Saturday, 18 March 2017

Amber Skye nime lugu

 

Neljapäeval käisime preili sündi registreerimas ning temast sai ametlikult Amber Skye ******** (perekonnanime väja kirjutama ei hakka, aga see on issilt).

Amber oli tüdruku nimevalik meil juba sellest ajast, kui ma Cooperit ootasin. Tollal sai lihtsalt maha istutud ja nime valima hakatud. P pakkus välja nime Amber ja see kuidagi väga meeldis meile mõlemale. Paar päeva tagasi tuli välja, et see olevat olnud P'i ema nimevalik, kui P'i väike vend oleks tüdruk olnud. P'l oli see täiesti meelest läinud, aga ju talle see sealt pähe jäänud oli. Vahva kokkusattumus ikka. 

Tunnistan, et mitu korda on mul peast läbi käinud see, et Amber kõlab eesti keeles ämber, aga enamuse elu planeerime siiski inglisekeelsetes riikides elada. Amber, muideks, tähendab inglise keeles merevaiku. 

Keskmine nimi Skye on samuti nimi, mis mulle väga meeldib ja minu meelest läheb see Amberiga väga hästi kokku.

Ainus teine variant eesnimele, mis meil paar korda üles tuli, oli Summer (eesti k: suvi). Summer Skye oleks ka väga lahe olnud, aga Amber siiski võitis. Õnneks preili on minu meelest rohkem Amberi  nägu, mitte Summeri nägu :)


Kui beebi oleks poiss olnud, siis see nimevalik võttis meil kõvasti pikemalt aega. Lõplikuks variandiks oleks olnud Hunter York, mis taaskord ei ole just kõige traditsioonilisem, aga mis meile meeldis. Hunter on eesnimena rohkem populaarne USAs ja Uus Meremaal ning tõlkes tähendab jahimeest. York kesknimena oleks lihtsalt jätkanud seda, et me laste kesknimed on kohanimed, sest elame hetkel Yorkshire's. Cooperi keskmine nimi on ju London. Ja Skye on samuti üks imeilus saar Šotimaal.

Teised poistenimede variandid olid meil Harrison, Carter, Parker ja Connor. Üks vist oli veel, aga see ei tule hetkel meelde... 

Mingeid traditsioone me nimedega tõesti ei järgi ning valime nimesid, mis meile endale meeldivad :)

2 comments:

  1. Nii ilus printsess! Ja see roosa kleit ka imearmas. :)

    ReplyDelete
  2. Eestikeelne variant Amberist oleks Helmi ;) Väga ilus nimi pisipreilil <3

    ReplyDelete

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...