaaias. Amberi sünnipäev oli 9ndal ning Cooperi oma on 22sel tulemas. Teadsin juba ...