Wednesday, 11 May 2011

Kõik inimesed ei ole head

Nädalavahetusel koristasime oma ülitolmust, pisikest ja natukene hallitavat toakest ja olime rõõmsad, et varsti kolime. Meie suhtes oli uus samm ka lahus olemises - ma käisin päris üksinda toidupoes, kui mees jalgpalli vaatas ja edasi koristas. See ehk tundub imelik, aga kui me tööl ei ole, siis oleme me ALATI koos. Käime poes koos, külas, väljas, kõike teeme koos. Mitte, et meil üksteisest villant oleks, aga vahelduse mõttes plaanime vaikselt asju üksteisest eraldi ka teha. Toidupoes oli mõnus käia üksinda, sest ei olnud kedagi, kes mind küpsiseriiulite juurde vedanud oleks. Suvel tahaks eraldi reisimas ka käia, aga eks näis, kas peale kolimist jms finantsi selleks oleks, sest juulikuus käime Eestis nagunii koos.

Kolimisega läheb vaikselt vaikselt. Eile sain kõne ühelt kindlustusfirmalt, kes julmalt teatasid, et on kohustuslik nendega kindlustuse välja võtmine, kui meie kinnisvarabüroo kaudu korterit üürime. Täna sain kinnisvarabüroo kutiga ühendust, kes vabandas ette ja taha ja pakuti teistelt firmadelt paremaid pakkumisi.

Voodi tellisime ära ja selle nädala lõpus peaks kohale tulema sõprade poole, sest neil on suurem elamine selle hoidmiseks kuni kolimiseks läheb. Päris meie esimene ühine päris enda voodi, sest siiamaani on majaomanike omad olnud. Muu mööbel on ka juba vaadatud ja nädalavahetusel tahaks IKEAs hirmsasti käia.

Täna tuli järjekordne pirn, kui majaomanik meid vaatamas käis. Oli rahul sellega, et me 1sel välja kolime ja kuna järgmise kuu üür välja läks, siis maksab lahkelt nädala tagasi. Kui me aga esmalt siia kolisime, siis meie kõrvaltoa värdjas majandas rahaasju. Võtsin ühe kuu üüri ettemaksu ja ühe kuu katteks. Majaomanikule oli see uudis ja see katteraha, mille me peaks üürilepingu lõpus kätte saama, temani ei jõudnud. Kõrvaltoa värdjas lihtsalt jättis selle endale! Me küll käsitsi kirjutasime lepingu ja meil on kusagil selle koopia raudselt olemas... Nädalavahetusel käisime kõik kotid ja kastid läbi ja no ei leidnud. Eks me otsime veel, sest see lihtsalt PEAB siin toas olema. Majaomanik muidugi lubas selle värdilt kätte saada... Või mu mees lubas ta lihtsalt lasta läbi peksta, kui ta kavatseb raha endale hoida. Tõsiselt, kuidas inimesed saavad niimoodi? Majaomanik on muidugi loll ja laseb end ära kasutada, sest ta juba ütles, et enamus teised siin elavad on talle üüriraha võlgu. Eks näis... oma katteraha saame me raudselt tagasi siit kohast, 400 naela eest saaks me elutoa mööbli endale IKEAst vabalt! Lisaks, see on MEIE raha. Eks ma hoian kursis, kuidas see läheb.

Täpselt kolm nädalat kolimiseni! Ahjaa, me ei ole veel lepingu allkirjastanud, aga kõik tundub oki doki ja lähipäevil paneme posti ja siis teeme ülejäänud ettemaksu ära.

Tunne on väga positiivne.

PS. Väga armas on see, et kui ma õhtusöögiks tegin ahjus kana ja kõrvale sõime toorsalatit, läheb mu mees pool 11 õhtul vaikselt mahla jooma ja küpsiseid nohistama. Temaga koos dieedi pidamine on super :P

1 comment:

  1. Haha! Nagu öeldakse "the balanced diet is a cookie in each hand" :D

    Mul nii hea meel teie uue kodu üle ja loodan, et saate oma raha ka tagasi. No kurat eks!

    ReplyDelete

Lihtne elu ja minimalism

Selle postituse ainus minu tehtud pilt. Teised kõik Pinterestist.  Lihtne elu ja minimalism on mind huvitanud juba sellest ajast, kui me...