Sunday, 19 February 2017

Järjekordselt haige hipiema


Üks asi, mida ma ootan enam mitte-rase olles kõige rohkem on immuunsüsteemi taastumine. Mul on nii kõrini pidevalt haige olemisest, eriti, kui vaid paratsetamooli lubatakse võtta ja seegi ei tee muffigi. Ei mäleta, et ma Cooperit oodates nii haige oleks olnud, aga eks nüüd ole just tema see, kes lasteaiast igasugu pisikuid meile koju veab.

Täna hommikul tuli lausa nutt peale enesehaletsusest, sest raseduse aegsed hormoonid on just nii lahedad. Nimelt on mul juba kolm nädalat hirmsasti kinnine nina olnud, mis öösiti magada ei lase. Mitte, et seljavalu või tihedalt vetsus käigu vajadus mul magada laseks. Kuid eks see lisatüütus ole. Mõnel päeval veab ja on köha ka. Lisaks pidev jõuetus, seljavalu, vaagnaluuvalu ja iga muu valu, mis päris voodihaigeks ei tee, aga igapäevaelu kurnavaks teevad küll.

Kõigele sellele tuli mul eile kerge silmapõletik. Esmalt hakkas ühest silmas jama välja tilkuma ning see oli hirmus punane ja natukene paistes. Siis lisandus sellele teine silm, sest seltsis ikka segasem. Virisesin uues märtsiema grupis oma kurvast saatusest ja soovitati rinnapiima peale panna. Seda natukene lekib nagunii ja kui Cooper vastsündinu oli rokaste silmadega, siis ämmaemand soovitas just täpselt sama. Kui toimib beebil, miks ei peaks täiskasvanul toimima. Seega tõelise hipiemana mõtlesin, et proovida ju võib, tasuta ravi. Paar tilka piima sain kätte ja määrisin õhtul silmadele. Öö jooksul paar korda käisin silmi puhastamas ja hommikuks olid ikka natukene räämas, kuid nii valusad enam ei olnud. Hommikul pesin nad ilusti puhtaks ja panin veel natukene piima peale ja soola üle õla visates peab tõdema, et mingit jama pole silmadest enam välja tulnud ja punetus on kõvasti taandunud. Nii et, kui beebi sünnib, hakkan kõiki ja kõike oma piimaga ravima :D Elukaaslasele ei ütle muidugi :P

Saaks vaid kinnisest ninast ka nii kergelt lahti...

1 comment:

  1. Mugulsibula mahl võtab nina lahti. Selili olles keera pea küljele ja lase 2-3 tilka ninasõõrme külge mööda (siis ei ole nii kibe) kurku voolata. Aevastama ajab. Nuuska nina puhtaks ja mõne minuti pärast tilguta uuesti. Ja veel kord. Mõne tunni pärast võid korrata 3x2-3 tilga tsüklit. Minul aitas alati. Üle 15 aasta olen septembrist aprillini teinud immuunsüsteem "kergitamist" vitamiinipäevaga: C vita, multi B la E õlikapslid. Ć+B+2E, 1 tunni pärast B+2E, 0,5 tunni pärast C, 0,5 tunni pärast B, 1 tunni pärast C ja 1,5 tunni pärast C. Kokku kulub 4,5 tundi ja 4xC, 3xB ja 2x 2E vitamiini. Järgmise vitamiiniportsu söön 4 nädala pärast. Proovi!

    ReplyDelete

Tervitused ja uudis!

Tervitused kaugelt maalt! Viimasest postitusest on üle aasta ja ma otsustasin, et ma isegi ei vabanda selle pärast. Viimasel aastal olen üld...