Sunday, 7 June 2015

Minu argipäev koos Cooperiga

Minu päev algab tavaliselt kell 6, kui Cooper ärkab. Mõnikord arvab ta, et me võiks natukene varem üles tulla, harvemini saan 7ni voodis olla. Logeleme 10-15 minutit voodis ja ärkame, siis võtan Cooperi oma voodist meie voodile ja kaisutame. Vahepeal olen ta juba viimase söötmise ajal ta meie juurde võtnud, tavaliselt kui see 4-5 ajal on ning ta esmalt natukene liiga värske tundub. Meie voodis uinub aga natukeseks veel.

Kui me end lõpuks voodist välja ajame, siis esmalt vahetan Cooperi mähet, mis enamasti küll on jõudnud püksid ka natukene niiskeks teha. Seejärel läheb veekeetja tööle, sest päris inimeseks muutun ma alles pärast kahte tassi kohvi. Siis kas panen mina teleri tööle või nibistab Cooper selle käima ning hommikuti vaatame alati Milkshake lastehommikuprogrammi, kus näidatakse 3. tundi igasuguseid multikaid. Cooper neid küll päris pikalt ei vaata, aga tavaliselt multikate algusmuusikate ajal ta tantsib küll. Lisaks sealsed saatejuhid vahepeal laulavad ja tantsivad, mis talle meeldib.

Ärkame ja märkame.
Päris korralikku hommikusööki me tihti ei söögi. Ma ikka järjepidevalt Cooperile annan puuvilja näksida ja muid asju, aga toolis tervet einet ta tihti ei söö (kuigi ma teda ikka pea iga hommik sinna sööma üritan panna). On minusse ja P'sse sellega, sest me kumbki väga hommikul sööjad ei ole. Rohkem hakkab kutt alles 2-3 tunni pärast nosima. Ma väga ei muretse, sest öösiti ärkab ta veel mõned korrad ja saab natukene piima, et ju ta siis näljane ei ole. Veetops ja näksitopsik on alati põrandal olemas ning ta teab, kus külmik on :)

Hommikuti oleme natukene laisad (P läheb enamasti kella 7 ajal tööle ära) ning tavaliselt kella 9 ajal või nii käin ma pesus. Cooper on alati minuga samal ajal vannitoas kaasas, seisab vanni kõrval ja üritab enda käsi märjaks saada. Seejärel käime toidupoes, mida ma teen umbes üle päeva. Kord nädalas natukene suurem toiduost ning siis veel paar korda piima-saia juurde ostmas. Jalutuskäik poodi ja koju tagasi on kokku 5km, seega päris hea matk. Koduteel saab toidukraami täis kärut mäest üles ka lükata, mis on mul trenni eest.

Toidupoest koduteel croissant'i nosimas.

Poest koju jõudes aitab Cooper alati ilusti asjad kärust välja tõsta ja külmkappi. Kotte ta tihti küll ise tõsta ei jõua, et kööki viia, seda teeme koos. Külmikusse tahab ta ka absoluutselt kõik asjad panna, ka kuivained. Need tõstan ma hiljem vaikselt ise külmikust välja ja kappi.

Siis on aeg lõunat süüa, mida me teeme koos. Pärast seda Cooper kas läheb kohe lõunaunele või mängib veel tunnikese. Lõunaunele läheb ta 12-14 ajal, täitsa oleneb päevast. Uni kestab kõige tihedamini 3 tundi, vahepeal vaid 2. Üks päev magas ta lausa 4 ja pool tundi ja üllataval kombel sai õhtul ka normaalsel ajal magama. Mainima peab ka seda, et selle nädala neljapäeval oli esimene päev, kui ta üldse ei maganud lõuna ajal. See oli üsna väsitav.

Lõunauni.
Viimase kuu aja jooksul või nii olen tihti Cooperiga lõunaajal koos magama hakanud. Siis suudan õhtuti vähemalt rohkem kui kella 8ni üleval olla. Kui ma temaga koos ei tukasta, siis kõige tihedamini võtan hetke endale, vaatan telerit ja heegeldan või lakin küüsi. Kui ma eriti tubli olen, siis teen ka koolitööd või koristan niisama natukene vaikselt elamist. Tihti küll 3. tunni lõpuks hakkab natukene igav. Lõunaune magab Cooper alati meie suure voodi peal. Panen vaid padjad äärte peale, et ta end maha ei keerutaks.

Kui Cooper ärkab ja märkab, siis kaisutame ja mängime natukene. Loen talle korduvalt sama raamatut, kui ta soovib, mängime jalgpalli või peitust või Cooper mängib pottide ja pannidega. Väike snäkk lapsele ning siis asun õhtusööki tegema.

