Saturday, 23 June 2012

UK koolide tase

I am on fire ja postitusi muudkui sajab.

 See artikkel, mis ma täna lugesin, tõesti täiendab mu veendumust, et kui me kunangi saja aasta pärast lapsed saame, siis lisaks siinsetele koolidele tuleb neile palju ise õetada.

Paar nädalat tagasi käis meie kolleegi 15aastane poeg meie kontoris praktikal ja juba siis märkasin, et tema käekiri oli ülimalt kehv. Ma ei ole vana, aga isegi mina mäletan oma kooliajast, et käekirja selguse eest saime eraldi hindeid ja see oli alati väga tähtis.

Artiklist on järgnev pilt, mis näitab siinse 14aastase koolilapse käekirja ja õigekeelsust, mis on alla arvestuse:


Oh, kust alustada. Mum väikese algustähega? Giveing, mitte giving? Coulors, mitte colours? Rääkimata sellest, kuivõrd lühike ja vaimuvaene see kirjutis on... Tule taevas appi!

Loodame, et me enne laste saamist loto võidame ja me saaks nad kas Eestisse või Trinidadi kooli saata või siin kuhugi erakooli.

6 comments:

 1. No ma küll ei ole sellega nõus, et Inglismaal kõik koolid on madala tasemega ja haridus halb.
  Tõsi see on, et tänu sellele, et siin maal on palju nii nimetatud sotsiaalabi perekondi kus haridusele ei panda mitte mingit tähtsust siis loomulikult viib selline lähenemine ka mõne kooli taseme madalamale. Sama käib koolide kohta kus palju sisserännanui kuna keeleliselt ei olda samal tasemel. Pigem oleneb siin palju sellest mis ringkonnas sa elad ja kuhu kooli sa oma lapse sisse saad.

  Võrreldes kas või Eesti lasteaedadega siis Inglismaal tegeletakse lastega ikka palju rohkem ja kogu turvalisusele ja laste heaolule pööratakse palju suuremat tähelepanu kui Eestis.
  Jah loomulikult eks ka siinses haridussüsteemis ole lünki mis parandamist ja arendamist vajavad aga öelda, et see kuskile ei kõlba on minu arvates vale.

  Siinsed ülikoolid on samuti terves maailmas väga hinnatud ja õpilasi tuleb igast ilmakaarest siia oma haridust täiendama (ka eestlased), Oxfordist ja Cambridge ülikoolidest rääkimata :)

  Lisan sulle siia minu jutule lisaks kasvõi tõestuseks lingi ühest Eesti perest kes Inglismaal ajautiselt elavad ja kelle lapsed (6 ja 14 aastased) siin koolis käivad. Loe ka selle postituse kommentaare.
  Loodan, et selle blogi pidaja ei pahanda et siin ta blogi lingin :)

  ReplyDelete
 2. Ups unustasin lingi
  http://evajacolondonis.blogspot.co.uk/2012/03/valikute-tegemise-aeg.html

  ...ja seda ka veel et minu teada siin maal sellist hullu käekirja drillimist kui vanasti (võib olla ka praegu) Eestis oli tõesti ei toimu. Samas ma isiklikult ei näe et see nüüd mingi suur puudus oleks. Eks selle käekirjaga ole ju ka nii et tüdrukutel enamuses korralik ja poistel mitte mitte nii korralik. Näidisel olev käekiri on ju täiesti loetav seega mind see ei häiri :)
  Tore ehk oleks kui kõik ilukirjaga kirjutaks aga kahjuks tänapäeval ei ole sellel ju suurt tähtsust kui enamus asju nagu nii tehakse arvuti abiga :)

  ReplyDelete
 3. Arvuti arvutiks, aga kirjutada võiks ikka osata.. igal pool ei ole arvutit. Sama hästi võiks öelda, et matemaatikat ei ole vaja osata, sest arvutid on. Ja nii edasi, kuni lõpuks ei ole vaja midagi enam osata ega teada.
  Inglismaal on tõepoolest palju häid koole, aga mulle tundub, et üldine haridustase ja haritus on suht masendavad. Kõik ei käi eliitkoolides ja Oxfordis, muide :)

  Paar minu Inglismaal elavat tuttavat on samuti öelnud, et Inglismaal on neil hea õppida ja elada, aga lapsi kooli panna nad seal ei kavatse, kuna üldine mentaliteet on masendav.

  ReplyDelete
 4. Ma ei oska koolisüsteemi kommenteerida, kuna puudub kogemus. Aga Eestis, ka 30-aastased (kelle koolis käimise ajal nõudmised olid üsna suured) teevad ikka väga naljakaid kirjavigu ja need häirivad mind. Keskkoolis olid meil 12.klassis etteütlused - 1 viga "4", 2 viga "3" ja 3 viga "2". Kõige naljakam on see, kui magistrikraadiga neiu teeb kirjavigu (a`la pluuse jne), need kriibivad eriti kõrva ja silma... Korrektne keelekasutus on minu jaoks väga oluline ja näitab minu jaoks inimese haritust.

  ReplyDelete
 5. Käekiri ja intelligentsus küll minu kogemuse kohaselt väga kokku ei käi.

  ReplyDelete
 6. Kena ja armas blogi, aga ka siin on ju kirjavigu, nii et mis seal ikka ;)

  ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...