Wednesday, 27 April 2011

Jätkuvalt elukohast

Täna käisime ühte teist korterit vaatamas. Kahetoaline, lennujaama ligidal, lennuvälja kõrval peaaegu. Selle hinnaks oleks 650 naela kuus + maksud. Ma tõesti ei uskunud, et võib olla hirmsamaid kohti, kui see, kus me praegu elame... Elamine oli esiteks üsna vana ja räpane. Tundus, et ükskõik kui kõva küürimine seda päris puhtaks ei saa. Teiseks, kopitushais oli väga tunda. Kolmandaks tundus elutuba väga külm olevat, väike elektriküte kindlasti teeks väga kõrge elektriarve. Neljandaks, magamistoa kapis leidsin taskuräti paki ja pooliku vahatamise riba. Viiendaks, koht asub väga kaugel bussipeatusest ning veelgi kaugemal kaubamajadest, mis tähendab, et toidupoodi minemiseks peab vähemalt kahe või kolme bussiga minema. Ausalt öeldes on vähe tõenäoline, et ma seal elaks, isegi kui mulle peale makstakse.

Laupäevasele uhiuuele korterile ütlesime jah-sõna. Kanname täna või homme esimese rahaportsu üle. Siis palume jumalat, et meie soovitused ja krediidikontroll (eriti just see) läbi läheks ja siis saamegi kuu aja pärast kolida. Veel ei hõiska, sest ma kardan krediidikontrolli väga, sest meil ei ole just parim krediidireiting (kui me sellest läbi ei saa, siis maksame admin fee 140 naela, samas riskima peab, sest muidu ei saaks me iial siit minema). Samas loodan, et praeguse majaomaniku soovitus tuleb hea, sest oleme siin ju üle aasta elanud ja oleme alati õigel ajal maksnud. Lisaks, töökoha palgasildid peaks näitama, et me suudame seda kohta endale lubada küll. Oh, ma ei tea.. Tahaks juba õnnelik olla, aga ma ei julge ette hõisata. Siis saame ükshaaval hakata mööblit ostma, kuid esimesed ööd ilmselt tuleks uues kohas täispuhutaval madratsil suures korteris :P

2 comments:

  1. Oioioi, ma loodan, et õnne võib juba soovida küll! :) Nii tore edasiminek! No ja õnneks on olemas ju IKEA, kust mõistliku hinnaga mööblit saab ;) Kas köök on sees või selle peate ka ostma?

    ReplyDelete
  2. Suur aitäh! IKEA kodulehele on tiir peale tehtud juba ennatlikult :)

    Köögis kõik olemas v.a. nõudepesumasin, aga seda pole vajagi. Külmkapp, pliit ja ahi ning pesumasina panipaigas. Kõik uhiuued.

    Ehk ei peaks enne selle saamist hõiskama, aga ajaloo huvides pidin kirja panema ja jagama.

    ReplyDelete

Aucklandi loomaaia külastus

Laste sünnipäevade puhul käisime me perega Aucklandi loomaaias. Amberi sünnipäev oli 9ndal ning Cooperi oma on 22sel tulemas. Teadsin juba ...