Monday, 3 September 2012

Asjade üle hakkab kontroll tekkima

Võtsin end lõpuks kokku, vaatasin kurja pilguga rahalise olukorra üle, maksud jms ja ma olen isegi heas tujus. Nimelt avastasin ma, et meie diivan on täitsa meie oma! Mul oli miskipärast meeles, et me võtsime ta 18 kuu järelmaksu peale, aga kontrollides paberimajandust, selgus, et ainult 12 kuu peale ja augustikuu maksmine oli viimane. Jipii!

Lisaks pooljuhuslikult proovisin ja mu pank laskis mul overdrafti (arvelduskrediit?) kontole lisada. Võtsin selle küll ruttu maha, sest kontol ei eraldanud see kuidagi nähtavalt ära, et mis osa on enda raha ja mis tuleb panga poolt, aga alati on hea teada, et väike varuvariant on olemas mustadeks päevadeks.

Sain lõpuks ka tööasjad tehtud, mis ma hullumeelsena nädalavahetuseks koju kaasa võtsin. Tööl on lihtsalt nii meeletult kiire olnud, et paar lihtsat kuid aegavõtvat kasumite arvutust on tegemata jäänud. Seekord panin viimase peal Exceli tabeli kokku, mis mul ilusti kõik ära arvutab, kui ma vaid numbrid sisse löön, mis peaks ka tulevikus aega säästma.

Nüüd on aeg natukene diivanil (päris meie omal!) telerit vahtida ja kududa ja end vaimselt järgnevaks töönädalaks valmistada.

5 comments:

 1. Mulle jäi nats arusaamatuks miks sa selle overdraft-i maha võtsid?

  Kui sul raha arvel siis ju ei olegi midagi näha. Overdraft on sellepärast hea, et kui kunagi peaks arvel olev raha otsa saama või ostad midagi suurema summa eest mis sul arvel on siis sa ei pea ülemineva summa eest trahvi pangale maksma. Kui sul on overdraft summa lubatud näiteks 150 naela ulatuses siis selle summa piires võid üle minna ilma, et pead trahvi maksma. Summa kontol on siis -50 (näiteks) ja siis sa näed kohe arvelt et oled võlgu 50 naela.
  Meil on kõigil kontodel overdraft ja seda mitte sellepärast, et me pidevalt miinustes oleksime vaid lihtsalt sellepärast, et vältida mõtetuid trahve kui peaksgi kogematta paari naela võrra üle minema.
  Ja mõnikord kasutame või suurendame overdraft summat kui näiteks mu abikaasa ei taha just enne tax year lõppu endale palka maksta et liigset taxi vältida ja siis lihtsalt kasutame overdrafti ning siis palka makstes kustutab selle võla kohe ära.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minu pangakontol tuli see £100, mis ma lisasin, kohe kasutatavate rahade juurde, kusagil ei näidanud, et see £100 on overdraft. Nüüd tagantjärgi lugesin, et kui ma kasutangi oma arranged overdrafti, siis maksab see mulle £1 päevas. Pole ime, et nad ei tee pangakontol selge eristuse overdrafti ja mu enda raha vahel...

   Ma olen nüüd vaid ühe korra nelja aasta jooksul üheks päevaks overdrafti läinud, kui ma Eestis olin. Pank tahtis selle ühe päeva eest £30 võtta, aga õnneks ma virisesin ja see maksi mulle tagasi, kuna see esmakordne juhus oli.

   Delete
 2. Meil on 3 eri panga kaardid ja kõikidel on overdraft peal ning me ei maksa pennigi selle eest kui mõnikord korraks miinustesse lähme või.
  Mul on tunne, et see millest sina räägid on midagi muud kuna overdrafti kontole tegemine ei tohiks küll su arvele mingit raha lisada mille kasutamise pealt siis maksu võetakse. Tundub rohkem nagu juttu oleks laenu võtmisest?!
  Aga ka täitsa võimalik, et eri pankadel on lihtsalt reeglid erinevad.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen Santanderiga ja see oli raudselt overdraft, mitte laen. Saatsid mulle mingi info lehekese, kus on ka kirjas: "Please note, from 16 March 2012 the fee for using an Arranged Overdraft will become £1 a day. Until this date you will pay 50p a day."

   Santander on üldse jama ja ma ise ka imestan, et ma nendega nii pikalt olnud olen.

   Delete
 3. Võib olla tasuks siis tõesti uut panka otsima hakata :)
  Kuigi mul on tunne, et paljud pangad on uute liikmete suhtes reegleid rangemaks teinud. Kui uurisin oma panga overdraft reegleid internetist, et kontrollida et ma sulle niisama soga siin ei aja siis jäi mulle samuti silma, et uutele liikmetele olid mingit muudatused ja summad mida mina kui endine liige maksma ei pea.

  ReplyDelete

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...