Friday, 29 March 2013

Tšikk tšätt

Küll on tore reedesel päeval kodus olla ja puhata. Muidugi uni läks enne kella 8 ära, aga siiski oli uni pikem kui tavaliselt enne kella 6 ärgates. Eile tuli veiniisu ja seekord läks terve pudel hästi sisse. Teen Eestisse minekuks trenni :P Kell 3 öösel ärkasin pohmakaga, jõin natukene vett, vähkresin voodis ringi ning ärkasin hiljem üsna värskelt. See öine episood oli küll piisavalt ebamugav, et Eestis rangelt piiri pidada.

Kui esmalt oli Eestisse minek natukene vastu, sest põhjus minekuks ei ole ju kõige suurepärasem, siis nüüd hakkab mulle see reis aina rohkem meeldima. Ma nii ootan teistsugust ümbrust ja pere nägemist. Ning omaette olemist ja asjatamist, sest ma tulen üksinda. Seda omaette olemise tahtmist ja enese käikude üle otsustamise soovi on mul viimasel ajal aina rohkem ja rohkem, aga sellesse ma ei tahaks väga süveneda siin.

Igatahes, varsti tuleb hakata triikima ja oma 10kg käsipagasit pakkima, mis tuleb hästi ära planeerida. Lisaks tuleb kindlasti piisavalt magada, sest lend läheb kell 6:35 esmaspäeva hommikul ning enne seda peab Stansteadi lennujaama sõitma. Õnneks üks hea sõber lubas sõidutada, seega ei pea ma bussiga sinna õhtu ennem minema. Eks näis kui palju ma peale seda RyanAiri kõval istmel und saan. Kui ei saa, siis vähemalt bussiga Tallinnast Võrru sõites ehk ikka suigatan, kui liialt elevil ei ole.

Täna on aga mingi aeg plaanis Uxbridges käia ja poodides kolada. Vaja on kusagilt ka natukene Eurosid juurde osta, mis on hetkel küll valus, sest Euro ja Naela kurss on küll jumalast jama (Naelu Eurodeks vahetades). Meil peaks kusagil Euro münte ka alles olema... Tuleb otsida natukene. Lisaks peab passi jaoks uue pildi ka tegema. Ainus hea asi uue passiga ongi uus pilt, sest vana passi pilt on ilmselt üks hirmsamaid pilte must elusees - 10kg paksem ja hirmus lühikene ja nõme tukk.

Kaalust rääkides, see on mul rõõmsalt langenud ja ma ei ole ammu oma kehaga nii rahul olnud. Mingit suurt dieeti ma siin pidanud ei ole, lihtsalt jälgin, mida söön ja niimoodi olengi 57kg peale saanud. Vahepealsed paar stressikat olukorda röövisid ka mu söögiisu, seega need ilmselt aitasid ka kaasa, kuid nüüd tuleb vaid kaalu hoidmisele keskenduda. Vahepeal ikka teen kodus harjutusi ka, et lihastoonust juurde saada. Üldiselt on kerge olla, ma tunnen end kenana ja mu armastatud kitsad riided näevad mu seljas päris head välja, isegi kui ma seda ise ütlen :P

11 comments:

 1. Eestis passi ja/või ID kaarti tehes tehakse pilt KMA-s kohapeal. Ma ei tea, kas nad mujal tehtud pile üldse aktsepteerivad? Minu meelest mitte. Igal juhul eraldi raha Inglismaal sellele küll ei maksa kulutada. KMA-s nad mu meelest lubavad paari eri versiooni vahel valida ka, ei pea kõige hirmsama ehmatanud näoga järgmiseks 5 aastaks pildi peale jääma :-)

  ReplyDelete
 2. Eesti passi pildil on jah eri suurused ja tingimused nii, et on palju taibukam see Eestis koha peal lasta teha. Samuti miks sa üldse mingeid eurosi vahetada tahad? Võta Eestis olles lihtsalt oma pangakaardiga teatud summa raha välja ja asi korras, või maksa lihtsalt kaardiga. See väike summa mis sa selle pealt maksad on väiksem kui eurosi vahetades kursi ja vahetusmaks kokku :)

  Head reisi!

