Saturday, 7 May 2011

Uudised korterist

Mõned juba Facebookist teavad, aga kes seal sõbrad ei ole, teile annan siin ka teada... Põhimõtteliselt on korter meie oma! Eks muidugi on natukene ennatlik ette hõisata, kui ühtegi meie asja korteris veel ei ole, aga kõik on tehtud.

Asjaajamised on siin ikka tõsised, korterit üürda nii lihtsalt ei saa. Kolmapäeval jõudis ettemaks lõpuks kinnisvarabüroo kontole ja samal päeval hakkasid soovitusi tegema. Minu töökoht, mehe töökoht ja meie praegune majaomanik. Neljapäeval kinnisvara kutt meilis, et kõik on korras, ainult neil on aadressist tõestust vaja. Siin riigis on see tavaline, selleks peab esitama kas pangapäringu kirja (osad pangad saavad selle igakuiselt välja) või mõne arve koopia. Eile õhtul tõstsin skänneri kapi otsast alla ja skännisin kõik ära ning täna saatsin.

Uurisin, mis järgmiseks. Öeldi, et leping pannakse kirja ja pannakse meile alkirjastamiseks posti. Ülejäänud ettemaksu peame võimalikult ruttu ära tegema (ootame siiski järgmise nädalani, enne lepingu nägemist ei hakka seda suurt summat küll ümber kantima).

Täna andsime praegusele korteriomanikule kuu aega ette teatamist, et me kolime välja. Ja nüüd uurime internetist mööblit, sest uues korteris ei ole ju üldsegi mööblit.

Oleme väga elevil ja õnnelikud. Samas ilmselt jõuab see täiesti kohale, kui asju pakkima ja kolima hakkame...

Aga kurat, kolm aastat elukoha jagamist saab lõpuks otsale ja ma saan päris enda köögi ja saan vannitoas omad asjad vanni äärele jätta! Vabadus! :)))

2 comments:

  1. Palju palju õnne! Esimene OMA kodu on nii oluline sündmus elus! Tundub, et Inglismaal on esimese iseseisva koha üürimine sama raske ja kulukas, kui Eestis ostmine! Ja küll see mööbel ka tuleb, palju ju polegi alguseks vaja :)Nii põnev ja edu sisustamisel!

    ReplyDelete
  2. Suur aitäh! Päris enda oma ei ole, üürime vaid, aga omaette vähemalt küll :)

    ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...