Monday, 6 March 2017

39+5 nädalat - Kuskil miskit toimub. Vist?


Oi, kuidas ei taha lootust hakata üles kruvima, aga tahtmatult tekib lootus, et see beebi tuleb omaalgatuslikult välja. Aga ärme veel päris kõvasti lootma hakka.

Kõik sai alguse eile, kui poistega poodides käies oli üsna tugev surve alakõhus ning alaseljavalu. Koju jõudes ja puhates ei muutunud see sugugi kergemaks. Päeva jooksul erandus paar suuremat limakorgi juppi ka. Õhtuks oli seljavalu pidev ning ka kõhus oli pidevalt päevade valule sarnane valu. Ärkasin umbes kella 3:30 ajal, kui kõht muudkui toonusesse läks ning mõne toonuse kohta võiks öelda, et olid natukene valulikud. Ei midagi hullu küll, lihtsalt ebamugav. Valutavalt ja ülemõtlevalt olin voodis tunnikese ära, siis kobisin diivanile raamatut lugema. Mingi aeg hakkas uni peale tikkuma, aga siis tegi Cooper voodis natukene häält ja läksin voodisse tagasi. Magasin siis edasi 8ni.

Hommiku otsa oli sama - seljavalu, päevade valu ja üsna palju toonuseid. Ei midagi liialt valusat, ei midagi regulaarset. Nüüd õhtuks nii väga valus enam ei ole ka, kuid aeg-ajalt tulevad ikka toonused kõhtu ning kork veel eemaldub. Väsimus on aga meeletu peal, mis on küll ilmselt kehvast eelmisest ööst.

Igaks juhuks kontrollisin haiglakoti üle, kuid üritan kõigest väest mitte liialt lootma hakata, et sünnitamiseks läheb. Kõige hiljemalt täna täpselt kahe nädala pärast läheks haiglasse sünnitust ette kutsuma, kui beebi siiski ise välja ei tule. Samas sellist enesetunnet ja valutamist ma küll veel kaks nädalat taluda ei taha.

Kui midagi homseks ei toimu, siis homme lõuna aeg näen oma ämmaemandat jälle. Pole kindel, kas stretch and sweepi tehakse, sest tavaliselt teise raseduse korral tehakse seda alles 41sel nädalal ja homme on üks päev 40nädalast puudu, kuid küsida ju võib.

3 comments:

  1. No ma läksin haiglasse nii, et kerged valud käisid iga tunni tagant, aga sisetunne käsiks minna. Avatus oli 1cm, ktg ei näidanud väga midagi, aga ometigi oli hommikul laps käes. Täpselt 40+0. Seeega.. mine sa tead, äkki saad ka kohe maha omadega. 😄

    ReplyDelete
  2. Kas on põhjust õnne soovida? :)

    ReplyDelete

Viimase aasta muutused minu mõttemaailmas

Olin eelnevalt kuulnud, et 30seks saades muutuvad tihti inimeste eluvaated jms, kuid ei uskunud seda. Tuleb aga tunnistada, et just sel aast...