Sunday, 24 April 2011

Tahaks kolida...

Eile käisime lõpuks ometi esimest elamist vaatamas, sest kolida tahaks ju küll. Tegemist oli uusehitisega, kus ei ole varem keegi sees elanud, mis on meie praegusele elukohale väga ligidal, samas oli seal väga väga vaikne ja kaunis, sest terve suur ümbrus ehitatakse üles. Käisime kahetoalist korterit vaatamas ja me mõlemad armusime sellesse... Mõtleme ja arvutame teisipäevani või kolmapäevani, kas võtame või mitte.

Tegemist oli UK korteri kohta väga mahuka korteriga. Elutuba oli suuur ja köögiga kokku ehitatud, mis mulle väga meeldib. Magamistuba oli küll natukene pisem, aga siiski väga armas. Koridor oli suur ja lai ning oli KAKS panipaiga kappi. Lisaks väga väga armas vannituba. Elutoast läks väiksele rõdule ka. Korter on küll ilma mööblita, kuid pesumasin jms on olemas.

Olgem ausad, kui hind oleks madalam, siis oleks me kohe ettemaksu ära teinud. Ahjaa, üürime ikka, osta me veel ei jõua sugugi. Igasuguste ettemaksetega, administrating feedega, reference feedega peaks me umbes 2500 naela maksma. See sisaldab ka esimese kuu üüri ette. Üür oleks 875 naela kuus + maksud (elekter, vesi, gaas, küte). Üsna krõbe... Arvestades, et praegu maksame oma ühe toa eest 400 naela kuus ning kõik maksud on selle sees.

Me kusjuures saaks endale seda täiesti lubada, kuid siis jääks palju vähem raha alles säästmiseks. Me oleme mõlemad väga harjunud, et umbes pool palgast läheb säästudeks ja tiksub vaikselt teisele arvele. Aga eks me mõtleme veel! Teisipäeval läheme ühte teist kahetoalist vaatama, mis oleks 650 naela kuus ja muidugi ei ole tegemist uusehitisega. Samas palju soodsam, Heathrow kõval, kust ma otse bussi tööle saaks... Eks oskan siis muljetada, kui näinud oleme.

Eilsele korterile lisaks käisime seal ühte viietoalist näidiskorterit vaatamas. Käisime ringi, pildistasime ja palusime jumalat, et me lotoga võidaks, sest see koht oli lihtsalt SUPER.

Nagu näha, tagaplaanil ehitus veel käib.
Unistamas õhtusöökidest ja pidudest, mis me kõik seal pidada saaks...
Kallis Roger teleritoas poseerimas.
Mari ühes mitmest magamistoast.
Ha, ei ole sedapsi, ma lihtsalt harjutan :)
Ja aed oli imekaunis ja üsna suur... Ohhh...
Elamine oli kolme kordne, lisaks ka garaaž.
Unistada võib ja siht peab olema. Ehk ühel heal päeval suudame endale ka ilusa ja suure elamise osta, mis päris meie oma oleks...

4 comments:

 1. Vau, see elamine piltide peal on tõesti imeline ja veel suurem vau- Sa näed superilus välja!

  ReplyDelete
 2. Teadmata küll UK palkasid ja muidu elamiskulusid, on poole palgast kõrvalepanek ikka väga hea saavutus vist...

  ReplyDelete
 3. Kristiina, suur aitäh! See näidiselamine oli tõesti super :)

  Taavi, see on pool minu ja mu abikaasa palkadest kokku. Praegune ühe toa üür on lihtsalt ülimalt odav. Siis kui kallima elukoha saame, siis kindlasti ei jää sugugi palju säästmiseks alles.

  ReplyDelete
 4. Lisaks, me mõlemad siiski teenime alla riikliku keskmise. Palkade üle siin ei kurda, samas oleneb täiesti ka töökohast.

  Statistikat ühelt veebilehelt: "Median earnings of full-time male employees were £538 per week in April 2010; for women the median was £439."

  ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...