Thursday, 5 June 2014

Cooper keerab :)


Cooper on end mitu päeva nii selili kui ka kõhuli olles külje peale ajanud. Väike lüke jäi aga puudu, et päris ümber minna. Kuni tänaseni, olles 10 nädalat ja 5 päeva vana.

Panin ta kõhuli ning tegin mõned pildid, sest ta hoidis oma pead ilusti ja kindlalt üleval. Ühel hetkel hakkas ta end paremale kallutama ning teisel hetkel oli ta selili. Kutt ise oli natukene üllatunud, et mis juhtus, aga mul sai ülihea meel ja ma olin ta üle nii uhke. Panin ta uuesti kõhuli, aga ta vist väsis ära ja hoidis pead vastu maad. Lasksin tal mõnda aega selili siputada ja puhata ja proovisin teda uuesti kõhuli. Seekord oli mul telefon käes, et videosse võtta, kui ta end jälle pöörama peaks. Teise korra otsustas ta end vasakule pöörata ja see sai ilusti videosse :)
Mine tea, kas kogemata keeras end või teadlikult mõlemale poole, aga mul on üliuhke emme tunne peal küll. 

8 comments:

 1. Laps on teil tõesti väga armas ja tubli. Kuid selline varajane keeramine kõhult seljale tuleneb ülemäärasest lihaspingest. Keeramine on ikka seljalt kõhule.

  ReplyDelete
 2. http://www.babycentre.co.uk/a6504/developmental-milestones-rolling-over - selle põhjal on keeramine, kui nad mõlemat pidi ümber käivad. Seljalt ta end küljele ajab küll, seega on ta poolel teel täiskeeramiseni :-)

  ReplyDelete
 3. Oh, kullake, ta lihtsalt vajub selili, sest pea on raske :). Mäletan, et esimese lapsega pidasin ka mina seda pööramiseks. Arst tegi ruttu selgeks, et päris pööramine on hoopis teist masti asi. I.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ärge rikkuge esmakordse emana ära mu unelmat, et mu laps on geenius :D

   Ha ha, nagu lõpus ütlesin, et mine tea kas keeras kogemata või mitte. Eks ta poolkogemata ikka veel on, aga uus oskus minu jaoks ikka :)

   Delete
 4. Oliver keeras ka niimoodi umbes samavanalt. Olgu see siis lihaspinge või mis tahes, mina arvasin ka, et Oliver oli geenius :D
  Natuke aega tegi nii ja siis jälle vaibus. Ning nüüd kui kõhult seljale keeramine on selge, ei ole teistpidi keeramisest enam haisugi loomulikult. Alandlikult palub, et teda tagasi seljale aidataks :D

  ReplyDelete
 5. ahh, Eesti arstid nàevad lihaspinget igal pool ;)
  Itaalias keegi seda nàe ja kòik 63 miljonit inimest on suureks kasvanud ja tàitsa normaalsed inimesed... Asjalik poiss Cooper, muudkui asjatab ja toimetab!

  ReplyDelete
 6. Keeramisest on asi kaugel... lihtsalt kukub, pea on raske, ei oska tasakaalu veel hoida. Varasemastest postitustest on meelde jäänud, et ta sul väga ei hoia peadki üleval veel kõhuli olles.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kelle jaoks kukub, kelle jaoks keerab :-)

   Varem ta kah väsis ruttu ära pead hoides, aga nüüd on ta kael juba täitsa tugev ja ilusti hoiab.

   Delete

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...