Wednesday, 8 February 2017

36. nädalat rase ja käsitööd beebile

Täiesti märkamatult tiksus täna täis 36. rasedusnädal ning olen ametlikult emaduspuhkusel. Pühapäeval oli viimane töö-öö. Tegelikult esimesed kaks nädalat on puhkust ja siis on dekreet, aga puhkus on puhkus.
35. nädalat
Mingeid suuri muudatusi ei olegi olnud - olen endiselt super-ümmargune, selg-vaagen-tagumikuluud valutavad, energiat ei ole ja hormoonid möllavad. Ainus muutus on vast see, et ühe korra asemel käin ma nüüd umbes 3-4 korda öö jooksul vetsus. Kaal ka muidugi, mis täna hommikul 76,3kg oli, seega raseduse algusest saadik on 14,5kg juures, mis ei ole minu isu juures sugugi üllatav.

Viimane öö tööl, mis tähendas viimast võimalust täispikkuses peeglis pilti teha.

Täna käisin ämmaemandale ka end näitamas ning tema sõnul on ka kõik oki doki. Paar viimast külastust oli mu kõhumõõt 1-2 nädalat väiksem, aga täna täpselt joone peal. Nii armas oli see, et kui ämmaemand lõpetas mu mõõtmise ja beebi südamelöökide kuulamise, siis Cooper küsis 'Baby ok?'. Varem pole ta absoluutselt beebile tähelepanu pööranud, kuigi ma üritan talle ikka rääkida küll, et beebi tulemas on, et päris suur šokk ei oleks. Tegi südame natukene härdaks küll.

Suuremaid asju me veel ostnud ei ole, aga jõuab ju veel. Sel nädalavahetusel ehk läheme käru ja autotooli vaatama. Mängumatt jms on juba Amazonist ära vaadatud, tuleb vaid süda külmaks teha ja raha ära anda nende jaoks, aga ehk jõuan järgmise palgapäevani oodata. Mõningaid riideid oleks ka natukene juurde vaja, sest päris kõiki asju ma kududa ka ei saa.

Kudumisega olen aga just usin olnud, seega päris paljaks beebi ei jää. Üritan siiamaani näitamata, kuid valmis esemed ära näidata. Tuleks keegi vaid kampsunitele nööpe õmblema, oleks tore.

Pisikene kampsun, mis ootab nööpe ette.
Tibukollane kleidike munadepühadeks.


Täitsa tavalised ja asjalikud püksid.

Beebi kojutoomise komplekt. Ei tea, kas Eestis on väga kommet, et kui beebi haiglast koju tuleb, siis pannakse talle midagi erilist selga. Cooperiga me seda ei teinud, aga seekord tahtsin midagi täitsa ise valmis teha küll, kuna kudumisoskus on kolme aasta taguse ajaga võrreldes tunduvalt parem. Lihtne ja ilus minu enda meelest.

Sain lõpuks selle beebiteki ka valmis! 

Üks armas mütsikene. Tegelikult mütse kokku 3, kuid kahest teisest ei ole jõudnud pilti teha.

Väike kevadine komplekt, või jahedamateks suvepäevadeks.

Kärtsroosa kleidike, mis alles täna hommikul ära kuivas ja mille üle ma väga uhke olen. Ma arvan, et mu enda kadunud ema oleks ka selle üle täitsa uhke :)
Päris kõik vist ette näidatud pole, sest asjade kotike on laua all suurem, aga küll siis näeb jooksvalt piltidel lapse seljas.

7 comments:

 1. kui te uut vankrit plaanite osta siis veidi vist peaks ikka kiirustama. hollandis naiteks oli meie vankri tarne ajaks 12 nadalat! ja see ei olnud mingi erand.

  ReplyDelete
 2. Siin on tavaliselt nädal või nii, jõuab küll veel. Päris viimase peal custom-made pilli ostma ei hakka :)

  ReplyDelete
 3. Just tellisime pramworld.co.uk ja saime 48 tunniga kätte :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Siis aega maa ja ilm! Kui mingi imenipiga ta tahabki varem tulla, saab elukaaslane turvatooli vabalt otse poest ning vaevalt ma päris esimesel nädalal veel välja lähen, kui peakski käru ootama :)

   Delete
  2. Jälgi nende pakkumisi ka. Me saime vankri ostuga Maxi Cosi turvatooli kauba peale ;)

   Delete

Tervitused ja uudis!

Tervitused kaugelt maalt! Viimasest postitusest on üle aasta ja ma otsustasin, et ma isegi ei vabanda selle pärast. Viimasel aastal olen üld...