Saturday, 23 April 2011

Prillid peas ja lu-u-uugeda...

 Hommikul äratas meid äratuskell 7:45, mis on puhkepäevale täiesti ebatavaline. Seadsime aga sammud BestBuy poe avamisele, millelt me midagi väga ei lootnud, aga uudistamas tahtsime käia ikka. Esimese 100 inimese hulka me ei saanud, kelle vahel loositi 500 naelane kinkekaart, aga selle pärast me kell 7 ei oleks järjekorda seisma läinud ka (poe avamine toimus kell 9). Vähemalt ilm oli väga kaunis...


Sain endale pulma-aastapäeva kingi väga varakult kätte, sest ma ei jõudnud enam ära oodata - Amazon Kindle 3G. Lisaks "Sherlock Holmsi" Blu Ray ja siis käisime kohvikus kohvi joomas. Ma viimasel ajal olen küll igapäevasest kohvijoomisest loobunud, hommikuid alustan sooja sidruniveega ning tööl lürbin rohelist teed, kuid mõned üksikud päevad lihtsalt tuleb isu. Peale kohvitamist käisime toidupoes, kust ostsime mõned importõlled ja siidrit ja mahla ja tulime koju tagasi.


Kindlest ka natukene. Tegemist on e-lugeriga (või kuidas iganes seda ka eesti keeles kutsutakse), mis on küll umbes 5mm paks, aga mahutab kuni 3500 raamatut. Kuigi mulle meeldib see "päris raamatu tunne" väga lugedes, siis arvestades ruumi vähesusega ja sellega, et ma igapäevaselt tööle raamatuid kaasas kannan ja need käekotis aina raskemaks muutuvad, tahtsin seda vidinat proovida.

Lugemine on ekraanilt imehea, sest sellel ekraanil ei ole tagavalgustust ning kasutatakse erilist elektroonilist tinti, mis ei koorma silmi sugugi rohkem kui tavaline tekst paberil. Vidin ise on väga kerge, kergem kui enamus raamatuid, mida ma loen. Õnneks enamus klassikalise kirjanduse teoseid on Amazonis tasuta, näiteks esimene sellel lugemisel olev raamat on "Õigus ja eelarvamus" (inglise keeles siiski, eesti keelseid raamatuid vist sellel pole, aga ma ei ole uurinud ka). Samas muud raamatud on üsna normaalsete hindadega, nt ostsin ühe kerge romantilise komöödia 86 penni eest. 

Kõige parem selle juures on see, et sellelt on nii kuradima mõnus lugeda! Ma ei igatse seda "päris raamatu tunnet" sugugi, mida on väga raske uskuda. Lisaks raamatut lugedes on selle all ekraanil protsentides ja kriipsu peal noolekesega näidatud, kui palju loetud on, sest mulle alati meeldib vaadata, palju loetud ja palju veel lugeda on, minu väike kiiks.

Tellitud on ka punane nahk-kaas ja ekraani kaitseks läbipaistvad kleepsud. Super rahul enda valitud kingiga :D


Vabal päeval oli mõnus ka keskpäeval alkohoolseid jooke manustada, et siis tunnikese tukkuda. Tänane päev on küll niiii kiirelt läinud, kuigi mitte muffigi ei ole teinud (kuigi "Uhkus ja eelarvamusest" on 20% loetud juba!), aga vähemalt on kolm vaba päeva veel! Happy times :))

PS! Munadepühast on mul sügavalt savi, vaid vabu päevi naudin. Tuttavate lastele paar šokolaadimuna ostsime ja ongi kõik.

1 comment:

  1. Eesti keeles on e-raamatuid nüüd üha rohkem.

    Müüakse neid ePub formaadis, mida ainult Kindle omast tarkusest ei oska närida..

    www.digikogu.ee

    ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...