Õhtusöögi tegemise ajal on Cooper kõige tihedamini minuga köögis kaasas. Tihti mängib nende pottidega, mida ma ei kasuta parasjagu ning teeb nende sees ka süüa (tavaliselt paneb köögirätiku poti sisse ja siis segab seda lusikaga). Teinekord tahab ta kõvasti mind aidata või tuleb just siis suur isu süles olla. Aga tehtud me kõik saame ja enamustel päevadel teen ma kooki ka.

Cooper aitab süüa teha.
 P tuleb töölt olenevalt päevast 6-7 ajal. Siis on Cooper suur issikas ja ma naudin natukene lihtsalt istumist. Kui kõik on söödetud, siis pesen nõud ja oleskleme niisama ehk mängime Cooperiga. Tal on suur isu meid alati näppu mööda teistesse tubadesse vedada või peame talle korduvalt raamatuid lugema jälle.

Raamatukoi.
Cooper läheb magama enamasti kella 8 ajal, kuid see oleneb täiesti, kui unine ta on. Kindlat magamaminekuaega tal ei ole, aga ta ise saab ka aru, kui ta uniseks hakkab jääma ning käib siis mikrolaineahju ees hüppamas, et piima saada. Ta saab öömähkme alla, pidžaamad selga. Kui piim soojaks saab, siis tavaliselt võtab Cooper selle enda kätte ja sammub mu ees arusaadavalt magamistuppa. Ukse peal saadab veel issile õhumusisid ning magamistoas läheb ilusti voodi juurde ning vahepeal paneb ukse ka kinni ilusti. Kui ma ta voodi peale tõstan, siis ta ilusti viskab pikali ja on piimajoomiseks valmis. Kui ta voodisse saamine on lihtne, siis tihti terve protsess nii lihtsalt ei lähe. Kui silm hakkab looja minema, siis on vaja natukene unega võidelda ka, aga tavaliselt uni ikka võidab lõpuks. Selle jaoks pean ma küll mõnikord teda süles hoidma ja edasi-tagasi jalutama, et ta maha rahuneks ja unisemaks jääks. Keskmiselt võtab Cooperi magama saamine umbes 30-40 minutit. Magama jääb ta meie voodil ja kui meie magama läheme, siis tõstan ma ta enda voodisse, mis on minu voodipoole kõrval.

Kaunis ööuni.

Kui Cooper lõpuks magab, siis ma kas teen koolitööd või vaatame P'ga mõnda filmi. Kui ma just väsinud ei ole ja kohe pärast Cooperit voodisse ei lähe. Magama ei oska ma aga enam ilma raamatut lugemata minna. Õnneks Kindle'ga saan pimedas ka lugeda, et ma teisi ei segaks. Vahepeal jõuan lugeda tunnikese, teinekord vaid 10. minutit.

Cooper pole veel ühtegi ööd läbi maganud, seega pikalt ma magada ei saa. Paar nädalat nüüd armastas ta lausa umbes viis korda öö jooksul ärgata. Paar korda sain ta magama sellega, kui ma ta selga paitasin, teised korrad tahtis ta natukene piima juua. Eile öösel ta imekombel ärkas vaid ühe korra ja isegi natukene ei vigisenud vahepeal. Ma ise ka imekombel magasin mitu tundi lausa järjest, tavaliselt ärkan ma ka ise miskipärast paar korda üles, kui külge keeran. Ausalt ei tea enam, mis tunne võib olla 7-8. tundi järjest magada.

Laiskleme.

Ja siis algab uus päev jälle ja teeme enam-vähem kõike täpselt samamoodi uuesti. Reedehommikuti oleme kella 9:30st 11:30ni üle tee mängurühmas, kus Cooper saab teiste lastega mängida. Nädalavahetused väga teised ei ole, sest P on tihti liiga väsinud, et midagi väga teha või on ilm ülikehv välja minekuks. Jube "põnev" elu meil, aga selline ta hetkel on ja igavlemiseks väga aega ei jää :)

Cooper mängurühmas isa mängimas.

2 comments:

 1. Nii nunnu laps:-) Kas sa instas ka oled?
  Maris

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh!

   Olen. Insta kasutajanimi on glowince :)

   Delete

Ära häbene ja lahutus-uudist

Tahtsin teha postituse, et mainida, et kui te tahaks iial mulle midagi öelda või ühendust võtta, siis tehtke seda julgelt kas meilid...