Saturday, 14 January 2012

Muutustest

Jonnakas olen ma küll ja mulle meeldib, kui ma aeg-ajalt suudan endale kindlaks jääda. Kaks nädalat tervislikku eluviisi ja ma ei ole veel murdunud - hoopiski vastupidi. Tunnen, et keha vaikselt muutub ja see on nii hea! Mul on isegi nii hea meel, et olen suutnud teisigi inspireerida.

Kõige raskem on muidugi olnud toitumist muuta, sest ma ARMASTAN maiustusi. Maiustuste all ei pea silmas väikeseid kommikesi, aga ma suudan endale lõpmatuses kogustes küpsiseid, kooke ja saiakesi sisse ajada. Hea on see, et kuigi ma maiustasin üsna tihti, siis eelmine aasta oli mu kaal väga stabiilne, kõikus vaid umbes 2kg ringis.

Hetkel söön palju suppi, täisteratooteid, aedvilju jne. Kindlasti ei ole mu toitumine supertervislik, aga kordaks, et ma ei üritagi lühikese ajaga palju kaalu kaotada, pigem on see elustiilimuutus, millega ma ka loodan mõistlikult kaalu kaotada natukene. Juba see on hea, et kuu aega on kohvijoomisest loobumisest möödas ja ma ei tahagi seda enam. Kohvi ma tavatsesin juua kahe lusikatäie suhkruga, kui ma nüüd panen tavalisse teesse kas pool lusikatäit või rohelist teed joon ma nüüd üldse ilma suhkruta.

Trenni olen ka kodus usinalt teinud igapäevaselt. Internetis leiab imelisi harjutusi ja päevas korra saan ikka naha märjaks, mis on suur samm edasi mitte mingist spordist. Esimene nädal olid lihased küll üsna valusad, aga asi hakkab palju kergemalt minema.

Alkoholi ei ole ma ka kaks nädalat tarbinud. Lubasin endale, et kui kaal näitab 57kg, siis joon ära pudeli veini, mis mul kapis ootab.

Algus on kõigega alati raske, aga uskuge mind, keha harjub taoliste tervislike muutustega aja möödudes ära.

2 comments:

  1. Jooksmise peale pole mõelnud?

    ReplyDelete
  2. Olen, kuid ma eelistan kodus http://www.bodyrock.tv/ lehelt harjutusi teha kui jooksmas käia. Harjutusi saan teha ükskõik kuna omaette, aga parki jooksma ma üksinda ei lähe, läheks vaid koos Rogeriga ning teda nii kergelt välja ei saa. Meie ligidal olev park ei tundu just piisavalt turvaline, et seal üksinda jooksmas käia.

    ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...