Sunday, 15 January 2012

Meie kallis Vera Wang

Pulmadeks saime kingituseks imeilusa Vera Wangi hõbedast pildiraami, mis on meiega nii paremates kui ka halvemates elukohtades kaasas olnud. 
Esmakordselt märkasin, et hõbe hakkab tuhmuma meie eelmises elukohas, kus meie tuba oli ülimalt rõske, niiske ja hallitav. Mine tea kas just sealne niiskus sellele kaasa aitas või oleks ma juba siis pidanud meie kalli pildiraami eest rohkem hoolt kandma.
 Täna magamistuba küürides aga vaatasin pildiraami ligidamalt ja issand kui kole see hetkel välja paistab. Lausa häbi, et meil selline asi elamises on, aga ma tean, et selle väikese tuhmumise all on ilus ja särav hõbe.
Miks ma sellest siin kirjutan? Sooviks kallite lugejate soovitusi, kuidas hõbedat puhastada saaks. Kas keegi oskab mingit kindlat hõbedapuhastit soovitada või on kellelgi hea ökoloogilisem nipp? Igasugused soovitused on väga teretulnud, sest mingit suvalist lahendust proovides ei soovi ma hõbedat siiski ära rikkuda.

8 comments:

 1. Hõbe lähebgi seistes mustaks ja hõbedasi pildiraame, küünlajalgu ja muid vidinaid peabgi aeg ajalt puhastama.
  Hõbeda puhastusvahendeid võid leida pea igast supermarketist puhastusvahendide osakonnast.
  Pildiraame eriti kerge puhastada mingi Silver Polish-iga mida on müügil nii vedeliku kui ka valmis lappidena .
  Siit sulle üks link näiteks kuidas need tooted välja näevad
  http://www.ocado.com/webshop/getSearchProducts.do?clearTabs=yes&entry=Silver+Polish
  Tegu Waitrose lingiga aga nagu mainisin siis neid tooteid on igas toidupoes saada

  ReplyDelete
 2. ma just puhastasin laste hõbelusikaid. hambapastaga :) ma pole elu sees spets vahendeid kasutanud, hambapasta või -pulber (emal oli üks totsik, hea puhastusvahend, hambaid selle jamaga ju ei pese) ajab suurepäraselt asja ära.

  minu meelest keegi kurtis, et pärast spets vahendiga puhastamist hakkas hõbe tavalisest veel kiiremini mustaks minema, sestap ei kisu neid proovima. kindlasti on ka spets vahendeid väga häid, ma ei kahtlegi... aga hambapasta on ju kodus olemas :D väga öko :P

  minu tänane päev möödus vannitoa koristamise tähe all, natuke on veel teha, ei tea, kas viitsin lõpetada või jätan homsele...

  ReplyDelete
 3. tegelikult saab teha ka nii:
  * pane poti põhja foolimit (kägarda või voldi, aga nii et oleks kogu põhi kaetud)
  * vala peale vesi (nii et see kataks ära objekti mida soovid puhastada)
  * lisa 1 osa soola, 1 osa soodat (mida rohkem paned seda kiirem on reaktsioon. nt klaas vett, 2 sl soola ja 2 sl soodat annab üsna kiire reaktsiooni), sega
  * soojenda vesi
  * lisa kuuma vette oma puhastamist vajav hõbeobjekt ja oota kuni see ise puhastub
  * kui reaktsioon ei toimi, siis lisa soola/soodat või kontrolli kas tegemist on ikka hõbedaga :D
  põhiline selle meetodi juures on see, et objektile ei jää kriipimis jälgi ega teki ka muid kemikaalide kahjustusi!
  Parimat, Kairi-Linda

  ReplyDelete
 4. Tikril võib täitsa õigus olla selle koha pealt et peale spets puhastamist hõbe kiiremini mustaks läheb.

  Kuna meil kodus palju hõbetat ei ole peale paari küünlajala (olen pannud kõik hõbevaagnad ja kausid kasutuselt ära kuna need ei ole enam eriti moes ja me ei kasutanud neid) siis mul on raske seda ruttu mustaks minemist kinnitada. Ma tavaliselt lihtsalt automaatselt puhastan neid kui suurem pidu tulemas ilma et need otseselt mustaks läinud on seega raske öelda.

  Ma olen ka proovinud hambapastaga aga ma ei mäleta miks ma selle pooleli jätsin. Vanasti Eestis elades kasutasin seda küll. Võib olla Colgate ei anna nii head tulemust kui vanasti veneajal eksisteeriv hambapasta :)

  Sellest fooliumi ja keetmise asjast olen ka kuulnud aga proovinud ei ole kuna meie hõbeasjadel on enamustel all selline sametine osa mida ei saa eemaldada ja sellega koos vette panemine ei tuleks kõne allagi.

  Vaata et sa nüüd kindlasti annad meile teada mis meetodit kasutasid ja millise tulemusega :)

  ReplyDelete
 5. Suured tänud soovituste eest. Ma ilmselt esmalt proovin hambapastaga, sest see on ju kodus olemas. Kui sellega ma ei peaks hakkama saama, siis lähen uurin poest spetsiaalset puhastusvahendit.

  Kairi-Linda, selle soovitusega saan kindlasti hästi hõbedast ehteid puhastada, aga pildiraami tagune on mingi sametise riidega kaetud, seega vee alla ei hakka ma seda küll panema. Kuid kui nüüd mõelda, siis mõned hõbedast ehted vajaksid ka puhastust, seega pean kindlasti täna poest fooliumit ostma :)

  ReplyDelete
 6. Jaaa.. mina olen ka hambapastaga puhastanud.
  See fooliumi teema tuleb ka kõrva taha panna :)

  ReplyDelete
 7. Koige tavalisemast soogisoodast ja vahesest veest tehtud pasta on lihtne ja okoloogiline puhastusvahend hobedast esemete puhastamiseks. Vana hambaharja voi muu pehme harja voi lapi abil saab selle peale kanda, ja ornalt hoorudes peaks mustus ysna lihtsalt eemalduma. Siis tuleb lihtsalt puhta veega loputada voi marja ratikuga jaagid eemaldada ja koik! Kiire, lihtne, ja ei pea kemikaalidega tegelema ega neile raha kulutama. Usun, et ka hambapasta puhul on just see sooda mis puhastab, ja koigis neis seda ju ei pruugi olla, samas kunagi ei tea kuidas teised ained selles voivad hobedaga reageerida. Good luck!

  ReplyDelete
 8. Foolium ja soolalahus (aitab soodatagi) on parim nipp olnud, sooda või hambapastaga hõõrudes tuleb ettevaatlik olla, need on abrasiivsed :S Ehk et, võivad õrnemaid esemeid kahjustada.

  ReplyDelete

Ära häbene ja lahutus-uudist

Tahtsin teha postituse, et mainida, et kui te tahaks iial mulle midagi öelda või ühendust võtta, siis tehtke seda julgelt kas meilid...