  ReplyDelete
 3. Nad ei lase pilti ise valida, valivad sinu eest (kolme kaadri vahel, mis kabiinis teed) ja näiteks minul juhtus nii, et tegin pildid ära, aga ametnik saatis kabiini tagasi, kuna naeratasin pildil. No proovi siis kena pilti teha, kui naeratada ka ei tohi. Nüüd ongi mul passis-id-kaardil pilt, kus hoian suud kramplikult kriipsuna, sest pildi valis ju ametnik, mitte mina.

  ReplyDelete
 4. Mina sain juulis dokumente vahetades küll viia oma pildi, mis oli fotograafi juures tehtud. Esimene neile ei meeldinud, sest prilliserv varjas veidi silmalaugu. Teise tegin prillideta, läks hästi läbi. :) KMA-s on hea pildi saamine juhuse asi.

  ReplyDelete
 5. Mari, ma pidasin silmas, et tee foto Eestis fotograafi juures mitte seal passi kohas. Meil siin Inglismaal pead sa Eesti passipildi tegemiseks minema fotograafi juurde kuna need fotomasinad kus ise pilti saad teha ei ole õigete mõõtmetega. Eestis fotograafi juures saad kohe õigete mõõtmetega ja maksab vähem :) Passi kohas sa ei saa ise oma fotot valida (nemad valivad mis nende nõudmiste järgi õige on aga ei pruugi sulle meeldida. Samuti ei saa endale sealt ühtegi fotot)

  ReplyDelete
 6. See pole enam ju KMA, see on PPA (ehk siis politsei põhimõtteliselt).
  Aga see pildi teema on natuke veider, ma saan aru, et mul eelmises passis oli pilt, kus olin 15-aastane. Aga nüüd, kas veidi üle ei ole pingutatud see teema, et appi, milline ma välja näen pildil ja kabiinis hea pildi saamine on juhus :) Kes seda passi, peale ametnike, üldse edaspidi vaatab?

  ReplyDelete
 7. Sa seda tead, et kiirpassi saab kätte Tallinnas ainult? (vähemalt eelmise suve seisuga oli nii)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tean, see on uuritud. Helistasin isegi ükspäev sinna ja uurisin, mis ja kuidas :)

   Delete
 8. Kiirpassi lähen tegema Põhja Prefektuuri Kodakondsus- ja Migratsioonibüroosse, sest ainult politsei saab Eestis kiirpassi välja anda.

  Nende koduleht ütleb küll, et ise tuleb pilt kaasa võtta. Siin on mul üks pilt tehtud ja igaks juhuks võtan kaasa. Kui vaja seal uus teha, siis ei ole hullu. See pisiasi mind enam peatama küll ei hakka :)

  ReplyDelete
 9. Neid büroosid on Tallinnas mitu, mitte ainult üks. Mine Narva mnt Foorumi keskuses olevasse KMA-sse. Sealt saab passi kõige kiiremini kätte ja asub kesklinnas ka. Tuttavad tegid Lasnamäel ja läks 3p, ma sain Foorumist päevaga. Lõuna ajal ja pärast 5-te võib seal ainult aega minna. Foto teed fotokabiinis ja 3 pildi vahel saad valida. Sinu eest valitakse ainult juhul, kui mingi pilt ei sobi mingil põhjusel (passipiltidel on üsna ranged reeglid). Tunduvalt normaalsem on mu meelest kabiinis teha, sest seal ikka näed ka milline pilt tuleb ja maksma ei pea :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh soovituse eest! Ma ei ole veel otsustanud, millisesse minna, aga mõtlesin Narva Mnt oma. Kuna ma muidu paar päeva Võrus ja alles neljapäeval sõidaks Tallinnasse tagasi passi järgi, seega päris päevaga ei ole vaja seda kätte saada.

   Delete

Ära häbene ja lahutus-uudist

Tahtsin teha postituse, et mainida, et kui te tahaks iial mulle midagi öelda või ühendust võtta, siis tehtke seda julgelt kas meilid...