Saturday, 23 June 2012

Parkimisest

Ma ei tea, kas ma olen siin maininud, aga meil on olnud aastapikkune jama meie parkimiskohaga. Nimelt, meie korter tuli koos parkimiskohaga, mida kõik siinsed korterid ei oma. Meil küll endal autot ei ole, aga vähemalt on hea teada, et kui meil keegi autoga külla tuleb, siis on meil neile parkimiskoht pakkuda, mitte ei pea nad paar kvartalit eemale parkima.

Juba siia kolimise alguses oli probleemiks, et võõrad autod parkisid pidevalt meie parkimiskohale. Kui meil ei oleks parkimiskohta, siis me maksaks ka vähem üüri, seega ei taha me absoluutselt, et mingid võõrad inimesed seda vaba platsi kasutaksid ja oma autosid pidevalt sinna pargiksid, kui nende üür parkimiskohta ei sisalda.

Kaebasime korduvalt kinnisvarabüroole, kes kaebasid omakorda firmale, kes hetkel siinse rajooni eest vastutavad ja ehitavad ja mitte keegi saanud mitte muffigi tehtud.

Panime mitmed sildid oma parkimiskohale paludes inimestel seal mitte parkida, mida keegi ei suvatsenud lugeda ja ikka jätkasid seal parkimist. Paar korda saime isegi jälile inimestele, kes sinna parkisid ja selle asemel, et vabandada, hakati endid hoopis õigustama ja meiega vaidlema. Vaid üks siinse piirkonna vastutava firma juhatajatest vabandas lahkelt ja me ütlesime, et ta võib iga hetk vabalt seal parkida, sest ta lihtsalt oli sõbralik meie vastu.

Ükskord juhtus isegi, et üks siinse ehituse peal töötav kutt otsustas Rogeriga kaklema hakata ja käis auto pagasnikust metall-toru välja otsimas ja ähvardamas, mille peale Roger politsei kutsus.

Lõpuks sai meie kannatustel aga piir ja sõlmimise lepingu puksiirifirmaga, kes autosid klammerdavad ja ära veavad, kui neil ei ole autol nähtavalt parkimisluba, mida meile mitu tükki anti. Mitmed korrad jõudsid parkivad autod enne ära sõita, kui klammerdamise firma kohale jõudis, kuni umbes kolm nädalat tagasi veeti esimene auto ära.

Auto kuulus meiega samal korrusel elavate naabrite külalisele, keda me isegi aknast nägime ringi jalutamas, kui ta auto järsku kadunud oli. Kuna samat autot olime seal parkimas korduvalt näinud, ei olnud meil üldsegi kahju.

Täna sai Roger teada, et see pukseerimise firma on praeguseks juba 3 autot meie parkimiskohalt ära vedanud. Autojuhid, kes väga selget silti ignoreerivad, on pidanud maksma pea 500 naela (u 620 Eurot), et oma autosid kätte saada. Loodetavasti õpetab see neile siltide lugemise selgeks.

Ehk on õel, aga vaadates kui isekad ja ülbed on olnud inimesed, kes meie parkimiskohal parkinud on ja meie vastu õelutsenud, siis tuleb lihtsalt ise ka isekas olla ja oma õigusi ja omandusi kaitsta.

No comments:

Post a comment

Kuidas ma oma lastele riideid ei osta

Kunangi ei sallinud ma teise ringi riideid üldse. Ehk seetõttu, kuna enamus mu enda riideid tulid kaltsukatest ning kuigi ma teadsin, et ne...