Friday, 5 September 2014

Hambad tulevad?

Kui öösiti ärkab Cooper jätkuvalt iga 2-3 tunni tagant, siis mõtlesime, et meil on vedanud, sest päevasel ajal tukastas ta ka iga 2-3 tunni tagant. Mingi aeg said küll öised uned ka pikemaks, isegi 7-8 tundi mõned korrad, aga viienda kuu saabumisega sai see otsa. Õnneks üsna mitmed teised märtsiemad kurdavad, et laste ööuni on halvemaks läinud.

Eile õhtul oli juba kummaline, et Cooper jäi enne kella 7t ööunne. Viimasel ajal on see rohkem kella 8 ringis. Tegelikult sügavasse unne jäi ta juba 5 ajal ja enne 7t oli vaid natukene üleval, et süüa ja kaisutada ja üsna kiirelt läks uuesti tuttu. Ise ma pabistasin, et loodame, et järgmine hommik kell 3 ei ole vaja päevaks ärgata.

Süüa oli vaja noormehel veel südaöö paiku, siis kell 3, kell 5, kell 6 ja kell 7 läks lõpuks uni ära.

Siis sai veel pidžaamades mängida ja emme varvaste vastu huvi tunda hüljates mänguasjad:Kella 10 ajal hakkas juba imelik, sest tavaliselt pärast hommikust ärkamist on ta üleval vaid 1,5-2 tundi ja teeb siis juba väikese unekese. Kutt tundus natukene unine, kärutasin teda elamises ringi, tukastas vaid ühe minuti ja oli siis jälle ülimalt äksi ja energiat täis.

Pea 4 tundi üleval olles oli tuju endiselt hea:


Okei, tegelikult tuju on tal enamuse päeva hea olnud. Lõpuks kui juba pea 5 ja pool tundi sai üleval oldud, siis jäi ta pudeli otsas magama. Sättisin siis just toidupoodi minekuks ja lootsin, et ta terve käigu magab (tavaliselt võtab sinna minek ja koju tagasi tulek poolteist tundi). Cooper aga magas vaid pool tundi ning siis oli vaja lausa vankris kõige istuvamas asendis olla ja siis ka veel end võimalikult püsti istuma ajada. Vahepeal uneles natukene, aga päris magama ei läinud.

Kella 3 ajal oli veel üks 45 minutine uinak ja pärast seda läks juba virilamaks olemiseks. Ärgates oli vaja, et ma teda hoiaks ja temaga mängiks, muidu läks nutuks.

Kõige selle juures sügas ta hambaid ikka 2 korda rohkem, kui tavaliselt, seetõttu ma kahtlustan, et see üks terav hammas, mis igeme all on, tuleb EHK varsti välja. Ma väga loodan, sest tore oleks, kui ta end jälle hästi ja normaalselt tunneks.

Nüüd on ta õnneks paar tundi maganud. Vahepeal ärkas küll virilalt üles, aga läks jälle väga ruttu magama. Vist on liialt loota, et ta öösel pikemalt magaks...

No comments:

Post a comment

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...