Monday, 10 December 2012

Toidu hindade ving

Eile käisime üle pika aja toidupoes, sest oleme mõnda aega ju toidu koju tellinud. Mind tabas poes tõsine šokk, kui kõrgeks on küpsetamise ained läinud. Kui 12 muna pakk maksis veel kuu aega tagasi £1.89, siis eile maksis see £2.10. Sainsbury basic jahu maksis kuu tagasi 52 penni ning nüüd maksis see 60 penni. Ei ole just kolm korda suuremad hinnad, aga minu meelest siiski väga suur hüpe lühikese ajaga.

Kodus olid küll tõsiselt kõik toiduained otsas ja ostsime palju selliseid asju, mis pikalt kestavad, nt õli, 5kg suhkrut. Lisaks rohkemalt liha, mis sügavkülma läks, kuivained ja mõningaid asju purgis. Kokku läks terve ostlemine £95. Mis mõttes? Me ei ostnud kõige kallimaid asju poes, me ei ostnud palju nänni, vaid paki küpsiseid ning Roger ostis paar pakki õlut, ja absoluutselt ei saa aru, kust selline summa tuli. Aga näljas me ka ei ole :)

2 comments:

  1. Eks meil siin ole samamoodi, iga kuu-paari tagant avastan, et mõni mu igapäevane lemmik on jälle paarikümne sendi võrra kallimaks läinud (viimati nt kohv, või). Ilmselt, kui ma toituks mitmekesisemalt või süveneks rohkem asjade hindadesse, märkaks seda tihemini. Kuid toidupood on see koht, kus ma üldiselt kokku ei hoia, kuna toit on üks väheseid naudinguid, mida omale lubada saab :)

    ReplyDelete
  2. Njaa, minul tavaline arve toidupoes käies on nii €30 ja sellest jätkub nii nädalaks, kui hästi venitada (ja ma ostan ainult endale). Ei priiska üldse ning liha ja kala ostan harva... igaks juhuks üritan mitte kroonidesse ümber arvutada (vahel ikka juhtub seda ka).

    ReplyDelete

Kohtusin eestlasega :)

Ajaloo huvides paneks kirja, et eile sain ma siin ühe eestlasega kokku. Inglismaal ei huvitanud mind sealne Eesti kogukond eriti, kuid nüü...