Sunday, 24 March 2013

Õppetund eluks

Alati kontrollige passi kehtivusaega enne viimase minuti lende ostes, eriti kui nad on non-refundable! Homme helistan Eesti Saatkonda ja loodan imesid, aga ma sügavalt kahtlen, et nad nädalaga mulle esmaabi passi muretseda saavad :(

Milline raha raiskamine...

Muidugi kui ma passi õigeks ajaks ei saa, siis proovime reisikindlustuse kaudu midagigi tagasi saada piletite rahast.

8 comments:

 1. Oh, ma tean, mis sa tunned! Ma just elasin üle sarnase olukorra, kus päev enne reisi ei leidnud oma passi üles... Eestis saab kiirpassi vedamise korral 1 päevaga, mis oli minu reisi päästja. Kui saatkond ei saa aidata, siis äkki saad kiirelt Ryanairiga Eestis käia?

  ReplyDelete
  Replies
  1. RyanAiriga Eestis käik maksaks ilmselt sama palju, kui meie lennupiletite kuupäevade muutmine, mida meile ka pakuti. Lisaks ei ole mul väga palju vabu päevi töölt alles.

   Delete
 2. Ahjaa, üldiselt normaalsed lennufirmad tagastavad ka non-refundable piletite tühistamise puhul lennujaama- ja muud maksud, mis võivad tegelikult üle poole pileti maksumusest moodustada. Uuri igaks juhuks lennufirmast ka.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me ei broneerinud kahjuks otse läbi lennufima, aga eks me proovime. Lisaks reisikindlustusse teeme ka kohe kindlasti avalduse.

   Delete
 3. Reisikindlustus vähemalt Eestis ei kata kahjusid, mis tulenevad sellest, et su dokument on aegunud või sul ei ole reisimiseks vajalikku viisat. Enne avalduse tegemist loe tingimusi igaks juhuks, äkki lõpuks saab muul alusel avalduse teha (nt ootamatu haigestumine).
  Loodan väga, et teie olukord saab lahenduse. Las saatkond olla plaan a), äkki on kõik veel võimalik!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meie reisikindlustus ei ole Eestist ja eile tingimusi läbi lugedes ei olnud selle kohta midagi öeldud. Oleks enne teadnud, et pass nii kiiresti 5 aastaga aegub, siis ei oleks ju pileteid ostnud või oleks kuhugi Euroopasse reisinud, kuhu ma ID kaardiga minna saaks.
   Saatkond on küll plaan a), mingi võimalus peab olema, sest tuttav teadis öelda, et varem nad tegid seda kui topelt maksta.

   Delete
 4. Ma hoian ka pöidlad pihus, et te mingi ime läbi su passi uuendatud saaksite. No äkki ikka kuidagi saab!

  ReplyDelete
 5. Ma ka pöidlad pihus! Loodan, et see ütlus, et where's a will, there's a way seekord ka ikka kehtib! :)

  ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...