Saturday, 14 January 2017

Ülikoolis käigust töötava emana

Kuigi ma ei ole ammu ammu oma kooliasjadest kirjutanud, ei tähenda see, et ma õppimise oleks katki jätnud, ikka harin end ilusti edasi. Oma kõrghariduse omandamisest on vist vaid üks üle aasta vanune postitus.

Tollases postituses mainitud teine semester, mille mooduliks oli Uuriv Psühholoogia 1, sai ka ilusti üsna edukalt läbitud:

TMA on Tutor Marked Assignment ehk hinnatav kodutöö. Nende hinne kokku on OCAS (erinevatel TMAdel on erinev tähtsus, seega üks võib olla OCASi hindest vaid 10%, kui teine TMA annab sellest koguhindest 20%) ja OCASi hinne on omakorda pool terve kursuse hindest. Overall examinable score (OES) on kursuse lõputöö, mis annab teise poole kursuse hindest.

Koos sellega sai 120 ainepunkti täis ja Level 1 läbitud, mis oleks täiskohaga ülikoolis käies esimene aasta.

Tuleb tunnistada, et kuna me otsustasime teist last proovida ja ma ka ilusti plaanipäraselt kohe rasedaks jäin, siis ma pikalt mõtlesin, kas ma järgmisele õppeaastale avalduse saadan. Õnneks olen sel aastal tööl käies enamuse õppetöö seal tehtud saanud, seega otsustasin, et õpin ikka samas tempos ilusti edasi. Tööl õppimine on jah üks selline asi, et selle eest mulle palka ei maksta, aga samas kui öö jooksul on vaja vaid maksimum kümnele kõnele vastata, siis millegiga peab end ärkvel hoidma. Kuude viisi käisin ülemustele pinda, et kas lisatööd saaks, aga seda meile ei leitud. Isegi päevasel ajal tööl olevad kolleegid vaatavad aeg-ajalt oma telefonidel filme, kui väga aeglane päev on ja muud tööd pole, seega ma ei tunne üldse halvasti, et ma isiklike asjadega oma tööaega sisustan. Üritage ise öö läbi üleval püsida, kui midagi muud teha ei ole. Üsna raske. Seega tööga, või selle puudumisega, on mul vedanud.

Teise taseme esimese mooduli nimi on Living psychology: from the everyday to the extraordinary (eesti keeles umbes: Elav psühholoogia, igapäevasest erakorraliseni). Teemad on selles moodulis üsna põnevad olnud: tehisintellekt, lähisuhete konfliktid, inimeste looduseelistus, vandenõuteooriad, müstika uskumine, seksuaalsus jms. Moodul annab taaskord 60 ainepunkti.

Selle mooduli lõpp on aga pärast beebi sündi, mistõttu olen ma usinalt graafikust ees hoidnud ja võimalikult palju ette ära õppinud. Õnneks Open University korral on see lihtne, sest kogu aasta material antakse korraga ette ära ja siis ise õpid, kuna tahad, vaid hinnatavad kodutööd peavad õigeks ajaks esitatud olema.

Oktoobris alustatud kursusele olen pidanud praeguseks kaks kodutööd esitama. Järgmise tähtaeg on 7. veebruar, mis mul on juba paar nädalat valmis olnud. Olen algust teinud ka sellest järgmisega, mille tähtaeg on 21. märts. Jooksvast materialist olen 11. nädalat graafikust ees ehk hetkel läbin materiali nädalast, mida peaks õppima 25. märtsist. Pärast seda ongi vaid kaks nädalat jooksvat materiali läbi õppida ja siis vaid veel kaks kodutööd teha. Järgmisest järgmine kodutöö peab 2. mail esitatud olema ning pärast seda tuleb teha kursuse lõputöö, mille tähtaeg on 23. mai.

Südamest loodan, et enne beebi sündi (tähtaeg 7. märts) on mul kõik kodutööd valmis ning et ma olen kursuse lõputööga ka alustanud. Päris ära tehtud see mul vast ei ole, kui ma just väga ei pinguta.

Igavuse üle üldiselt ei kurda lapse (varsti laste), mehe, elamise, töö ja õppimise kõrvalt.

No comments:

Post a Comment

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...