Thursday, 19 June 2014

Kolime :)

Ma ei ole julenud sellest veel kirjutada, ennem, kui meil rohkem asju aetud on, aga tundub, et kõik läheb plaanipäraselt ja võiks selle väikese saladuse nüüd avaldada. Nimelt järgmine nädalavahetus kolime me Coventry'st Leedsi :) Tegelikult seal ligidal olevasse Bradfordi.

Leedsist käigust teadsime, et meile seal meeldis ja seal meile elada meeldiks. Arvutasime paar õhtut ja otsustasime, et majanduslikult saaksime kolimist endale lubada küll, kuigi mitte just kõige luksuslikumalt. Arvestades P viimast palka ja puhkuserahasid oleks elamiseks meil raha kaks-kolm kuud ilma selleta, et ta kohe uut tööd leiaks. P aga otsiks endale kiirelt uue töö ja võtaks üskkõik millise pakkumise vastu, peaasi, et meil raha sisse tuleks.

Seetõttu ta täna käisgi Bradfordis tööintervjuul. Sealne palk on küll natukene pisem, kui praegune, aga normaalne kontoritöö, mis oleks hea alustus, et seda tehes paremaid töökohti otsida.

Mina olen veel emapuhkusel ja tööle ütlesime, et me ainult mõneks ajaks läheme, seega ei ole ma enda lahkumisavaldust veel sisse andnud. Mine tea, ehk seal nii hea elada ei olegi ja tuleme tagasi, siis oleks mul töökoht olemas, kuigi kahtleme. Vähemalt on seda sissetulekut veel kuni novembri lõpuni.

Esmatähtis oli uue elukoha otsimine, mis siit kaugelt oli küll raske. Joppas, et leidsime koha, mis oli soodne ning piltide põhjal väga kena. Kuigi saatsin paar küsimust saidi kaudu, mis oli kinnisvarabüroo kaudu, võttis meiega ühendust korteri omanik otse. Temaga saime teha lihtsalt ettemaksu ja ei pidanud mingeid lisatasusid kinnisvarabüroole tegema. Mul oli küll väga ebakindel, et me sedasi kohta vaatamata endale korteri võtsime, aga meilide ja telefoni teel tundus korteriomanik väga aus ja korralik inimene olevat. Ma tegin natukene interneti-detektiivi tööd ka ja uurisin ta tausta.

Kui P täna Bradfordis käis, siis käis ka lõpuks meie uut elamist esmakordselt vaatamas. Tema on muidu palju pirtsakam, kui mina, aga ütles, et uus koht on väga kena. 7 aastat vana uusehitis, kus oldi just seinu värvitud ja kõik on ilus ja puhas. Suur edasiminek meie praegusest korterist, kus laed alla kukuvad ja mis kapitaalremoti taga nutab.

P saatis mulle mõned pildid ka, mida jagaks.

Suur vannituba.

Väiksem vannituba magamistoas,

Köök ja uus korteriomanik.
Tegemist on kolmetoalise korteriga, millel on kaks vannituba. Me peame ostma küll oma külmiku ja mööbli, aga eks me need jupiti muretseme.

Leedsi ligidale läheme plaaniga sinna pikmalt paikseks jääda. See korter on kuuekuulise lepinguga. Ideaalis küll tahaks kolme- või neljatoalist maja, mis asuks päris Leedsis ja millel oleks aed, seega kahtleme, et me selles korteris väga pikemalt kui kuus kuud oleme. Samas on see praegusest elukohast suur edasiminek.

Nüüd peame vaid leidma mehe kaubikuga, kes meie nodi järgmine nädalavahetus ära veaks ja siis algabki uus elu uues linnas :)

9 comments:

 1. Oh, äge :D Ma mäletan nii hästi neid UK kolimisi. Ja nii mõnus on, kui saab parematesse tingimustesse.

  Aga mees kaubikuga ei kõla üldse nii hästi kui man with van ::D

  ReplyDelete
  Replies
  1. UK kolimised on minu meelest üsna lihtsad õnneks. Ja on mõnus, et tingimused palju paremad on. Kuigi esialgu mööblita peame tihti pikniku ilmselt :P

   Man with a van kõlab tõesti parem, aga ma ei osanud eesti keeles seda paremini tõlkida ka :P

   Delete
 2. Wow, nüüd tuli mul küll "koduigatsus". Bradford oli minu koduks ju 3 aastat.
  Iseenesest on Bradfordi-Leedsi ühendus rongiga väga hea ja kiire ning korterite hinnad Bradfordis odavamad, kui Leedsis.
  Kuhukanti Bradfordis?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Just seetõttu saigi see koht Bradfordis võetud, sest mõistliku hinnaga kena maja/korter päris Leedsis nõuaks pikemat otsimist ja rohkem vaatamas käimisi, mida me siit Coventryst teha ei tahtnud.
   Google Mapsi järgi on piirkond Tyersal. Ei ole just kõige kenam piirkond suuremas jaos, aga meie tänav on vaid uusehitistega ja päris maja ees on meil ilus vähemalt.

   Delete
  2. Kusjuures ma seda piirkonda ei tunnegi eriti. Aga vaatan, et kesklinnale on päris lähedal.

   Delete
 3. Lisaksin veel seda, et kui on soovi suhelda teiste eestlastega, siis Brafordis on olemas Bradfordi Eesti kodu (http://www.eestikodu.co.uk/), FBs ka olemas - https://www.facebook.com/EestiKodu?fref=ts. 21.06 on neil Jaanipäeva tähistamine.
  (muutsinn oma Bloggeri BePositive'i nime ära blogides enamkasutatava vastu)

  ReplyDelete
 4. Tore, et uue kodu olete leidnud :)
  Kas teil on plaan kolme- või neljatoalist maja osta või üürida? Kui üürida siis miks teil 4 magamistuba vaja läheb?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Neljatoalist eesti mõttes, et kolme magamistoaga. Üks oleks meile, teine Cooperile ja kolmas oleks kontor-külalistetuba. See aga vaid siis, kui midagi väga hea hinnaga leiame, mis ka kena oleks.

   Karta laseb, et üürima peame. Kahjuks ei ole mu krediidihinnang kunangi väga hea olnud, kuigi võlgades ma olnud ei ole, seega kahtlen, et ma laenu saaks. P on siin ka vaid paar aastat olnud. Ettemaksuks meil kahjuks sääste ka hetkel veel ei ole. Viie aasta pärast on plaan teisele poole maakera ära kolida nagunii, seega ei tea, kas üldse on mõtet hakata majalaenu võtma... Eks näis, kuidas läheb :)

   Delete

Tervitused ja uudis!

Tervitused kaugelt maalt! Viimasest postitusest on üle aasta ja ma otsustasin, et ma isegi ei vabanda selle pärast. Viimasel aastal olen üld...