Sunday, 4 March 2012

Napoleoni kook

Kui tuleb isu, mis silmanägemise ära võtab, siis tuleb ju sellele alistuda. Kui tuleb isu Napoleoni koogi järgi, mida siin riigis ei tunta, siis tuleb aega varuda ja see valmis nikerdada.
 Retsept tuli muidugi Nami-Namist, mida ma väga täpselt järgisin.

Kihtide vorpimist ma natukene kartsin alguses, aga see oli koogi juures kõige kergem asi. Kihte sai ilusti 7 ja minu meelest tulid väga hästi välja.
 Keedukreemiga oli aga hoopis teine lugu. Järgisin küll täpselt retsepti, aga minu keedukreem sai ülimalt vedel. Seetõttu ka vaid pool kogusest läks koogi vahele ja kahjuks jäi kook natukene kuiv. Õnneks järgijäänud keedukreemi sai edukalt koogitükile taldrikul juurde lisada, kui söömiseks läks, et libedamalt alla läheks.
Maitse poolest oli minu meelest täitsa see õige Napoleoni koogi maitse ja ma olin endaga üsna rahul. Kooki jagus mitmeks päevaks ja isu sai sellest küll täis. 

4 comments:

 1. Mmmmm.. tahan ka!
  Mitmeks päevaks jätkus?
  Küll te olete tublid.. ma oleks küll kohe nahka pistnud.

  Mäletan, et mulle lapsena Napoleoni kook meeldis aga siis ostsin Viimsi Markestist yhe viis aastat tagasi ja see oli jube.

  Peakski ise proovima teha hoopis.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kallis kaasa ei ole nii magusa armastaja kui mina, seega enamuse ma sõin üksinda ja jätkus viieks päevaks.

   Delete
 2. Sul on mõnes mõttes põnev tee praegu, pean silmas seda, et tutvustad oma lapsepõlve "maitseid" täiesti teise maitsetega maalt mehele. Põnev :) Millised toidud ta on oma lemmikuteks võtnud?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hetkel on jah mul väga eestipäraste toitude isu ja meie majapidamise peakokana saan ma ka kõik oma soovid rahuldada. Roger on õnneks väga taluv ja eesti toidud teda ei hirmuta ja ega ma väga ekstreemsusi ei tee ka, sest näiteks heeringas ei lähe mulle endale väga peale, mida ka Roger ei sööks. Ta ütleb alati, et ta sööb kõike, mida ma teen, aga ta alati annab oma ausa arvamuse.

   Üks minu lemmikuid, kartulisalat, on ka üks tema lemmikuid. Eestis käies jäi silma, et ka makaronisalat läks väga peale, mida ma ise ei olegi veel teinud (tuleb meelde jätta!). Minu kanapirukas on aga see, millega ma ta esmakordselt ära võlusin üle nelja aasta tagasi ja mida ta tihti nõuab. Kanapirukat peakski varsti tegema ja siin ka retsepti jagama, ehk aitab see kellegi teise ka mehele :P

   Magusast on ta kindel lemmik toorjuustukook, aga kõike muud sööb ta ka hea meelega. On küll pigem soolase armastaja ja mina olen suurem maiustaja (koogid jaguvad meil tavaliselt umbes 40:60). Vastlakuklite kohta sain ma ka palju kiita. Tema meelest oli vahukoorega natukene liialt magus, aga ta sõi kukleid küll moosi ja küll Philadelphiaga ja just see sai meeldis talle väga.

   Õnneks teeb ta mulle vürtsikaid kariibide toite ka aeg-ajalt ja hiljuti proovitud kanakarri oli väga hea.

   Delete

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...