Monday, 2 April 2012

Kohupiimakorbid

Tööpäevade hommikutel söön ma reeglina alati putru. Lisan sellele aeg-ajalt külmutatud marju või kaneeli ning enamasti valmistan selle veega, mitte piimaga. 

Nädalavahetuste hommikutel aga näen ma hommikusöökidega natukene rohkem vaeva. Roger nõuab tihti, et ma mune teeks. Enamasti valmistan neist scrambled eggs või aeg-ajalt teen omletti ka. Pannkooke ma väga tihti ei see, ehk korra kuu-kahe jooksul.

Täna hommikul oli aga suur plaan valmistada pärmitaigen ja sellest kohupiimakorbid valmis teha. Und jätkust pikalt pikalt ja seetõttu ajasin ma end alles kell 11 voodist välja ning korbid said umbes kella 13 ajal valmis, aga suurepärane hiline hommikusöök.

Lingitud retseptist kasutasin pool taigna koguse ja terve täidise koguse. Täidiseks kasutasin quarki, mis oletatavalt on siinne kohupiima asendus, aga palju vedelam, mistõttu ma täidisele hapukoort ei lisanud. Lisasin aga natukene rohkem rosinaid, sest need lähevad meie peres päris hästi peale.

Tulemus ei olnud küll just päris sama hea, kui Eesti kohupiima kasutades, aga siiski väga hea. Roger kiitis ja ütles, et ma võiks neid veelgi teha, mis on armas.

Korpe nosisime päev otsa, mingi aeg hakkisin kurki-porgandit, mida sõime hummusega ja õhtusöögiks plaanis teha pastat kabatšokiga ja leiba küpsetada. Siinne leib on rohkem küll eestlaste jaoks täistera sai, aga taaskord kalli kaasa soovil ei ostnud poest mitte saia vaid hoopis selle küpsetamiseks valmistehtud jahu, mille ma pean vaid õli ja veega segama ja kerkima panema ning seejärel küpsetama.

Enne õhtusööki mängiks aga natukene Facebookis pallimängu, mida ma Tikri eeskujul mängima hakanud olen.

2 comments:

  1. Mu blogi aadress on ausõna com lõpuga, mitte co.uk. Aga väga äge, et ka sina pallimaailma sattunud oled :D

    ReplyDelete
  2. Oh ei! Viga parandatud. Ma ei tea, mis mu Google Chromel täna viga on, aga kõik blogspot.com blogid paneb automaatselt .co.uk lõpuga miskipärast :S

    ReplyDelete

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...