Thursday, 5 June 2014

Alustasime rutiiniga. Edukalt.


Esialgsete plaanide järgi ei olnud mul kavas ühtegi rutiini veel harjutama hakkama. Kujutasin ette, et see kukuks haledalt läbi ja siis oleks ma ise stressis. Silma jäi aga see, kui paljud mu märtsibeebide grupi naised õhtuti voodirutiini tegid lastele ja kuivõrd hästi see toimis. Mõtlesin, et proovin ka. Kui ei tule välja, siis jätkame rutiinita.

Rutiin nägi ette Cooperit igal õhtul vannitada, puhtad pidžaamad selga panna, toita ja siis ööunele panna.

Esimesed kaks ööd tegin vanni natukene hilja, enne kella 9t. Kutt jäi 9-9:30 ajal magama ning ärkas esmakordselt alles kell 2. See tähendas, et ta jättis südaöise söögikorra vahele, mis mulle suurt rõõmu valmistas.

Eile otsustasin, et proovin talle varem vanni teha, kell 7:30. Kell 8 poiss magas. Kell 11 ikka veel magas ning ma otsustasin teda läbi une sööta ennem, kui ta ise näljasena üles ärkab. Esmakordselt tuli ka unetoitmine välja, ta jõi pool pudelit ära ilma ärkamata. Siis jäin ise magama ja ärkasin, kuni ta jälle natukene näljaseks sai ning oleks üllatusest pikali kukkunud, kui ma juba voodis lamanud ei oleks, sest kell oli juba 4! Ta magas kokku 8 tundi! Söötsin teda natukene, vahetasin mähet ja seekord võttis tal natukene pikemalt uuesti magama minek, aga kell 4:50 kustus ta lõpuks ära. Mõtlesin, et saan tunnikese veel magada, sest tavaliselt ärkab ta 6-6:30 vahel ja on päevaks valmis. Cooper põõnas aga südamerahus kella 7:35ni.

Ma olen täiesti teadlik, et ehk ta koba peale magas nii hästi ühe öö. Täna proovin suures lootuses pikast unest aga uuesti. Vannitasin teda kell 7 ning kella 7:30ks jäi ta magama. Nüüdseks on ta ilusti sügavalt tund ja 20 minutit maganud ja hoiame pöidlaid-varbaid, et eilne öö korduks.

6 comments:

 1. Varajane magamapaneks mõjub hästi, minu 2-aastane läheb kell 19 voodisse, kuuene kell 20. Oled sa lugenud Sleep Sense raamatut? See on üks parimaid, lihtne ja arusaadav ja seletab ka unemehhanisme. Kui huvi, saadan. Kirjuta kessups at gmail

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul on see olemas, aga lugeda jõudnud pole. Hea, et meelde tuletasid selle, üritan lugemiseks nüüd aega leida :)

   Delete
 2. Mina olen rutiini tugev pooldaja, laps on praegu 6-kuune ja ma ei mäletagi enam, aga ikka väga väga varakult sai hakatud igal õhtul vannitama. Siis samamoodi riidesse, süüa, lutt suhu ja oma voodisse - kõik need toimingud hämaras toas. Juba see vann iseenesest väsitab beebisid ja loob eeldused heaks uneks. Mina heameelega paneks oma lapse hiljem magama (lootuses et magab kauem), aga päris nii need asjad kahjuks ei käi ja ta on ise reguleerinud, et 7-8 vahel juba kindlasti tahab ööunne.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kuigi me ennem mingit rutiini ei teinud, siis Cooper jääb öösiti väga kiiresti uuesti magama pärast söömist. Seega tundub, et ta ikka saab aru, et siis öö on. Öösiti söödan teda ka hämaras toas, et talle mitte elevust tekitada.

   Delete
 3. minu lapsed(3tk) kõik kuni 3eluaastani läinud ööunne 19-20 vahel. ärganud ka kõik 9-10 vahel hommikul.
  rutiin on olnud väga paigas koguaeg. aga miks sa öösel mähet vahetad? kui kakane pole, las magab sellega terve öö. see mähkmevahetus ajabki last üles.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mähet vahetan öö jooksul vaid korra, mitte iga toisukorraga. Ta küll öösiti ei kaka, aga ma ei taha tal lasta liiga märjas mähkmes ka ööläbi olla. Me ilmselt vahetame mähkmeid üldse liiga tihti, aga vähemalt ei ole tal kordagi ärritust olnud nahal.

   Delete

Viimase aasta muutused minu mõttemaailmas

Olin eelnevalt kuulnud, et 30seks saades muutuvad tihti inimeste eluvaated jms, kuid ei uskunud seda. Tuleb aga tunnistada, et just sel aast...