Friday, 31 October 2014

Helgem tulevik

24 päeva pärast saab mu emaduspuhkus otsa. Mainisin juba eelnevalt, et tööle ma ei naase ja P otsib usinalt omale uut töökohta, mis meid kõiki ära elataks.

Tegi tähtajalist tööd ning käis usinalt intervjuudel. Sai endale koha Barclays panka, mille palk oleks maksnud arved ja toidu ning hästi natukene oleks kulurahagi olnud. See protsess võttis aga palju aega, küll venitasid nad soovitustega ja muu paberitööga ning pikalt ei olnud kindel, kas ta ikka saab selle koha. Lõpuks nad ikka andsid alustamise kuupäeva novembris.

Vahepeal pakkus ta praegune töökoht, et nad hea meelega võtaks ta alaliseks töötajaks, kui ta teised variandid õnneks ei lähe. Väike varuvariant jälle.

Suurimad lootused olid aga Front House Manager rollile Morrisoni peakontoris (Morrison on üks neljast suurest toidukaubanduskettidest siin UKs). See oli küll juhataja tase, mida ta varem teinud ei olnud, aga erinevates eelnevates rollides on ta osi sellest tööst edukalt teinud. Saatis ankeedi, tegi internetis testi ja käis esimesel intervjuul. Siis kutsuti ta ootamatult teisele intervjuule. Lootes, et saame varsti selle tulemuse teada, kutsuti teda hoopis üheks päevaks proovipäeva tegema ning öeldi, et valik on tema ja ühe teise inimese vahel, kellel on küll natukene rohkem täpsemat kogemust. Käis teisipäeval siis proovipäeval.

Eile sai ta lõpuks ometi teada, et töökoht on tema! Palk on hea. Me saame meie mõlema arved makstud, mitte liialt koonerdades süüa osta (Morrisonist toitu ostes saame nüüd ka 10% alet) ja kuluraha jääb ka üle. Milline kergendus! Kõigele lisaks on see töökoht vaid 15. minutilise jalutuskäigu kaugusel, kui ta praegu sõidab bussiga tööle ja tagasi ühte otsa 1-2 tundi. Tööd on tal kindlasti palju ja temaga eelnevalt töötades tean, et ta ilmselt muutub kergelt tööhoolikuks. Samas see roll on ka tuleviku töökohtadeks väga hea kogemus ja edasine samm, ega sellest enam madalamat palka ju ei võtaks. Ahjaa, see töökoht on küll ühe aasta tähtajaga, sest see on emaduspuhkuse kate, kuid kui ta hästi hakkama saab, siis on väga võimalik, et aasta pärast pakutakse talle uut tähtajatut tööd seal.

Eile õhtul arutasime rahaasju ja ma mainisin, et küll meil on alles palju vaba raha siis, kui mina 2-3 aasta pärast tagasi tööle lähen, kui Cooper 2,5 päeva tasuta lasteaeda saab. Selle peale ütles P, et ega ma ei pea siis tööle tagasi minema. Cooper võib lasteaeda minna paar päeva ja mulle oleks see kui oma nädalavahetus. Muidugi eks näis, mis tasemel tööd ta 2-3 aasta pärast teeb ja millised kulutused meil siis on. Variant oleks mul siis täiskohaga ülikooli minna töötamise asemel... Aga eks aeg näitab, mis me siis teeme :D

4 comments:

 1. Õnnesoovid sellise hea töökoha saamise puhul! Väikse lapsega pere jaoks on muidugi eriti hea, et töökoht kodule nii lähedal on. Isa saab hommikul kauem perega olla ja ehk ka õhtul varem koju (kui välja jäta see fakt, et isa teil tööhooliku kalduvustega on :).

  Aga selle 2,5 päeva tasuta lasteaia kohta ära veel väga tugevalt toetu. Ma muidugi ei tea hetkel enam nii täpselt kuidas praegu need asjad on, aga riigilasteaedades on see 3 tundi päevas, ehk siis 15 tundi kokku ja kui viid eralasteaeda siis saad neid tasuta tunde kasutada 2,5 päevana. Samas eralasteaedades võib aga olla nii nagu minu lapse omas, et need on ka lahti koolivheaegadel ja reegel on, et sa maksad ka nende päevade eest millal laps lasteaias ei ole ja need tasuta tunnid ei lähe koolivaheaegade alla. Seega näiteks nendel kuudel kui riiklikutes koolides oli vaheaeg maksime me hirmus suuri lasteaia makse, eriti augusti kuus.

  Aga jah teil sinna veel pikk maa minna enne kui Cooper nii vana on ja kes teab mida valistsus selleks ajaks välja jõuab mõelda :)

  ReplyDelete
 2. Isegi kui see momendil mugavam tundub, et mees teeb karjääri ja teenib raha, ei soovitaks sul enda tööalast arengut päris tahaplaanile jätta. Eriti kui väga head haridust ega pikka töökogemust veel ei ole. Minu arust on väga hea tunne teada, et ei ole finantsiliselt ainult oma mehest või sotsiaalabist sõltuv, ei tea ju kunagi ette! Pealegi blogi järgi otsustades, pikalt kodusistuja tüüpi sa vist ei ole! . Äkki on osalise tööajaga töö võimalust? Ülikooli minek on ka kindlasti väga hea idee!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma kindlasti ei jäta, ega ma elu lõpuni ei kavatse kodus olla ning kui Cooper lasteaeda ja kooli ära läheb, siis on mul vaja kindlasti midagi teha. Üksinda kodus istuja ma tõesti ei oleks. Juba praegu tunnen, et pea on täis vaid kõike lasteteemalist ning just seetõttu tahakski õppima hakata, et ikka natukene targemaks ka saada.

   Tegelikult on mõte juba veebruaris poole kohaga õppima hakata. Meil on siin Open University, mis on väga kiidetud ja mis on interneti-põhine ülikool, millega õpitakse ise kodus nii palju kui korraga jõuab ja ise saab valida, kui kiirelt mooduleid läbi teha. See olekski hea alustada poole kohaga ja mingi aeg ehk täis koha peale ümber vahetada.

   Delete
  2. Lisaks veel, et koduse emana ei saa riigi poolt mitte mingit sotsiaalabi, kuna valik kodune olla on minu. Lasteraha saame, mis on £82 iga nelja nädala tagant ja see ongi kõik. Mingit Tax Creditit ehk saame ka, aga selle ajamine on hetkel veel pooleli ja ei ole kindel, kas P'i uue kõrgema palgaga me seda üldse saaksime.

   Delete

Aucklandi loomaaia külastus

Laste sünnipäevade puhul käisime me perega Aucklandi loomaaias. Amberi sünnipäev oli 9ndal ning Cooperi oma on 22sel tulemas. Teadsin juba ...